Snapchat Hesabınızı Kalıcı Olarak Silme – 2020 Güncellemesi

Snapchat’in selfie filtreleri, ilginç lensleri ve korkak çıkartmaları bizi eğlendiriyor. Bunların potansiyel olarak utanç verici olması daha iyi ‘Anlık fotoğraflar birkaç saniye içinde kayboluyor.

Otomatik silme politikası, Snapchat'i ünlü (ve popüler) yapan şeydir. Hala utanç verici enstantanelerden korkuyorsan, Snapchat'i devre dışı bırakma veya silme gizliliğinizi korumak için gündeminizde olabilir.

Snapchat'i Neden Silmeliyim?

Snapchat, gizlilikle gurur duyan bir sosyal medya platformudur. Ancak, birçok kullanıcı platformu Cambridge Analytica skandalı üzerinde sessiz kaldı milyonlarca Facebook kullanıcısından toplanan verileri gören.

Bir uygulamanın ümit verici üstün gizlilik protokolleri ve veri koruması rakiplerinin başarısızlığından yararlanamaz veya en azından yorum yapmaz. Özellikle garip, Facebook yıllardır en popüler özelliklerini kopyalıyor.

Nisan 2019'da Snapchat, en ilginç olanı denilen bir dizi yeni özellik duyurdu Uygulama Hikayeleri. Bu, içeriğinizi doğrudan Snapchat kameranızdan başka bir uygulamanın ‘Hikayesi’ ile paylaşmanıza olanak tanır.

Bu Snapchat verilerinin geçici olması gerektiği için gizlilik soruları soruyor. Peki Facebook ve Tinder'ın beğenisine açıksa bu nasıl olabilir? Snapchat'in güvenliğini bıraktıktan sonra veriler kapmak için başka bir Cambridge Analytica fiyaskoyu ne önleyecek?

Bu kılavuz size yardımcı olacaktır Snapchat hesabınızı kalıcı olarak nasıl sileceğinizi göstererek dijital gizliliğinizin bir kısmını geri yükleyin.

Devre Dışı Bırakma ve Silme: Bilmeniz Gerekenler

Hesabınızı silme işleminden geçtikten sonra, hesabınızdaki 30 gün içinde hesap devre dışı. Fikrinizi değiştirmeniz ve hesabınızı yeniden etkinleştirmek istemeniz durumunda bu süre boyunca kullanıcı adınızı ve şifrenizi saklamanız gerekir..

30 günlük devre dışı bırakma süresi boyunca, arkadaş listenizdekiler sizinle etkileşim kuramayacak veya Snapchat'te sizinle iletişim kuramayacak.

için Snapchat hesabınızı yeniden etkinleştirin, sadece kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın. Devre dışı bırakılmış bir hesaba e-posta adresinizle giriş yapamaz veya şifrenizi değiştiremezsiniz. Unutulmamalıdır ki 24 saat sürebilir devre dışı bırakılmış hesabınızı yeniden etkinleştirmeden önce.

Devre dışı bırakıldıktan 30 gün sonra, Snapchat hesabı tamamen silinecek, hesap, ayarlar, Anlık Görüntüler, Öykü, Sohbetler, konum ve cihaz verilerinizle birlikte. Snapchat bazı kişisel verileri saklayabilir güvenlik, yasal veya ticari nedenlerle ana kullanıcı veritabanlarında.

Snapchat Verilerinizi İndirme

Kalıcı olarak silmeden önce Snapchat verilerinizin bir kopyasını indirmek isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için doğrulanmış bir e-posta adresine ihtiyacınız olacak. Verilerinizi indirmek için şu basit adımları izleyin:

  1. Adresinden kişisel hesabınıza giriş yapın accounts.snapchat.com ve ‘Benim verim’.
  2. ‘Yazan bağlantıyı tıklayın.İstek gönderin' sayfanın sonunda.
  3. Cihazınıza bir e-posta gönderilecek doğrulanmış e-posta adresi bir bağlantı ile veriler indirilmeye hazır.
  4. Verilerinizi indirmek için bağlantıyı tıklayın.
  5. Verileriniz bir 'Verilerim' başlıklı ZIP dosyası.

Adım Adım Kılavuz: Snapchat Hesabınızı Silme

Snapchat verilerinizi indirdikten sonra hesabınızı kalıcı olarak silmek istediğinize karar verdiyseniz, aşağıdaki kolay adımları izleyin:

1. Snapchat’in ‘hesap portalı ’.

Snapchat'ı Kalıcı Olarak Silme - Giriş

2. Hesabınıza giriş yapın. Bu sizi ‘Hesabı sil’Sayfası.

Snapchat'ı Kalıcı Olarak Silme - Hesabı Sil

3. Gerekli alanlara kullanıcı adınızı ve şifrelerinizi girin ve ‘Devam et’.

4. Hesabınız şimdi devre dışı ve oturumu kapatabilirsiniz. Devre dışı bırakıldıktan 30 gün sonra, hesap kalıcı olarak silinecek.

Snapchat Hesabı Devre Dışı Bırakıldı

5. Uygulamayı sil telefonunuzdan.

Verilerinizi Özel Tutmanın Diğer Yolları

Cambridge Analytica felaketi, birçok kullanıcının gözünü sosyal medyanın gizlilik tehlikeleri. Ancak çevrimiçi gizliliğiniz için çok daha fazla risk var.

Örneğin, internet juggernauts gibi Google, kullanıcıları hakkında çok fazla bilgiye sahip, temel kişisel bilgilerden çalıştığınız yere ve cinselliğinize kadar. Bu nedenle, bakmaya değer olabilir Google hizmetlerine alternatifler çok fazla kişisel verilerinizin toplanmasını önlemek için.

Birçok kullanıcı gibi, çevrimiçi verilerinizin gizliliğini korumaya istekli olabilirsiniz. Bunu nasıl yapabileceğiniz hakkında birçok ipucu ve tavsiye bulun. çevrimiçi gizliliği korumak için nihai kılavuz.

Sonuç & Daha fazla okuma

Ziyaret ettiğiniz her web sitesinin, kullandığınız her uygulamanın ve satın aldığınız her cihazın kişisel verilerinizi topladığı bir dünyada yaşıyoruz. Dijital çağ, çevrimiçi verileri değerli bir mal haline getirdi. çevrimiçi gizlilik her zamankinden daha önemli. Son yıllarda birçok sosyal medya platformunun gizlilik protokolleri söz konusu olduğunda, riske değip değmeyeceklerini merak ediyor olabilirsiniz..

Cambridge Analytica skandalı sizi Facebook'tan kapattıysa, Facebook hesabınızı kalıcı olarak silme kılavuzu.

Bir VPN arıyorsanız, özel fırsatlarımızı ve kodlarımızı kaçırmayın.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me