Rozhovor: Tutanotova Arne Möhleová o výhodách šifrovaného e-mailu

Tutanota so sídlom v Hannoveri v Nemecku je šifrovaná e-mailová služba s otvoreným zdrojovým kódom. To znamená, že text e-mailu, prílohy a kontakty sú chránené niektorými z najúčinnejších šifrovacích štandardov od vytvorenia až po doručenie. Vďaka tejto inovatívnej službe môžu používatelia bezpečne spravovať dôverné výmeny e-mailov, aj keď prijímajúca strana používa staromódny Gmail. A spomenuli sme, že jej základné služby sú bezplatné?…

šifrovaný e-mail

V rozhovore nižšie, Arne Möhle, spoluzakladateľ & Vývojár v Tutanote, hovorí s nami o výhodách šifrovaného e-mailu a jeho úlohe pri ochrane osobného súkromia dnešných používateľov internetu..

Contents

Otázky týkajúce sa šifrovaných e-mailov a služieb spoločnosti Tutanota:

Povedzte nám niečo o pozadí Tutanoty. Ako sa služba vyvíjala a aké je jej poslanie?

My v Tutanote veríme, že každý musí chrániť svoje súkromie na maximum. Je to naše základné ľudské právo, a ak to agentúry troch listov nerešpektujú, musíme vziať naše súkromie späť jediným spôsobom, ktorý môžeme: so šifrovaním.

šifrovaný e-mail

Vaše meno je kombináciou latinských slov, ktoré sa prekladajú do „zabezpečenej správy“. Opíšte svoju používateľskú základňu. Kto používa zabezpečené správy Tutanoty najviac?

Každý, kto sa zaujíma o súkromie, naozaj. Stále viac ľudí rozumie, že veľké spoločnosti ako Google a Facebook používajú svoje údaje a zarábajú s nimi peniaze. Sme presvedčení, že to musí prestať. V Tutanote sú všetky údaje šifrované, takže k nim nemá prístup nikto okrem používateľa. Takto vidíme budúcnosť internetu: bezpečný a súkromný.

Vďaka vašej službe je používanie šifrovaného e-mailu rovnako jednoduché ako Gmail. Opíšte niektoré rozhodnutia, ktoré ste urobili, aby sa táto používateľská prívetivosť stala skutočnosťou.

Postavili sme systém, ktorý štandardne používa šifrovanie. Používateľ si ani nevšimne, že jeho údaje sú bezpečne šifrované, a preto je také ľahké. Robíme to šifrovaním šifrovacích kľúčov používateľov pomocou prihlasovacieho hesla. Žiadame všetkých našich používateľov, aby svoje osobné heslo uchovávali v bezpečí, pretože k nemu nemá nikto prístup. Nemôžeme to ani resetovať. Ak by sme mohli, mohli by sme získať prístup k poštovým schránkam našich používateľov, ale to je presne to, čo musí byť nemožné, aby bola šifrovacia služba skutočne bezpečná.

Kde vidíte najväčšiu hrozbu pre osobné údaje osoby: represívne vlády porušujú šifrovanie alebo krádež hesla / identity?

Vidíme to inak: Nechránime naše osobné údaje, pretože existuje hrozba, ale preto, že je naším ľudským právom udržiavať našu súkromnú komunikáciu so svojimi priateľmi, s mojou rodinou alebo s mojou bankou v súkromí - či už je to priamo pred nami. -rozhranie alebo online tu nezáleží.

Nedávno ste viedli kampaň na propagáciu a predaj UnaPhone Zenith, ktorý sa účtuje ako „prvý skutočne súkromný a bezpečný“ smartfón. Čo robí tento telefón tak zvláštnym?

Je dodávaný s vlastným OS, ktorý neumožňuje žiadne sledovanie. Napríklad nespúšťa žiadne služby Google ani tieňové aplikácie, ktoré by mohli sledovať jeho používateľa. Náš smartphone sa, žiaľ, zmenil na osobné sledovacie zariadenia, ktoré neustále poskytujú údaje tretím stranám - väčšinou bez toho, aby sme si toho všimli. UnaPhone Zenith robí pravý opak. Nepodáva údaje ostatným, ale udržuje vašu komunikáciu, vašu polohu a všetko ostatné v súkromí.

Tutanota šifrovaný e-mail: bez zenitového telefónu

Otázky týkajúce sa ochrany osobných údajov

Váš vývojový tím vášnivo hovorí o potrebe súkromia ako základného kameňa demokracie. Keďže ponúkate bezplatnú službu s otvoreným zdrojom, je spravodlivé povedať, že táto vášeň je tým, čo vás posunie vpred?

Presne tak. Samozrejme potrebujeme platiť prémiovým používateľom za prevádzkovanie našich služieb, ale najvyššie náklady sú náš vývojový tím, nie priestor na serveri. Preto chceme, aby všetci využívali naše bezplatné služby. Bruce Schneier raz povedal: „Zakaždým, keď používame šifrovanie, chránime niekoho, kto ho potrebuje, aby zostal nažive.“ S Tutanotou chceme, aby milióny ľudí používali šifrovanie, takže pre represívne vlády bude príliš ťažké monitorovať novinárov, oznamovateľov a mnoho ďalších..

Na druhej strane spektra si mnohí myslia, že výkonné nástroje na ochranu súkromia - ako napríklad šifrovanie typu end-to-end - pomáhajú zločincom a teroristom viac, ako pomáhajú bežným občanom. Bojíte sa o to?

Nie. Najnovším teroristom boli úrady už známe, napriek tomu ich nedokázali zastaviť.

Na vašich webových stránkach a na Twitteri sa uvádza niekoľko príkladov represívnych režimov minulosti (Gestapo, Stalinov ZSSR, Mussoliniho Taliansko) a súčasnosti (Putinovo Rusko, Severná Kórea a Sýria) ako príklady toho, čo sa môže v budúcnosti stať. Myslíte si, že zašifrovaný e-mail je prvou obranou proti takýmto režimom??

Áno. Odporujúce strany v takýchto režimoch čelia mnohým ťažkostiam. Musia byť schopní komunikovať súkromne.

Podľa vášho názoru, ktorá entita / organizácia ohrozuje viac súkromia osoby: internetoví giganti ako Google a Facebook alebo vlády?

Pre priemerného človeka je to určite Google a Facebook. Ale keďže nikdy neviete, kto sa v budúcnosti blíži k moci - nezabudnite, že Hitler bol zvolený demokratickým spôsobom - vlády môžu byť pre mnohých ľudí, ktorí si to teraz ani nemyslia, oveľa nebezpečnejšie..

Ako vidíte v budúcnosti rolu Tutanoty v boji o osobné súkromie?

Chceme všetkým poskytnúť príležitosť, aby svoje súkromné ​​údaje uchovali ako súkromné. E-mail je iba začiatok. Chceme rozšíriť našu službu na plne šifrovanú platformu, ktorá používateľom umožňuje komunikáciu na mnohých úrovniach. Napríklad plánujeme vyvinúť plne šifrovaný kalendár, aby ste mohli bezpečne zdieľať stretnutia bez toho, aby ste o nich informovali tretie strany ako Google..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me