Sri Lanka Zablokowane media społecznościowe (ponownie) – oto jak możesz je odzyskać


Sri Lanka stoi w obliczu szeregu problemów związanych z bezpieczeństwem, ponieważ w kraju narastają napięcia polityczne i religijne. Wiele wspólnot religijnych w kraju było atakowanych przez różne grupy terrorystyczne i rozgniewane tłumy, co stworzyło kruchy pokój w kraju, który jeszcze dziesięć lat temu wyzdrowiał po wojnie domowej.

W rezultacie, rząd Sri Lanki czasami podejmuje ekstremalne kroki w celu powstrzymania mowy nienawiści w Internecie i zmniejszyć ryzyko większej przemocy. Są sporadyczne awarie mediów społecznościowych w całym kraju, czasowo blokując wszystkie główne sieci społecznościowe, w tym Facebook, Instagram, Viber i Whatsapp.

Podczas gdy rząd zobowiązał się do utrzymania wolności mediów i prasy w całym kraju, ogólnie rzecz biorąc, w Sri Lance wzrosła również cenzura serwisów informacyjnych i innych treści internetowych.

Dla tych, którzy chcą pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną na Facebooku i Whatsapp lub przeczytać wiadomości, jest to prawdziwy problem.

Na szczęście możesz ominąć te bloki dzięki VPN. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Odblokuj media społecznościowe za pomocą VPN

Sri Lanka nie jest pierwszym krajem, który publicznie cenzuruje aplikacje i strony internetowe. Chiny, Rosja i Katar w przeszłości blokowały media społecznościowe (i nadal tak robią!).

Dobra wiadomość jest taka jest sposób na obejście bloku, i to jest legalne.

Z wirtualną siecią prywatną (VPN), możesz ukryć swoją prawdziwą lokalizację, łącząc się z serwerem w innym kraju. Pozwoli to nie tylko odzyskać dostęp do mediów społecznościowych, ale także zaszyfruje całą Twoją aktywność w Internecie, aby nie można było jej śledzić przez hakerów, usługodawcę internetowego lub agencję rządową.  

Aby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienie działania sieci VPN, zobacz nasz przewodnik dla początkujących.

Istnieje kilka wysokiej jakości VPN z serwerami w pobliżu Sri Lanki. Każde z nich powinno uruchomić Twoje media społecznościowe.

  1. NordVPN - Ogólnie najpopularniejsza i najwyżej oceniana sieć VPN na rynku z ponad 5000 serwerów na całym świecie, zapewniająca błyskawiczne prędkości i wiodące w branży bezpieczeństwo.
  2. ExpressVPN - Świetny, niedrogi VPN dla początkujących, który nie poświęca bezpieczeństwa, szybkości ani doświadczenia.
  3. Prywatny dostęp do Internetu - Jak sama nazwa wskazuje, PIA zapewni Ci całkowitą anonimowość i ukryje Twoją aktywność, gdy będziesz online.
  4. CyberGhostVPN - Omiń cenzurę i ciesz się superszybkimi połączeniami z ponad 3600 serwerami na całym świecie, wszystko w bardzo przyjaznym dla użytkownika interfejsie.
  5. VyprVPN - Ciągle doskonaląc swoje usługi i zobowiązując się do ominięcia cenzury, świetny wybór dla dostępu do zablokowanych treści.

Oto jak to robisz:

  1. Przejdź do strony internetowej jednego z dostawców VPN wymienionych powyżej. PolecamyNordVPN, aby uzyskać dostęp do omijania cenzury.
  2. Postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji i pobierania.
  3. Po zainstalowaniu VPN poprosi o wybranie wybranego serwera.
  4. W celu utrzymania dużych prędkości, wybierz serwer na zewnątrz, ale w pobliżu Sri Lanki.

Teraz twój adres IP zostanie zmieniony na jeden w wybranym kraju i będziesz mógł uzyskać dostęp do dowolnej strony internetowej lub platformy, które są tam dostępne.

Korzystanie z bezpłatnej sieci VPN

Jeśli obawiasz się o budżet, istnieje kilka darmowych VPN do wyboru. Pamiętaj jednak o tym wiele darmowych VPN korzysta z irytujących sztuczek, aby nadal zarabiać na Tobie, w tym wyskakujące reklamy, sprzedaż danych lub instalowanie złośliwego oprogramowania. Wszystko to może zagrozić Twojemu bezpieczeństwu i prywatności w Internecie, więc uważaj, aby używać tylko jednej z najlepszych darmowych sieci VPN. 

Ostatecznie, VPN premium jest zawsze najlepszym wyborem dla zachowania bezpieczeństwa i anonimowości w Internecie, jednocześnie omijając cenzurę.

Wypróbuj NordVPN teraz bez ryzyka!

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

92 − = 82

map