Rozhovor s Jodi Meyersem společnosti NordVPN: odvětví VPN nyní a v budoucnu

Společnost NordVPN byla založena v roce 2008 v Panamě a nabízí snadno použitelné šifrování na vojenské úrovni, aby byla data zákazníků v bezpečí a v soukromí. Společnost 553 serverů na každém kontinentu šetří Antarktidu a nabízí řadu špičkových funkcí včetně: mobilních aplikací pro Apple a Android, přepínače zabíjení sítě, překládače úniků DNS, šifrovaného chatu a rozšíření webových proxy. Výsledkem je, že jde o jednu z nejrychleji rostoucích služeb v odvětví VPN.

Nedávno jsme navštívili s Jodi Myersem, vedoucím marketingového a komunikačního týmu společnosti NordVPN. Níže nabízí své myšlenky na aktuální problémy odvětví VPN a předkládá některé zajímavé předpovědi pro budoucnost odvětví.

Aktuální stav odvětví VPN a místo NordVPN na trhu

Řekněte nám něco o pozadí NordVPN. Jak se společnost vyvinula a jaké je její poslání? Jak se tato mise liší od ostatních v odvětví VPN?

Společnost NordVPN byla založena s cílem osvobodit internet a poskytnout bezpečný zážitek z prohlížení kdekoli na světě. Inspirovalo se to severskými ideály svobody, lidských práv a důvěry. Jednou ze zásad společnosti NordVPN je přísná zásada žádné protokoly. Kromě toho je NordVPN velmi snadno použitelný - lze jej snadno použít jak pro začátečníky, tak pro zkušené počítačové profesionály. Věříme, že se NordVPN liší od mnoha jiných služeb VPN tím, že je více orientován na zabezpečení než většina ostatních, a také tím, že je jednou z nejvíce uživatelsky přívětivých VPN aplikací na trhu.

Dnešní zákazník VPN chce kvalitní kombinaci bezpečnosti a výkonu. Jak NordVPN dosahuje této opatrné rovnováhy?

NordVPN nabízí vojenskou bezpečnostní ochranu a řadu špičkových funkcí, jako je server Anti DDoS, 2048bitové šifrování založené na SSL, šifrovaný chat, IKEv2 a další bezpečnostní protokoly a další. „Kill-switch“ vám umožňuje vybrat aplikace, které budou automaticky uzavřeny, pokud náhle dojde k výpadku připojení VPN. Společnost NordVPN se může pochlubit také špičkovým výkonem se svými 553 servery po celém světě (počet neustále roste), konkurenčními rychlostmi a novými aplikacemi pro Mac, iOS, Windows a Android..

Rozhovor v oboru VPN: NordVPN

Jaké funkce jsou pro vaše uživatele nejdůležitější? Které motivace směřují nahoru a které směřují dolů? 

To se liší podle země. Například naši uživatelé v zemích se sníženou svobodou slova používají NordVPN pro přístup k webům, které mohou být blokovány, jako jsou YouTube, Wikipedia nebo weby sociálních médií. Mnoho uživatelů v USA, Austrálii, Velké Británii a dalších zemích si vybírá naše služby, aby ochránilo svou online aktivitu před vládním dohledem a snoopingem; a pak jsou lidé po celém světě, kteří používají NordVPN pro streamování a přístup k webům s omezeným přístupem, jako jsou Hulu, BBC iPlayer nebo Soundcloud. Každá skupina bere v úvahu různé funkce (například rychlost sítě je nejdůležitější pro ty, kteří používají službu pro streamování), ale silná politika šifrování a žádné protokoly je to, co si všichni naši klienti přejí a co dodáváme.

Jaké jsou vaše tři hlavní důvody, proč by si zákazníci měli ke své měsíční internetové ceně přidat službu VPN?

  1. Chraňte své soukromí a bezpečnost online, zejména pokud cestujete a používáte veřejné Wi-Fi. Vaše informace lze snadno ukrást v jakékoli veřejné síti.
  2. Připojte se k serveru v jakékoli zemi a streamujte geo-omezený obsah na takových streamovacích webech, jako je Hulu nebo BBC iPlayer.
  3. Zůstaňte v bezpečí online, ať jste kdekoli, ať děláte cokoli. Vaše online aktivita je pouze na vás a měli byste ji takto udržovat.

NordVPN říká, že jde o „nejpokročilejší“ službu v odvětví VPN. Co tím myslíš?

Není mnoho poskytovatelů služeb VPN takové funkce, jako je dvojí šifrování dat: NordVPN šifruje data nejen jednou, ale dvakrát. Jedná se o jedinečné řešení VPN, které v kombinaci s dalšími nabízenými bezpečnostními funkcemi ukazuje odhodlání, které má NordVPN k zabezpečení svých uživatelů.

Rozhovor v oboru VPN: NordVPN

Tvrdí také, že jde o „nejjednodušší VPN vůbec“. Řekněte nám o snadném použití jako zaměření společnosti. Jak jste vyvinuli svůj systém k dosažení uživatelsky přívětivosti?

Ano, uživatelsky příjemný design je jednou z hlavních priorit společnosti NordVPN. Chceme, aby naše služby byly široce dostupné a tak snadno použitelné, že to může udělat kdokoli, protože si každý zaslouží bezpečný internetový zážitek. Chcete-li se v zásadě připojit k některé z našich aplikací, stačí zapnout tlačítko ZAP. Algoritmus automaticky vybere nejrychlejší server, pokud nevyberete ručně ten, ke kterému se chcete připojit. Naše aplikace mají leštěný, minimalistický design a 24hodinový chat technické podpory zabudovaný do aplikací NordVPN.

Některé marketingové odvětví VPN slibuje „anonymitu internetu“. Mnoho odborníků na bezpečnost tvrdí, že anonymita není možná. Kde stojíte v této záležitosti?

Ano, existují někteří poskytovatelé VPN, kteří skutečně vedou záznamy o zákaznících - většinou proto, že jsou povinni tak učinit vládami zemí, v nichž mají sídlo. Kromě toho existují případy, kdy poskytovatel VPN prodal zákaznická data třetí straně. To však nepředstavuje průmysl jako celek a vždy budou existovat někteří špatní hráči, jako v jakékoli oblasti. Společnost NordVPN sídlí v Panamě, kde vláda nevyžaduje, aby společnosti uchovávaly své zákaznické protokoly, což nám umožňuje garantovat naši politiku bez protokolování, což je podle nás klíčové pro zajištění anonymity uživatelů internetu.

Stojí za povšimnutí, že poskytovatelé VPN zdarma nemusí nutně poskytovat vysoce kvalitní bezpečnostní opatření. Služba VPN musí platit za údržbu serveru, personální a provozní náklady a sama o sobě nemůže být bezplatná. „VPN zdarma“ se obvykle na pokrytí nákladů spoléhají na inzerenty třetích stran. Často se jedná o bezplatné proxy služby nabízené jako služba VPN, i když ve skutečnosti proxy není šifrována (pouze změní vaši IP adresu, ale neskrývají ji / nešifrují).

Společnost NordVPN ignoruje všechny žádosti orgánů činných v trestním řízení a autorských práv. Vysvětlete prosím, proč to dokážete.

Sídlíme v Panamě, odpovídáme pouze na panamský zákon, který od nás nevyžaduje, abychom poskytovali jakékoli informace o zákaznících, které nemáme, protože nebudeme uchovávat žádné záznamy.

Budoucnost odvětví VPN a zabezpečení internetu

Ve srovnání s americkým trhem je používání VPN mnohem rozšířenější v Asii a Indii. Vidíte odvětví VPN v USA na úrovni spotřebitelů „mainstreamem“?

Rozhodně vidíme, že se jedná o trend z různých důvodů.

Nejprve se Američané bojí online hacků a krádeží. Téměř polovina amerických rodin se bojí provádět jakékoli transakce online: 45 procent se vyhýbá provádění finančních transakcí online, nákupu zboží nebo služeb, zveřejňování na sociálních sítích nebo vyjadřování názorů na kontroverzní nebo politické otázky prostřednictvím internetu.

Za druhé, vládní dohled se v posledních letech výrazně zvýšil. Zákon o sdílení informací o kybernetické bezpečnosti (CISA) byl schválen Kongresem na začátku tohoto roku a podepsán do zákona. Vyvrcholilo několik let úsilí projít kontroverzní kybernetickou zákona. Kritici tvrdí, že zákon je volný průchod k hromadnému dohledu a uživatelé internetu se snaží najít způsoby, jak chránit své soukromí. Návrh zákona umožňuje velkým technologickým společnostem sdílet informace svých uživatelů s vládou bez oprávnění, což narušuje soukromí uživatelů a obchází právní odpovědnost.

Dohoda TPP je další velká dohoda, která se vyjednává mezi skupinou zemí, včetně USA. Dohoda mimo jiné ohrožuje jednotlivá práva na projev a svobodu projevu.

VPN šifrováním dat uživatele chrání před online hackery a vládním dohledem.

A konečně, existuje stále větší část populace, která používá internet ke sledování filmů, televizních pořadů nebo k poslechu hudby: a takové weby pro streamování, jako je Hulu nebo BBC iPlayer, jsou geograficky omezené. VPN omezuje tato omezení.

"Každá skupina bere v úvahu různé funkce ... ale silné šifrování a zásada no logs je to, co si všichni naši klienti přejí a co dodáváme."

Jaká je podle vašeho názoru největší ohrožení bezpečnosti internetu pro jednotlivé spotřebitele? Jak NordVPN pomáhá chránit před touto hrozbou?

Jednotlivé hackery a vládní dohled klademe na stejnou úroveň nebezpečné hrozby. Pokud vláda sbírá data uživatelů a uniká, mohou být ohrožena soukromá data milionů uživatelů. Kromě toho tisíce uživatelů internetu zažívají krádež identity online a nakonec odcizují peníze, když nakupují, kontrolují informace o bankovním účtu nebo platí daně online. NordVPN chrání před oběma hrozbami šifrováním informací o uživateli, takže nikdo jiný nemůže vidět, co dělají online.

NordVPN je kompatibilní s Windows, Mac a Linux. Můžete také povolit připojení až 6 zařízení najednou. Jak důležitá je tato flexibilita pro váš obchodní plán?

Zaznamenali jsme tendenci lidí být více propojeni a používat průměrně 3,4 zařízení na domácnost. Chceme zajistit, aby naši zákazníci a dokonce i malé firmy mohli chránit celou svou síť. Nedávno jsme také spolupracovali s Flashrouters na spolupráci na routeru NordVPN. Tím je zajištěna bezpečnost celé sítě a je možné připojit ještě více zařízení podporujících internet.

Rozhovor v oboru VPN: NordVPN

Vlády chtějí proniknout do VPN. Netflix chce blokovat uživatelům VPN přístup k obsahu. Jak odvětví VPN zvládne takové silné soupeře?

NordVPN bude vždy usilovat o soukromí a svobodu online a bude i nadále nabízet služby uživatelům internetu, kteří si stále více uvědomují nebezpečí online. Naši zákazníci a další klienti VPN mají tendenci volit soukromí před pohodlím streamování - opakovaně říkají, že raději ukončí Netflix než opustí svou VPN. Jsou si stále více vědomi toho, že pokud se vláda pokusí otevřít dveře zákaznickým datům, nastavením zadních dveří k šifrovaným zařízením, bude tento „klíč“ k těmto dveřím vážně ohrožen odcizením, což by mohlo mít strašné následky. Stále více lidí podniká kroky a zapojuje se do protikladu s takovými iniciativami - včetně vůdců technologického průmyslu, jako je Apple.

Vidíme nárůst popularity VPN navzdory opozici, když stojíme za ochranu zájmů uživatelů internetu.

Kde vidíte odvětví VPN za 5 let?

Věříme, že VPN bude průmyslovým standardem, když mluvíme o sadě nástrojů pro zabezpečení Internetu, která v současné době zahrnuje šifrovaný hardware, antivirové služby, šifrované e-mailové služby a další.

Kde vidíte NordVPN za 5 let?

Vidíme NordVPN jako jednoho z vůdců v oboru, nekompromisně se věnuje poskytování bezplatného internetu těm, kteří ho nemají, a všem, kteří mají zabezpečený online zážitek. Naše zákaznická základna se zdvojnásobuje každých pár měsíců, takže vidíme, že se NordVPN v budoucnu stane jménem domácnosti.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me