PSN PlayStation Bölgesini Değiştirme – PS4 veya PS3 Ülkesi Nasıl Değiştirilir


PlayStation deneyiminizi geliştirmek istiyorsanız, VPN kullanmak harika bir fikirdir. Bir VPN ile, mevcut olmayan veya henüz ülkenizde yayınlanmamış oyunlara erişmek için PS4 veya PS3 ülkenizi değiştirebilirsiniz..

Bir VPN kullanarak, IP adresinizi maskeleyebilir ve daha önce coğrafi konum filtrelerinin arkasında gizlenmiş tüm içerik türlerine güvenli ve anonim olarak erişebilirsiniz.

PS4 ve PS3'te ülkenizi nasıl değiştireceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Hızlı Kılavuz - PS4 ve PS3'te Ülkenizi Değiştirme

 1. Bir VPN seçin. Öneririz NordVPN oyun için.
 2. VPN'yi cihazınıza yükleyin.
 3. İstediğiniz bölgedeki bir sunucuya bağlanma.
 4. Oyununuzu açın ve oyununuzu indirin / oynamaya başlayın!

NordVPN ile Oynamaya Başlayın!

VPN, PS4 ve PS3 Ülkenizi Her Yerden Değiştirmenize Nasıl Yardımcı Olur?

PlayStation’ın sunucuları, bulunduğunuz ülkeyi belirlemek için IP adresinizi kullanır. PlayStation’ınızın IP adresini bir VPN ile değiştirdiğinizde, başka türlü erişemeyeceğiniz uygulamalardaki belirli oyunlara ve içeriğe erişebilirsiniz.

Bir VPN, coğrafi konuma göre içerik kısıtlamalarını atlamanıza yardımcı olur. Örneğin, IP adresinizi değiştirerek ülkenizde bulunmayan Netflix içeriğine erişebileceksiniz. Farklı bölgelerde daha önce piyasaya sürülen oyunlara da erişebilirsiniz.

VPN'ler, içeriğe erişiminizi sağlamaktan daha fazlasını yapar. VPN'ler tarafından sunulan şifreleme, çevrimiçi olduğunuzda sizi güvende tutar. Bir VPN kullanmıyorsanız üçüncü taraflar ve hatta diğer oyuncular IP adresinizi belirleyebilir. Bu, başkalarının çevrimiçi etkinliğinizi potansiyel olarak izlemesine olanak tanır.

VPN'ler de giderek daha fazla anti-virüs yazılımı sunuyor. NordVPN’in CyberSec özelliği, cihazınızı kötü amaçlı yazılımlara, virüslere ve kimlik avı saldırılarına karşı korumak için tasarlanmıştır.

Ayrıntılı Kılavuz - PlayStation'da Bölgenizi Değiştirme

PS4 veya PS3'ünüzde IP adresinizi değiştirmek için iki farklı yöntem vardır. İlk yöntem yönlendiricinize bir VPN kurmak ve ikincisi PC'nize bir VPN kurmak ve bir ethernet kablosu ile PlayStation'ınıza bağlamaktır..

Yönlendirici Yöntemi:

 1. Bir VPN seçin ve hizmet için kaydolun. PC'nize indirin. NordVPN bizim en iyi seçimimiz.
 2. Yönlendiricinizi istediğiniz VPN ile ayarlayın. Bunu nasıl yapacağınız hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.
 3. PS4 veya PS3'ünüzde XMB menüsünü ziyaret edin ve “Ayarlar” ı seçin. Şimdi ağ ayarlarını seçin.
 4. “İnternet bağlantısını ayarla” yı ve ardından “WiFi kullan” ı seçin.
 5. Konsolunuzun kablosuz bağlantınızı hemen taraması için bağlantı yönteminin "kolay" olduğundan emin olun.
 6. Şimdi kablosuz bağlantınızı seçin. Bir şifre varsa girin.
 7. İstenirse, “Proxy sunucu kullanma” seçeneğini belirleyin.
 8. Tüm ayar değişikliklerini kabul edin.
 9. Her şeyin çalıştığından emin olmak için "bağlantıyı test et" i tıklayın;!

PC Yöntemi:

 1. Bir VPN seçin ve hizmet için kaydolun. Seçmenizi öneririz NordVPN oyun ihtiyaçlarınız için.
 2. VPN'yi PC'nize indirin ve yazılımı yükleyin.
 3. PS4 veya PS3'ünüzü bilgisayarınıza bağlamak için bir ethernet kablosu kullanın.
 4. PC'nizin kontrol panelini ziyaret edin. Ağ ve Paylaşım merkezini seçin. PSN PlayStation Bölgesini Değiştirme - PS4 veya PS3 Ülkesi Nasıl Değiştirilir
 5. “Adaptör ayarlarını değiştir” i seçin.
 6. NordVPN'de kullanılabilir bir simge bulunur. Sağ tıklayın ve “özellikler” i seçin. Özellikler penceresinde paylaşım sekmesini seçin.
 7. Çeşitli onay kutularına sahip bir panel olacaktır. “Diğer ağ kullanıcılarının bu bilgisayarın internet bağlantısı üzerinden bağlanmasına izin ver” kutusunu işaretleyin.
 8. Sonra “Ev Ağı Bağlantısı” seçeneğini seçin. “PlayStation” adlı bir bağlantı varsa, onu seçin. Değilse, PlayStation'ınızla paylaşmak istediğiniz bağlantıyı seçin.
 9. Değişikliklerin geçerli olması için “Tamam” ı seçin.
 10. VPN'nizin istediğiniz sunucuya bağlı olduğundan emin olun. PSN PlayStation Bölgesini Değiştirme - PS4 veya PS3 Ülkesi Nasıl Değiştirilir
 11. PS4 veya PS3'ünüzdeki XMB menüsünü ziyaret edin ve “ağ ayarları” nı seçin.
 12. “İnternete Bağlan” ı seçin. PSN PlayStation Bölgesini Değiştirme - PS4 veya PS3 Ülkesi Nasıl Değiştirilir
 13. “LAN kablosu kullan” seçeneğini seçin ve bağlantı yönteminin “kolay” olduğundan emin olun. Bu, PlayStation'ınızın internet bağlantınızı hemen taramasını sağlar.
 14. İstenirse, “Proxy sunucu kullanma” seçeneğini belirleyin.
 15. Tüm ayar değişikliklerini kabul edin.
 16. Her şeyin çalıştığından emin olmak için “test bağlantısı” nı seçin. Hepsi bu, hepiniz oynamaya hazırsınız!

NordVPN ile Oynamaya Başlayın!

PS4 ve PS3'te Ülkenizi Değiştirmek için En İyi VPN

NordVPN

NordVPN oyuncular için en iyi seçimdir. NordVPN kullanıcılara üst düzey şifreleme, sınırsız bant genişliği sunar ve dünya genelinde 5.000'den fazla sunucuya sahiptir.

Bazı VPN'ler için gecikme ve gecikme büyük problemlerdir. NordVPN, sınırsız bant genişliği nedeniyle bu sorunlara sahip değil. Bu onu bir çevrimiçi film izlemek veya oyun oynamak için harika bir seçenek.

NordVPN’in güvenliği en üst düzeydedir ve çevrimiçi etkinliğinizi güvende tutmak için şifrelemesine güvenebilirsiniz. Bu, üçüncü tarafların ve hatta diğer oyuncuların IP adresinizi bulamayacağı veya kişisel bilgilerinizi öğrenemeyeceği anlamına gelir.

NordVPN ayrıca size altı eşzamanlı cihaz bağlantısı bir abonelik altında. Bu, PlayStation, akıllı telefonunuz ve PC'nizin aynı anda korunabileceği anlamına gelir.

NordVPN ile Oyuna Başlayın!

Özet ve İleri Okuma

IP adresinizi değiştirmek için bir VPN kullanmak PlayStation oyuncuları için yeni bir içerik dünyası açabilir. PlayStation deneyiminizi geliştirmek için NordVPN kullanmanızı öneririz.

NordVPN güçlü güvenlik, altı eşzamanlı bağlantı ve sınırsız bant genişliği sunar. Sınırsız bant genişliği, oyun oynamak veya çevrimiçi videolar izlemek için gecikmeyi önlemek için anahtardır. Deneyebilirsiniz NordVPN 30 günlük para iade garantisi ile kendiniz için.

Daha fazla okuma

NordVPN hakkında daha fazla bilgi almak ister misiniz? Seni koruduk. NordVPN incelememize buradan göz atın.

Oyun için en iyi VPN'ler hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Burada bir listemiz var. Hangi VPN'nin size en uygun olduğunu görün.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me