Směrovače VPN: Co jsou a jak nainstalovat jeden (v rekordním čase)


Nastavení routeru pomocí VPN není tak složité, jak si myslíte. Jestli chceš bezproblémová ochrana celé sítě připojených zařízení, rozhodně to stojí za námahu.

Ať už je to váš domov, kancelář nebo firma, router VPN může přinést mnoho výhod připojení VPN tolik uživatelů, kolik chcete.

Z silné a bezpečné šifrování a snadné odblokování Netflixu na přístup k velkým regionálním obchodům a dokonce můžete zvýšit rychlost internetu, potenciál je nekonečný - a nejlepší na tom je, že můžete tyto výhody snadno sdílet.

Pokud již používáte službu VPN, pravděpodobně víte, že vše výše uvedené můžete provést prostřednictvím hladkých aplikací a klientů. Jaká je skutečná přitažlivost směrovačů VPN a proč byste se měli snažit o jejich založení?

V této příručce najdete odpovědi na tyto důležité otázky, stejně jako mnoho dalších. Zůstaňte s námi, protože máme také několik skvělých návrhů VPN, které nabízejí snadné nastavení routeru!

Pokud chcete rychle přejít na konkrétní část této příručky, můžete použít následující tabulku:

Obsah

 • Proč (květen) potřebujete VPN router
 • Kdy zvážit směrovač VPN
 • Jak získat VPN router
 • Ideální VPN služby pro váš VPN router
 • Závěr

Proč (květen) potřebujete VPN router

Než začneme, ujasněte si jednu věc: konečný cíl routeru VPN je přesně stejný jako při spuštění aplikace pro stolní počítače nebo mobilní VPN. Jedním z hlavních rozdílů je měřítko.

Co tím myslíme? Pokud již používáte prémiovou síť VPN (například ExpressVPNor NordVPN), pravděpodobně víte, jak snadné je zašifrovat vaše připojení a zůstat v bezpečí na internetu.. Ale to jde jen tak daleko, kolik povolených připojení váš poskytovatel, a pouze pro vaše vlastní zařízení.

Limity jsou limity. Směrovače VPN však nabízejí řešení tohoto potenciálního problému. Jsou tu také další jedinečné výhody k získání ochrany VPN „přímo ze zdroje“.

Zde je seznam toho, co pro vás VPN směrovače mohou udělat:

 • Zajistěte neomezené připojení.
  Při připojení k serverům VPN pomocí směrovače můžete použít libovolný počet zařízení. Šifrované spojení můžete také sdílet s přáteli a hosty, aniž byste se museli starat o sdílení účtu (což je téměř vždy zakázáno za podmínek služby VPN).
 • Umožněte lepší flexibilitu platformy.
  Máte chytrou televizi? Nebo možná streamovací konzole jako Apple TV, Amazon Fire TV nebo Chromecast? Bohužel taková zařízení nemají nativní podporu VPN.
  Dobrou zprávou je, že je můžete stále přidat do seznamu chráněných zařízení jejich připojením k routeru VPN. Zatímco někteří přední poskytovatelé nabízejí specifické služby pro tyto platformy (např ExpressVPN a jeho MediaStreamer DNS), VPN routery jsou lepší volbou, pokud chcete šifrování i globální přístup k vašim oblíbeným pořadům.
 • Vyžaduje se pouze jedno přihlášení - navždy.
  Mnoho lidí často zapomíná přihlašovat se do své VPN nebo nastavit své klienty, aby se při spuštění automaticky spouštěli.
  Po nastavení routeru VPN se s tím nemusíte starat - stačí zadat své přihlašovací údaje jednou a vše je nastaveno tak dlouho, jak chcete! Pokud vždy používáte VPN na více zařízeních, jedná se o praktické a efektivní řešení.
 • Zpřístupněte připojení VPN 24/7.
  Pokud máte oblíbený server VPN, který neustále používáte, můžete k němu zůstat neustále připojeni (pokud je router zapnutý). Ačkoli toho lze snadno dosáhnout pomocí funkcí automatického připojení u klientů VPN, směrovače VPN nabízejí ještě jednodušší způsob, spolu s dalšími výhodami zvýrazněnými výše.

S tím řekl, tam jsou také některé nevýhody směrovačů VPN měli byste vědět o:

 • Směrovače VPN jsou (obecně) drahé.
  Ve většině případů není VPN router malou investicí. Ke správě softwaru VPN na routeru potřebujete správné funkce a specifikace, což často znamená, že základní zařízení nebude schopno tuto úlohu provést..
  Existují způsoby, jak utratit méně nebo ušetřit nějaké problémy - například upgrade routeru pomocí pokročilého firmwaru (POKUD je to vhodné) nebo si zakoupíte router kompatibilní s VPN, pokud již potřebujete nový. Více o tom brzy.
 • Více připojených zařízení může vést ke snížení výkonu.
  Načtení serveru je velmi důležité pro výkon vaší VPN. Pokud si vyberete servery pečlivě, nemělo by to být velký problém - ale mějte na paměti, že čím více připojení máte, tím větší je pravděpodobnost zpomalení rychlosti internetu.
  Největším faktorem je zde vaše vlastní připojení k internetu, ale hlavním faktorem je také volba správné služby VPN.
 • Menší flexibilita serveru.
  Řekněme, že máte dvě oblíbená umístění VPN, mezi kterými pravidelně přepínáte. U vašeho klienta VPN je to snadná práce provedená pouhými několika kliknutími, ale VPN router obvykle není tak flexibilní - budete omezeni na jakýkoli server, který jste použili v konfiguraci, a musíte jej změnit. přes rozhraní routeru, pokud chcete něco jiného.
  Některé směrovače umožňují nastavení více než jen jednoho serveru, ale snadné použití není na stejné úrovni jako aplikace VPN - zatím ne alespoň.

Jak vidíte, získání routeru VPN má výhody i nevýhody. Existuje však několik situací, kdy silné stránky silně převažují nad slabými.

Kdy zvážit směrovač VPN

Jak jsme již zmínili, VPN routery mohou být skvělý nápad, pokud chcete soukromí a zabezpečení online ve větším měřítku.

Pojďme se podívat na našeho imaginárního přítele, Johnnyho. Johnny má hip kavárnu, která přitahuje stovky dychtivých zákazníků každý den svými úžasnými nápoji a super rychlým Wi-Fi.

Nyní se Johnny nechce starat o hackery nebo zloději identity v síti, a chce se ujistit, že jeho patroni jsou v bezpečí online, protože je to dobré pro podnikání.

Johnny tedy investoval do routeru VPN, který skrývá citlivá data všech připojených uživatelů a umožňuje návštěvníkům vychutnat si příjemnou kávu nebo lahodný koktejl při surfování v klidu.

Na druhou stranu Sara otevírá start-up. Oddělení kybernetické bezpečnosti je právě teď z jejího rozpočtu, takže další nejlepší věcí pro její novorozenou společnost je router VPN to zajistí, že organizace bude online bezpečná a poskytne další soukromí.

Po celém světě je mnoho Johnnies a Saras - a možná jste ve velmi podobné situaci! Pokud ano, měli byste určitě zvážit použití VPN routeru pro vaše společenské místo nebo malé obchodní prostředí.

Nechceme nikoho oklamat - takže je jasné, že možná nebudete potřebovat rozsah a dosah routeru VPN. Jedním příkladem je, pokud VPN používáte většinou sami pro sebe. Totéž platí, pokud jste příležitostný uživatel a spustíte VPN pouze sem a tam.

Za zmínku také stojí ne všechny služby VPN mají požadovaná nastavení a podporu pro směrovače. Pokud používáte základní bezplatnou síť VPN, je pravděpodobné, že ji nebudete moci spustit se svým routerem, nebo ještě horší - může dojít k poškození vašeho routeru a vytvořit si pro vás mohutnou bolest hlavy.

Pokud máte vážný problém s přechodem na VPN směrovač (nebo pokud chcete pouze službu VPN nejvyšší kvality), doporučujeme se podívat na přední poskytovatelé VPN jako ExpressVPN a NordVPN. Se všemi svými vynikajícími funkcemi a skvělé slevy, rychle zjistíte, proč jsou považovány za prémiové VPN, ale cenu si téměř nevšimnete.

Jak získat VPN router

Pokud jde o směrovače VPN, máte obvykle dvě možnosti - buď získání zařízení s integrovanou podporou VPN, nebo upgrade, pokud to umožňuje (také známý jako „blikající“)). Výsledkem je tři hlavní typy routerů VPN - směrovače kompatibilní s VPN, předkonfigurované směrovače a směrovače ručně blikající.

Zde je přehled jednotlivých typů a také několik užitečných ukazatelů:

1. Směrovače kompatibilní s VPN

Když: Nákup lepšího routeru a snaha ušetřit nějaké peníze za cenu nastavení.

Proč: Chcete VPN router, aniž byste museli procházet blikáním nebo platit navíc za konfiguraci.

Co hledat: Intuitivní firmware, podpora OpenVPN.

Pokud jste se rozhodli, že je čas na nový router, ale ještě jste se nerozhodli, krokem je získání zařízení s integrovanou podporou VPN. Vzhledem k tomu, že firmware již umožňuje připojení VPN, proces instalace se zredukuje na jednoduché zadání na serveru VPN a přihlašovací údaje.

Většina směrovačů připravených pro VPN má vše, co potřebujete k bezproblémové spolupráci se službou VPN, je dobré znovu zkontrolovat, zda podporují protokol OpenVPN, protože se v současné době považuje za nejbezpečnější možnost.

Doporučujeme zvolit OpenVPN vždy, když používáte službu VPN, bez ohledu na platformu - Chcete-li zjistit, proč, podívejte se na naše porovnání protokolu VPN.

2. Předkonfigurované VPN směrovače

Když: Nákup lepšího routeru a hledání nejrychlejšího nastavení s minimálním úsilím - i když to stojí navíc.

Proč: Chcete směrovač připravený k síti VPN ihned po vybalení a nevadí vám platit více za konfiguraci.

Co hledat: Renomovaní prodejci.

Předem nakonfigurované nebo „předzábleskové“ směrovače jsou vaší nejdražší volbou pro router VPN, ale za plnou cenu získáte plně funkční zařízení..

Hlavním bonusem tohoto typu je snadné použití - protože si také můžete vybrat, na kterou službu VPN chcete router připravit, nemusíte prakticky dělat nic jiného než zvolit preferovaný server, pokud jde o nastavení.

S tím řekl, před routerem VPN routerů existuje několik velmi velkých nedostatků.

Kromě toho, jak jsou drahé, je také těžké najít rozmanitost u důvěryhodných poskytovatelů. Prodejci jako Flashrouters nabízejí v průběhu let spolehlivé služby, ale pozor na podvod stránky.

Další nevýhodou je skutečnost, že online je většinou jediný způsob, jak získat předem nakonfigurovaný VPN router - v závislosti na tom, kde žijete, nemusí to být nákladově efektivní varianta mezi náklady na dopravu a obtížnými výnosy, pokud se s vaším zařízením něco děje.

3. Ručně blikající VPN směrovače

Když: Upgradování stávajícího směrovače a hledání nejlevnějšího způsobu, jak jej vylepšit.

Proč: Chcete VPN router, nemáte zájem o koupi nového zařízení a jste si jisti svými schopnostmi provést nastavení.

Co hledat: Užitečné příručky, informace o směrovači a informace o tom, zda podporuje pokročilý firmware.

Blikání routeru je náročný úkol, který vyžaduje určitý výzkum, ale není tak těžký nebo riskantní, jak se zdá. Pokud byste raději připravili router router VPN sami, aniž byste museli utrácet malé jmění za nové, je to způsob, jak jít.

Jak již bylo zmíněno, „blikání“ je krátké pro instalaci pokročilého firmwaru do routeru. Dva nejoblíbenější druhy jsou DD-WRT a Rajče - oba mají své silné stránky.

Zde je shrnutí toho, co potřebujete vědět o těchto dvou kusech firmwaru. DD-WRT je všestrannější možnost, nabízí podporu pro 80+ značek routerů - včetně modelů dodavatelů na základní úrovni, jako jsou TP-Link, Tenda a D-Link.

Tomato je kompatibilní s mnohem omezenějším výběrem routerů, ale obvykle funguje lépe s OpenVPN, má jedinečné funkce (například umožňuje dva servery VPN běžet současně) a obecně se považuje za takové čistší rozhraní než DD-WRT.

Nakonec bude váš výběr firmwaru záviset na routeru, který máte. V každém případě, naší radou je zajistit, aby váš router byl vhodný pro daný úkol kontrolou databáze DD-WRT a / nebo seznamů směrovačů, které podporují Tomato PŘED začnete blikající proces. V opačném případě hrozí velké riziko, že váš router bude opraven.

Ideální VPN služby pro váš VPN router

Nyní, když znáte dostupné typy směrovačů VPN, je čas mluvit o službách VPN, se kterými jsou spárovány..

Výběr správného poskytovatele VPN je stejně důležitý jako výběr vhodného směrovače. Správná volba zaručuje, že budete moci přidat ochranu VPN bez větších potíží, ale to neznamená, že pokud má VPN sama svůj problém,.

Jak se tomuto problému vyhnete? Důvěřováním správné službě VPN pro danou úlohu.

Bez ohledu na platformu existuje několik kritérií, která má VPN splňovat. Rychlost, spolehlivé servery, a zaručené soukromí jsou stejně důležité.

Protože veškerý váš provoz bude procházet kombinací routeru VPN +, musíte se ujistit, že připojení je dostatečně rychlé, aby pokrylo vaši každodenní činnost online - od příležitostného surfování po streamování HD, stahování a hraní her.

Pokud máte zkušenosti s obcházením geobloků, také víte, jak důležitá je rozmanitost serverů budete potřebovat dobrý výběr umístění VPN po celém světě pro přístup k vašim oblíbeným streamům a službám.

Konečně, vaše VPN musí fungovat v souladu se zásadami bez protokolování pokud vám záleží na vašem soukromí online (nápověda: měli byste). Výkon je rozhodující, ale také bezpečnost - proto se mnozí rozhodnou pro VPN především.

Užitečné jsou také funkce VPN specifické pro router. Tyto sahají od podrobné instruktážní návody abych ti pomohl ven vlastní firmware můžete si jej stáhnout z webových stránek poskytovatele a použít jej na flash router, takže je připraven pro VPN.

Nezapomeňte, že ne všechny služby VPN jsou ideální pro spárování se směrovačem. Pokud potřebujete návrhy, podívejte se na následující poskytovatele:

1. ExpressVPN

Zařízení ExpressVPN

ExpressVPNje předním poskytovatelem, nabízejícím nejrychlejší servery na trhu. Je to také přátelské k soukromí, vedení nulových citlivých uživatelských protokolů a odblokování všeho Netflix USA na váš místní geoblokovaný zpravodajský kanál.

Jedinou jedinečnou výhodou této služby je řada vlastní aplikace VPN pro několik směrovačů Asus, Linksys a Netgear, což usnadňuje nastavení, pokud máte správný model.

I když ne, tuto bleskově rychlou VPN lze nakonfigurovat ručně na různých značkách routerů s pomocí užitečné návody krok za krokem.

ExpressVPN nabízí předzábleskové směrovače a podrobné průvodce nastavením pro všechny podporované směrovače, včetně firmwaru DD-WRT a Tomato. Další informace o ExpressVPN a jeho reputaci, podívejte se na jeho uživatelské recenze na našem webu.

V případě, že se něco pokazí, ExpressVPN je dodáván s 30denní záruka vrácení peněz a politiku bez otázek.

ExpressVPN může odblokovat:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN a BBC iPlayer.

Podporuje torrenting:

 • Ano, všechny servery podporují aktivitu P2P.

ExpressVPN funguje na těchto zařízeních:

 • Windows, MacOS, Android, iOS, Android TV, Linux, Chrome a Firefox. Nabízí také aplikaci pro použití s ​​některými směrovači.

Získejte ExpressVPN hned

2. NordVPN

Zařízení NordVPN

NordVPNje další prémiový poskytovatel s úžasná hodnota za jeho cenu.

Tato VPN založená na Panamě má 5 100+ serverů, A přísná politika no-logs, a AES-256 OpenVPN šifrování pomocí Perfect Forward Secrecy, ale jeho vynikající zabezpečení neznamená, že to není rychlé.

S pravidelné aktualizace služeb, užitečné průvodce nastavením pro více směrovačů a užitečné funkce, jako je přístup k informacím o zatížení serveru, NordVPN je skvělou volbou pro váš VPN router za cenu, kterou může porazit jen málo.

NordVPN obsahuje podrobné pokyny pro konfiguraci routerů a výběr přednastavených směrovačů. Na stránce tutoriálu najdete pokyny pro různé firmware včetně DD-WRT, Tomato, pfSense a OpenWRT. Další informace o této všestranné síti VPN, podívejte se, co o tom uživatelé říkají.

NordVPN nabízí 30denní záruka vrácení peněz, takže ji můžete před investováním do dlouhodobého plánu vyzkoušet pomocí routeru.

NordVPN se může odblokovat:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, BBC iPlayer, Amazon Prime Video a Sling TV.

Podporuje torrenting:

 • Ano, dostupné speciální servery P2P.

NordVPN pracuje na těchto zařízeních:

 • Windows, MacOS, Android, iOS, Android TV, Linux, Chrome a Firefox. Je také kompatibilní se směrovači.

Získejte nyní NordVPN

3. SaferVPN

safervpn-zařízení

Konečně, SaferVPN je slušná alternativa s předzábleskovými směrovači a manuálními průvodcipro 20 různých směrovačů firmwaru. Pokud se o této pevné síti VPN poprvé dozvíte, můžete zjistit více z uživatelských recenzí.

SaferVPN může odblokovat:

 • HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, BBC iPlayer a další.

Podporuje torrenting:

 • Ano.

SaferVPN funguje na těchto zařízeních:

 • Windows, MacOS, Android, iOS, Linux, Chrome, Firefox a směrovače.

Získejte nyní SaferVPN

Závěr

Instalace VPN do routeru nemusí být náročná, i když jde o ruční nastavení. Se správným poskytovatelem budete mít všechny pokyny, které potřebujete, abyste byli úspěšní.

Nyní znáte výhody a podrobnosti VPN směrovačů a nejlepších VPN služeb, které vám pomohou tuto práci dokončit. Chcete-li získat nejlepší ceny také, nezapomeňte zkontrolovat naše nabídky a kupóny. Hodně štěstí!

Další čtení:

Nejlepší firemní VPN

Jak vytvořit VPN nedetekovatelné a obejít VPN bloky

Kontrola netěsnosti VPN - jak diagnostikovat a opravit úniky DNS

Tipy pro odstraňování problémů s VPN

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me