Runbox – Norveç Yasası ile Korunan Güvenli Bir Posta Kutusu


Lütfen Runbox'ı hizmetlerinizi kullanırken müşterinin e-posta gizliliğinin nasıl korunduğundan nasıl emin olabileceğini açıklayın.

Şirketimiz ve sunucularımız Norveç'te Norveç yönetimi altında bulunduğundan, müşterilerimizin verilerini koruyan güçlü bir yasal çerçeveye sahibiz. Hiçbir yerli veya yabancı kuruluş, önce bir Norveç mahkeme kararı almadan verilere erişemez. Ayrıca, Runbox e-postaları reklam görüntülemek için taramaz, verileriniz izniniz olmadan üçüncü taraf bir hizmete aktarmaz, e-posta adresinizi üçüncü taraf bir hizmete vermez veya satmaz ve kullanımı izlemek için harici izleme çerezleri kullanmaz.

Gizlilik ihlallerinde şirketinizin uygulayacağı katı gizlilik düzenlemeleri nelerdir? ?

Norveç'te, iletişimin gizliliği Anayasa ile güvence altına alınmıştır. Bu, Norveç’in Kişisel Veri Yasası’nın temelini oluşturmaktadır:

  • Kişisel veriler yalnızca kullanıcıdan onay alındığında özel kuruluşlar tarafından toplanmalıdır.
  • Kişisel veriler, kullanıcının onayı dışında ilk toplama amacına uygun olmayan amaçlar için kullanılmamalıdır..
  • Kişisel veriler toplama amacıyla gerekenden daha uzun süre saklanmamalıdır.
  • Kişisel veriler, yasa veya mahkeme emri gerektirmedikçe gizli tutulmalıdır.

Veri Koruma Kurumunun önerileri doğrultusunda, asıl sorumluluğu şirketin Kişisel Veri Yasasında belirtilen gizlilik düzenlemelerine uymasını sağlamak olan dahili bir Veri Koruma Görevlisi (DPO) tayin ettik. DPO, verilerin gizlilik politikamızda belirtildiği gibi düzenlemelere göre saklanmasını ve işlenmesini sağlamak için Gizlilik Politikamızı denetler..

Runbox'ın hem Norveç hem de AB düzenlemelerine uygun olmasını sağlamak için AB gizlilik mevzuatındaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

Bu koruma katmanı, örneğin ABD, Almanya veya Avustralya gibi diğer ülkelerde ikamet eden müşterilere nasıl yarar sağlar??

Bu, özellikle dünyanın farklı coğrafi konumlarından şeffaf bir şekilde sağlanan bulut hizmetleri konusunda medyada devam eden bir tartışmadır. Runbox kasten sunucularımızı Norveç'te tutmayı seçti çünkü özellikle ABD ve Avrupa'daki mevzuat birkaç önemli noktadan farklı ve sürekli olarak zorlanıyor. Fiziksel olarak Norveç’in sınırları içinde kalarak bu komplikasyonlardan tamamen kaçınırız.

Veriler Norveç'te fiziksel olarak depolandığı sürece, müşterilerimizin mahremiyeti nerede kaldıklarına bakılmaksızın Norveç yasalarıyla korunmaktadır. Yabancı kuruluşlardan veya diğer kuruluşlardan gelen herhangi bir talep Runbox tarafından doğrudan reddedilir ve bunları genellikle Norveç Dışişleri Bakanlığı, Adalet ve Kamu Güvenliği Bakanlığı, uygun polis birimi ve son olarak Norveç'i içeren Norveç yönetmeliklerine ve prosedürlerine yönlendiririz. mahkeme sistemi. Norveç makamları, bir suçtan şüphelenmenin olası bir nedeni olup olmadığını bağımsız olarak değerlendirecek. Yalnızca bir Norveç mahkeme emri sunulursa veya Norveç yasalarının gerektirmesi durumunda Runbox müşteri verilerini ifşa edebilir.

Bir hükümetin bir kişinin kişisel e-postalarına ne sıklıkla ve hangi kararlara bakacağı?

Sadece kendi deneyimlerimizden konuşabilirim. Runbox bugüne kadar Norveç veya yabancı makamlardan toplam 4 bilgi talebinde bulunmuş ve bir Norveç mahkeme emri sunulduktan sonra Norveç makamlarının 1 talebine uymuştur. Bu, hileli faaliyetin açık bir örneğiydi ve hesap sahibi hem Runbox Hizmet Şartları'nı hem de Norveç Ceza Yasasını ihlal ettiği için mecbur kaldık..

Şirketinizin Posta Hizmetleri sunmaya başladığı 2000 yılından bu yana, resmi marka olduğunuz 2011 yılına kadar, posta hizmetleri ve sunduğunuz diğer hizmetler alanındaki şirketinizin büyümesini nasıl tarif edersiniz??

2011'den önce Runbox hizmetleri, sınırlı başarıya sahip farklı bir şirket tarafından işletiliyordu. 2011 yılında, kilit personel Runbox Solutions'ı kurdu ve eski şirketten hizmetleri ve müşterileri satın aldı. O zamandan beri, Runbox e-posta hizmetini destekleyen, güvenlik ve gizliliğe odaklanan ve müşteri tabanımızı iki katından fazla arttıran tüm altyapıyı değiştirdik. Şimdi Runbox'ı dikkate alınacak bir marka haline getirecek yeni hizmetler ve güvenlik özellikleriyle genişliyoruz.

Bize çalışma alanınızdaki atmosfer hakkında ne söyleyebilirsiniz??

Runbox yıllardır sadık bir grup insan tarafından yönetiliyor ve birkaç iniş ve çıkıştan geçtik. Platformumuzu yavaş yavaş geliştirmek ve genişletmek için uzun zaman geçirdik ve medya 2012/2013'te gizlilik ve güvenliğe odaklanmaya başladığında hazırdık.

Son birkaç yılda hem ekibimizi, altyapımızı hem de hizmetlerimizi genişlettik - ve şimdi her zamankinden daha iyi durumdayız. Kilit personel ortak sahipler olduğu için önemli konularda hepimizin söz hakkı vardır, birbirimizi destekliyoruz ve hepimiz şirketimizin çekirdeğini oluşturan değerlere yatırım yapıyoruz.

Ekibimiz artık 4 kıtadaki insanları içeriyor ve tüm ülkeleri ve zaman dilimlerini kapsıyoruz, bu nedenle kesintisiz aktivite var. Ancak, bir dizüstü bilgisayar ve bir İnternet bağlantısı olduğu sürece, personelimiz istedikleri herhangi bir konumdan çalışabilecek şekilde kapsamlı bir şekilde telekomünikasyon yapıyoruz. İletişimimizin çoğu dijital olmasına rağmen, sıkı sıkıya bağlı bir grubuz ve Runbox bizim için bir işyerinden daha fazla bir yaşam tarzı haline geldi.

Bunu 2000 yılından bu yana işinizin başarısı için faydalı buluyor musunuz??

Kesinlikle - Runbox 2000'li yılların başlarında nokta com kazasında hayatta kaldı ve ekibin sadakati ve Runbox'ın sağladığı esneklik nedeniyle birkaç zor yılın üstesinden gelebildi.
Misyonumuzdan asla vazgeçmedik ve bu deneyimler bize asla bir şey kabul etmemize izin vermeyen ve şimdi Runbox'ı daha başarılı hale getirebilecek her fırsatı yakalamamıza yardımcı olan cesur bir zihniyet verdi..

2013 Sürveyans tartışmasının o zaman ve o zamandan beri şirketiniz üzerindeki etkisi ne oldu??

Dünyayı çevrimiçi gözetim kapsamına uyandırdığı ve özellikle de İnternet ve e-posta kullanan herkes üzerindeki potansiyel etkisiyle önemli bir etkisi oldu. Dijital iletişimin güvenlik yönleri, şifreleme gibi güvenlik önlemleri ve gizlilik düzenlemeleri hakkında farkındalığın artmasına yardımcı oldu..

Ancak, e-posta ve diğer çevrimiçi hizmetleri kullanan birçoğu, hesaplarının tehlikeye girme olasılığı konusunda hala biraz naif. Gizlenecek hiçbir şeyiniz olmadığına inansanız bile, e-posta hesabınıza yetkisiz erişimi olan biri daha fazla bilgi veya erişim elde etmek için kullanabilir veya spam, kimlik avı ve diğer kötüye kullanım türlerinden başkalarına zarar vermek için kullanabilir. Bu nedenle, bu konular hakkında konuşmaya devam etmemiz önemlidir ve vpnMentor'ın tam olarak bunu yapmasını teşvik etmek.

Bugün dünyada yapılan en yaygın e-posta ihlalleri hakkında bize neler söyleyebilirsiniz??

En yaygın olanı şüphesiz spam'dir. Ancak çoğu insanı mağdur eden kişi, bir saldırganın sizi dolandırmak için güvendiğiniz birinden (bankanız gibi) gönderilmiş gibi görünmesi için e-posta gönderdiği kimlik avıdır..

Birçok e-posta kullanıcısı hala çok güveniyor ve şüpheli bir e-postanın nereden gönderildiği konusunda farkındalıktan yararlanabilir..

Temel Runbox e-posta hizmeti her zaman açık kaynaklı bileşenlerden oluşuyor mu??

Evet, açık kaynak kodlu yazılımı kullanmaya çok erken karar verdik çünkü alternatiflerden daha üstünler, yerleşik teknolojik standartları takip ettiler ve açık kaynak topluluğunu desteklemek istedik. Bu yüzden her zaman Linux, Apache, MySQL, Perl ve Exim'i çalıştırdık ve hizmetlerimizi hem güvenilir hem de kolayca genişletilebilir açık kaynaklı yazılımlarla genişletmeye devam ediyoruz. Lisans ödemek zorunda olmadığımız açıkçası değerlendirmenin bir parçasıydı, ancak çoğunlukla topluma katkıda bulunabilmek ve teknoloji ve kod paylaşma vizyonunu desteklerken sahip olacağımız ve kontrol edebileceğimiz bir şey inşa etmek istedik..

 Başlıca teknolojik başarılarınız neler??

Başladığımızda, Hotmail büyük oyuncuydu ve hesap başına 2MB'lık bir depolama alanı sundu. Ücretsiz olarak 100 MB depolama alanı sunmaya karar verdik ve bu o zamanlar kendi başına bir başarıydı - toplamda 80 GB depolama alanına sahip bir sunucuda.

Başlıca başarımız, çok daha fazla donanımla çalışan diğer çoğu hizmetten daha iyi performans gösteren özel, veritabanı hızlandırmalı bir sistem inşa etmektir.
Şu anda, e-posta ile ilgili tüm hizmetlerimizi entegre eden son teknoloji iki adımlı bir kimlik doğrulama arayüzü uyguluyoruz. Ayrıca, kullanıcının tarayıcısı tarafından desteklenen ve Runbox'ı rekabetimizin ön plana çıkaracağını düşündüğümüz yeni nesil bir web postası inşa ediyoruz.

Teknolojik açıdan hizmetlerinizi kullanmanın en büyük avantajı nedir??

Runbox günümüzde çok güvenilir ve işlevsel bir hizmet olduğundan, altyapımıza ve hizmetlerimizin güvenlik yönlerine büyük yatırım yaptık.
Runbox ile tüm e-postalarınızı tek bir yerde birleştirebilir, e-postanıza her yerden, herhangi bir cihazla güvenilir ve güvenli bir şekilde erişebilirsiniz - ve bir e-posta istemcisini tercih ederseniz web arayüzümüze çok sayıda işlevsellik ekledik.
Sistemimizi tasarlama şeklimiz, verileri yeni şekillerde düzenleyen arayüzler oluşturmamıza izin verir ve bu, hizmetlerimizi daha da geliştirirken avantajımız için kullandığımız bir şeydir.

Runbox Solutions ayrıca e-posta barındırma, web barındırma ve alan adı barındırma hizmetleri de sunar, böylece tüm barındırma ihtiyaçlarınızı tek bir yerde karşılarsınız ve başka bir yere gitmek zorunda kalmamanız için hizmetlerimizi entegre etmeye ve geliştirmeye devam ederiz. e-posta, web veya alanla ilgili herhangi bir şey.

Hangi teknik güvenlik katmanları & müşterilerinize koruma sağlıyor musunuz??

Runbox e-posta hizmetlerine eriştiğinizde, en son şifreleme standartları, en iyi TLS şifreleme paketleri ve Mükemmel İletme Gizliliği ve Genişletilmiş Doğrulama gibi ekstra güvenlik özellikleriyle karşılaşırsınız. Web postamızı kullandığınızda, kimsenin bağlantıyı kurcalamamasını sağlamak için bir dizi güvenlik politikası vardır. Bu güvenlik önlemleri birlikte Runbox'a hem SSL Labs hem de SecurityHeaders ile A + derecesi verir.

Ayrıca, şu anda hizmetleri açma / kapama, İki Adımlı Doğrulama, Bir Kerelik Parolalar, Güvenilir Aygıtlar ve Uygulamaya Özgü Parolalar için bir işlev uyguluyoruz. Bu özellikler, müşterilerimizin hesaplarına nasıl erişilebileceğini kontrol etmelerini sağlayacak ve verilerine yetkisiz erişimi önleyecektir..

Genel olarak, müşterilerimizi e-postanın güvenlik yönleri ve e-postanızın cihazınızdan alıcıya kadar nasıl korunduğundan nasıl emin olacağınız konusunda eğitme misyonumuzun bir parçası olarak görüyoruz.
Son olarak, sunucularımız fiziksel olarak çok güvenli bir yerde, yani başlangıçta taşınan Norveç Hükümeti için ana çerçeveleri içerecek şekilde inşa edilmiş veri merkezi..

Standart sunuculardan “yeşil” sunuculara geçmenin başlıca zorlukları nelerdi??

Yeşil sunucular genellikle CPU döngüsü başına geleneksel sunuculardan daha pahalıdır, bu nedenle çoğunlukla bir maliyet meselesidir. Runbox% 100 yenilenebilir enerji ile çalışan bir veri merkezine taşındığından, sunucularımızın güç tüketimi çevresel bir faktör olarak daha az önemli hale geldi.

Runbox, Norveç'te (en azından çevresel anlamda) hidroelektrik güce dönüştürülen yüksek bir yağış seviyesine sahip olduğu için şanslı. Norveç, tüketimin% 98'ine güç sağlamak için yeterli hidroelektrik üretiyor ve veri merkezimiz Digiplex% 100 su ve rüzgar gibi yenilenebilir güç kaynakları ile çalışıyor.

Yeşil sunucularınızın müşterinin bakış açısından avantajları nelerdir??

Bizim için çevreye duyarlı olmak bir seçenek değil, bir zorunluluktur. Nihayetinde Runbox’ın misyonu, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için küçük bir şekilde katkıda bulunmaktır ve çevremize karşı sorumluluğumuz her birimiz kişisel olarak ve şirket değerlerimizde yer almaktadır. Başarımızın kısmen etik ve çevresel taahhüdümüzden kaynaklandığına ve müşterilerimizin bir dereceye kadar Runbox'ı seçtiğine inanıyoruz, çünkü e-postalarını temiz enerjiyle barındırmak ve güçlendirmek - özellikle iklim değişikliği artan bir dünyada - sadece ve diğer ciddi çevresel zorluklar.

Geleceğin e-posta güvenliği alanında neler tutacağına ilişkin bir fikir verebilir misiniz??

İletişim güvenliği ve şifrelemenin “özel bir özellik” olmaktan, e-posta ve diğer hizmetlerin entegre bir mülkiyetine geçeceğini düşünüyoruz. Çevrimiçi dünya bir uyandırma çağrısı yaptı ve şimdi iletişimin güvenlik yönleri açısından olgunlaşıyor. Şifreleme teknolojileri, yalnızca uzmanların kullanabileceği özel işlevler yerine yerleşik ve tümleşik özellikler haline gelmektedir. Buna bir örnek, ister istemeseniz de istemeseniz de iletileri şifreleyen Apple’ın iMessage hizmetidir.

E-postanın nispeten karmaşık PGP ve S / MIME uçtan uca şifreleme teknolojileriyle hala bir yolu var, ancak ortalama e-posta kullanıcısı için yeterince kullanıcı dostu uygulamaları görmeye başlıyoruz. Bu nedenle gelecekte, e-posta kullanıcıları tarafından hizmetin önemli bir parçası olarak şifreleme bekleniyor ve daha güvenli bir dünya giderek daha fazla diğer özelliklere ve farklılaştırıcılara odaklanacak. Ancak, her zaman diğerlerinden daha güvenli ve özel bazı hizmetler olacaktır ve Runbox bunlar arasında kalmayı planlamaktadır..

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me