Top 10 najlepších VPN zadarmo pre notebooky v roku 2020

Potrebujete chrániť svoj laptop, ale za prémiovú sieť VPN nechcete platiť majetok? Úplne tomu rozumiem. Preto som sa rozhodol nájsť tých desať Najlepšie bezplatné VPN pre notebooky.

Majte na pamäti, že žiadna „bezplatná sieť VPN“ nie je nikdy skutočne bezplatná. Stiahnite si zadarmo niektoré VPN malware do svojho zariadenia a sledujte svoje digitálne stopy.

Preto odporúčam používanie nadštandardnej služby, ako je napríklad NordVPN. Využíva pokročilé bezpečnostné funkcie a má prísnu politiku bez protokolov, ktorá zaručuje vašu anonymitu. Navyše môže odblokovať všetky najprestížnejšie služby vrátane Netflix USA. NordVPN má 30-dňová, bezriziková záruka vrátenia peňazí takže si to môžete vyskúšať pred prihlásením na odber.

Dobrou správou je, že existuje niekoľko bezplatných sietí VPN, ktoré sa dajú bezpečne používať. Testoval som 33 VPN nájsť Najbezpečnejšie bezplatné VPN na ochranu vášho notebooku. 


Najlepšie bezplatné VPN pre laptopy - Stručný sprievodca

 1. NordVPN: Neobmedzené množstvo údajov, bleskovo rýchle servery a robustné bezpečnostné funkcie vrátane ochrany proti úniku DNS a IPv6. Môžete vyskúšať NordVPN so svojou 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.
 2. Windscribe: 10 GB bezplatných údajov za mesiac a schopnosť obísť cenzúru a geobloky, nemôže však odblokovať Netflix v USA.
 3. TunnelBear: 500 MB bezplatných údajov za mesiac a servery v 22+ krajinách. To je dosť údajov na kontrolu e-mailov a sociálnych médií, nemôžete však torrent ani streamovať.
 4. ZenMate: Neobmedzený počet bezplatných údajov a šifrovanie na vojenskej úrovni, ale vaša rýchlosť sa obmedzuje na 2 Mbps. Je vhodný na prehliadanie, ale nie je dosť rýchly na torrentovanie alebo streamovanie vo vysokom rozlíšení.
 5. ProtonVPN: Neobmedzený počet bezplatných údajov a dokonalé utajenie vpred, máte však prístup iba k trom umiestneniam na serveri.

Vyskúšajte ďalších 5 bezplatných sietí VPN pre prenosné počítače

Čo je to Catch With VPN VPN??

Teoreticky znejú bezplatné siete VPN, ale môžu vás z dlhodobého hľadiska stáť viac ako prémiové siete VPN. Pozrime sa na riziká, s ktorými sa môžete stretnúť, ak v prenosnom počítači používate bezplatnú sieť VPN.

zabezpečenia

Vytvorenie zabezpečenej siete VPN vyžaduje veľa plánovania a vývoj je veľmi drahý. Sieť VPN zadarmo nemôže investovať toľko peňazí do budovania a údržby svojej siete.

Väčšina sietí VPN zadarmo šetrí peniaze odstrihnutím základných bezpečnostných funkcií. Používajú menej bezpečné šifrovacie protokoly a niektoré dokonca zaznamenávajú vašu aktivitu prehliadania, aby ju predali inzerentom.

Keď už hovoríme o reklamách, veľa bezplatných sietí VPN zobrazuje rušivé kontextové okná, a niektoré boli chytené pri sťahovaní škodlivého škodlivého softvéru do zariadení používateľov. 

Prémiové VPN si môžu dovoliť investovať do silnejších bezpečnostných funkcií, ako sú zabíjačky a šifrovanie na vojenskej úrovni. Úspešne alebo neúspešne na základe svojej povesti, takže riskovaním straty informácií tretím stranám neriskujú.

kompatibilita

Väčšina bezplatných sietí VPN, ktoré som testoval, obsahovala iba aplikácie pre systém Windows. Ak prenosný počítač používa systémy MacOS, Linux alebo Chrome OS, nemáte šťastie.

Aj keď váš prenosný počítač používa systém Windows, nenájdete veľa bezplatných sietí VPN s použiteľnými aplikáciami pre systém Windows. Bezplatné služby neuvoľňujú opravy a aktualizácie dostatočne často, takže aplikácie sú často nestabilné. Počas môjho testu niekto dokonca zmrazil môj laptop a musel som ho reštartovať, aby som opäť pracoval. 

Premium VPN ponúkajú aplikácie pre všetky operačné systémy. Niektorí dokonca majú aplikácie pre vašu hernú konzolu a inteligentnú televíziu. Tieto aplikácie sú pravidelne aktualizované, takže sa nemusíte obávať slabého výkonu alebo oneskorenia.

obmedzenia

Bezplatné siete VPN obmedzujú vašu šírku pásma, rýchlosť, umiestnenie servera a údaje ušetriť peniaze a povzbudiť vás, aby ste prešli na prémiový plán.

Obmedzené umiestnenie servera to znamená bezplatné VPN zvyčajne nemôžu obísť geobloky, takže nemáte prístup k streamovacím službám, ako sú Netflix a SlingTV. Aj keď môžete službu odblokovať, znížená šírka pásma a dáta znemožňujú sledovať vo vysokom rozlíšení. 

Premium VPN prevádzkujú globálne serverové siete a mnoho z nich má servery optimalizované na streamovanie, ktoré môžu prekonať geografické obmedzenia a bloky VPN. Ponúkajú tiež neobmedzené množstvo dát, šírku pásma a rýchlosti.

Najlepšie bezplatné VPN pre notebooky

Testoval som 33 bezplatných sietí VPN, aby som našiel najlepšie možnosti pre notebooky. Hľadal som služby s rozšíreniami prehliadača, špičkovou bezpečnosťou a funkciami špecifickými pre laptop.

1. NordVPN

NordVPN

 • Neobmedzené dáta a vysoké rýchlosti
 • Cibuľa cez VPN pre Tor
 • Až šesť súčasných pripojení
 • Ochrana proti úniku DNS a IPv6
 • 5 100+ serverov v 60 krajinách
 • Servery P2P a servery optimalizované na streamovanie
 • Spolupracuje s: Netflix, Hulu, BBC iPlayer, HBO GO, Amazon Prime Video, Showtime, SlingTV
 • Kompatibilné s: Windows, MacOS, Android, iOS, Linux, AndroidTV, Chrome, Firefox a smerovače

NordVPN je prémiová služba, ale jej štedrá služba 30-dňová bezriziková záruka vrátenia peňazí umiestni ju na začiatok môjho zoznamu. Mesiac je dosť času na rozhodnutie, či sa vám služba páči, a dostanete ju prístup ku všetkým svojim prémiovým funkciám keď to skúšate.

Používa 256-bitové šifrovanie AES na anonymizáciu vašej prevádzky. NordVPN tvrdí prísna politika bez protokolov, čo znamená, že nikde nie je zaznamenaný váš prehľadávač. Je založená v Paname, ktorá je priateľská k súkromiu, mimo 5/9 / 14-Eyes'Jurisdikcia.

Ochrana proti úniku IPv6 a DNS snažte sa zabrániť možným bezpečnostným nedostatkom, ktoré by mohli presakovať vašu polohu a aktivitu prehliadania tretím stranám, napríklad poskytovateľovi internetových služieb (ISP). Ak chcete streamovať, ochrana proti úniku DNS je nevyhnutným nástrojom na obídenie blokov VPN.

Jej sieť pozostáva z 5 100+ vysokorýchlostných serverov v 59 krajinách, vrátane serverov optimalizovaných na streamovanie, ktoré môžu odblokovať Netflix v USA a Hulu. Funkcia CyberSec blokuje reklamy a sledovače počas streamovania a prehliadania. Pomáha tiež predchádzať infekciám škodlivým softvérom blokovaním podozrivých webových stránok pred ich načítaním.

Spoločnosť NordVPN má vyhradené servery P2P. Tieto servery sú rýchle a optimalizované na torrenting. Môžete zapnúť funkciu Cibuľa cez VPN v aplikácii, aby ste mali ľahký prístup na webové stránky Tor and.onion.

Existujú aplikácie pre takmer každý operačný systém a pomocou jedného účtu môžete zabezpečiť až šesť zariadení. Môžete tak chrániť svoj telefón, televízor a tablet bez platenia ďalších predplatných.

Podpora je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom živého chatu na domovskej stránke NordVPN.

Testovali sme NordVPN, aby sme zistili, ako sa porovnáva s inými prémiovými a bezplatnými službami. Môžete si prečítať rozsiahlu recenziu všetkých mojich kolegov. 

Začíname s programom NordVPN!

2. Windscribe

windscribe zariadenia

 • 10 GB bezplatných údajov za mesiac
 • Ochrana pred únikom WebRTC / IPv6 / DNS
 • Servery na desiatich miestach
 • Podporuje pripojenia P2P
 • Spolupracuje s: HBO GO, YouTube a Kodi
 • Kompatibilné s: Windows, MacOS, Android, iOS, Linux, Chrome, Firefox, Opera, Amazon Fire TV, Nvidia Shield, Kodi a smerovače

Windscribe je skutočne bezplatná služba VPN s 10 GB dát za mesiac a pokročilými bezpečnostnými funkciami. Stačí pozerať desať hodín videa, ale bez upgradu nemáte prístup k žiadnym streamovacím službám. Ak potrebujete viac údajov, môžete zárobkom spoločnosti získať ďalších 5 GB.

Na rozdiel od väčšiny bezplatných sietí VPN, na registráciu sa nevyžadujú žiadne osobné informácie. Musíte zadať iba svoju e-mailovú adresu, čo znamená, že neuchováva žiadne z vašich identifikovateľných informácií.

Je to prísne politika bez protokolov a šifrovanie na vojenskej úrovni udržujte svoju aktivitu v anonymite. Môžete použiť režim utajenia Windscribe obísť cenzúru a geobloky dokonca aj v najviac obmedzujúcich regiónoch sveta vrátane Číny a Ruska.

Windscribe umožňuje torrentovanie, a je to dosť rýchle na rýchle sťahovanie veľkých súborov. Aj keď nemá prístup k Netflixu alebo Hulu, podarilo sa mi bez problémov streamovať YouTube a Kodi.

Máte prístupové servery na 10 globálnych miestach. Nie je to také reštriktívne ako väčšina bezplatných sietí VPN, ale znamená to, že nemôžete odblokovať lokality s obmedzeným prístupom z iných krajín..

Aplikácie sa ľahko inštalujú a zahŕňajú vstavaný firewall a tempomat, ktorý vás spojí s najrýchlejším dostupným serverom. Neslúži vám však žiadne kontextové okná v aplikácii, ale neexistuje žiadny blokovač reklám, takže sa vám stále budú zobrazovať reklamy na webových stránkach tretích strán, ako je YouTube.

Chatbot spoločnosti Windscribe môže odpovedať takmer na všetky otázky týkajúce sa funkcií a plánov. Ak to nie je možné, spojí vás s ľudským zástupcom a požiada ho o podporu živého chatu.

Chcete sa dozvedieť viac o Windscribe? V našej recenzii získate lepší prehľad o tom, ako obstáli pri testoch.

Začíname s programom Windscribe!

3. TunnelBear

Top 10 najlepších VPN zadarmo pre notebooky v roku 2020

 • 500 MB bezplatných údajov za mesiac
 • Vysokorýchlostné servery v 22+ krajinách
 • Samostatný bezplatný blokovač reklám pre prehliadač Chrome
 • Spolupracuje s: HBO GO, YouTube, Kodi
 • Kompatibilné s: Mac, Windows, iOS, Android, Opera, Chrome a Firefox

TunnelBear vám poskytuje 500 MB bezplatných údajov za mesiac. Môžete dohnať sociálne médiá a svoje e-maily alebo sledovať videá približne 30 minút, ale na stiahnutie veľkých súborov alebo torrentov nestačí dostatok údajov..

Jeho roztomilé aplikácie na medveďa sa dajú ľahko sťahovať a používať. Nainštaloval som a nakonfiguroval som ho za menej ako päť minút. 

TunnelBear používa 256-bitové šifrovanie AES a zachováva prísnu politiku bez protokolov. Vďaka režimu GhostBear vaše šifrované údaje vyzerajú ako pravidelná prevádzka pod hĺbkovou kontrolou paketov (DPI). Je to nevyhnutné v krajinách ako Čína, kde vláda rutinne blokuje pripojenia VPN. Keď povolíte režim GhostBear, sledovacie agentúry nevedia, že vôbec používate VPN.

Existuje rozšírenie Chrome nazvané TunnelBear Blocker blokuje reklamy, sledovače a Flash. Nie je však zabudovaná do aplikácie, takže ju budete musieť stiahnuť osobitne.

TunnelBear je Vždy zapnutý režim spustí aplikáciu a pripojí vás k najlepšiemu dostupnému serveru VPN hneď po spustení zariadenia, takže nikdy nebudete chránení. Vigilant Mode je v podstate prepínač zabíjania, ktorý zabraňuje úniku údajov v zriedkavých prípadoch, keď dôjde k výpadku pripojenia VPN.

Môžete použiť nastavenie Najbližší tunel automaticky sa pripojí k najrýchlejšiemu serveru na základe vašej polohy. Je vhodný na základnú ochranu počas prehliadania, ale nie je užitočné, ak sa snažíte obísť geoblok..

TunnelBear nemá prístup k streamovacím službám, ako sú Netflix, Hulu alebo BBC iPlayer. Napriek tomu som ju mohol použiť na odblokovanie videí YouTube a doplnkov Kodi s obmedzeným geografickým umiestnením.

Nie ste si istí, či je pre vás TunnelBear? Viac informácií o funkciách nájdete v úplnej kontrole dodávateľa. 

Začíname s programom TunnelBear!

4. ZenMate

Zenmate-zariadenia-nové

 • Neobmedzený počet bezplatných údajov
 • 128-bitové šifrovanie
 • Štyri umiestnenia servera
 • Spolupracuje s: Netflix USA, HBO GO, Hulu a Amazon Prime Video
 • Kompatibilné s: Chrome, Firefox a Opera

Bezplatná verzia ZenMate ponúka neobmedzené množstvo bezplatných údajov, ale je k dispozícii iba ako rozšírenie prehliadača. Rozšírenia sú ľahké a ľahko použiteľné, ale chránia iba prevádzku vášho prehliadača. Údaje z aplikácií a iných programov nie sú šifrované.

Rozšírenia prehľadávača používajú 128-bitové šifrovanie. Hoci je nižší ako 256-bit, je stále dostatočne silný na ochranu vašich osobných údajov. ZenMate nezaznamenáva vašu aktivitu prehliadania, buď.

Môže odblokovať streamingové služby vrátane služieb Netflix v USA a Hulu. Vaša rýchlosť pripojenia je však obmedzená na 2 Mbps. Minimálna rýchlosť potrebná na streamovanie Netflixu v štandardnom rozlíšení je 3 Mbps. Počas mojich testov som bol stále schopný streamovať, ale obmedzenie rýchlosti spôsobilo ukladanie do vyrovnávacej pamäte a znížilo kvalitu môjho videa. 

Máte prístup k službe servery v Nemecku, Hongkongu, Rumunsku a USA. Pretože máte prístup iba k geoblokovanému obsahu dostupnému v týchto krajinách, nemôžete streamovať iPlayer BBC.

ZenMate má sídlo v Nemecku, ktoré je členom Aliancia 14 očí. Ale to sa netýka ani toho, že ZenMate nezaznamenáva vaše údaje. Aj keď o vás spojenecká vláda požiadala o informácie, ZenMate by im nič nedala.

Pri prvej registrácii bezplatného účtu ZenMate, dostanete prémiovú službu so 7-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou. Toto nie je predplatné a po uplynutí skúšobnej doby sa vám nebude účtovať žiadna platba.

Neexistuje žiadny priamy rozhovor, ale zákaznícku podporu môžete kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára na jeho webovej stránke. Keď som sa natiahol, dostal som odpoveď do 24 hodín.

Keen sa dozviete viac o ZenMate? Pozrite sa, ako obstála pri rozsiahlom testovaní v našej recenzii ZenMate.

Začíname so ZenMate!

5. ProtonVPN

protonvpn zariadenia

 • Neobmedzené množstvo bezplatných údajov a šírky pásma
 • Protokoly IKEv2 / IPSec a OpenVPN
 • Servery v Japonsku, Holandsku a USA
 • Spolupracuje s: YouTube, Kodi, Netflix a Hulu
 • Kompatibilné s: Windows, MacOS, Android, iOS a Linux

ProtonVPN vám poskytuje neobmedzené množstvo dát a šírku pásma. Nezaregistruje sa žiadna z vašich aktivít prehľadávania a ponúka dokonalé utajenie vpred.

Perfektné utajenie vpred zabezpečí nový dočasný šifrovací kľúč pre každú reláciu. To znamená, že aj keď hacker ohrozí jeden z vašich šifrovacích kľúčov, ostatné relácie sú zabezpečené.

Tiež to používa 256-bitové šifrovanie AES, ochrana proti úniku DNS a automatický prepínač zabíjania. Sídli vo Švajčiarsku, mimo USA 5/9/14-jurisdikcia Eyes.

Aplikácia je Vždy zapnuté vytvorí pripojenie VPN ihneď po spustení prenosného počítača, takže ste vždy chránení.

ProtonVPN vám nezobrazuje reklamy, ale nie je zabudovaný blokovač. Počas prehliadania a streamovania sa vám budú aj naďalej zobrazovať reklamy tretích strán.

Podarilo sa mi streamovať Netflix a Hulu v štandardnom rozlíšení s minimálnym ukladaním do vyrovnávacej pamäte. Pretože ProtonVPN prevádzkuje bezplatné servery iba v Japonsku, Holandsku a USA, musíte pristupovať k serverom vo Veľkej Británii a na ďalších miestach, aby ste ich prémiový prístup aktualizovali.. Bezplatné servery podporujú pripojenie P2P. 

Jeho obmedzený výber servera spôsobuje preťaženie siete v čase špičky. Ak je toľko bezplatných používateľov pripojených iba k trom serverom, servery sa preťažia a spomalia. Zistil som, že v pomalých obdobiach bolo stále dosť rýchle skontrolovať moje e-maily a Facebook, ale nemohol som načítať video YouTube, kým sa nezníži preťaženie. 

Na webovej stránke je rozsiahla vedomostná základňa. Ak tu nenájdete odpoveď na svoju otázku, môžete kontaktovať zákaznícku podporu prostredníctvom systému predaja lístkov v centre pomoci.

Viac informácií o funkciách ProtonVPN nájdete v našej komplexnej kontrole.

Začíname s ProtonVPN!

6. PrivateVPN

Súkromné ​​zariadenia VPN

 • 7-dňová bezplatná skúšobná verzia s neobmedzeným počtom údajov
 • Protokoly OpenVPN, PPTP, L2TP, IKEv2 / IPSec
 • Ochrana proti úniku IPv6
 • Pracuje s: Netflix, BBCiPlayer, YouTube a Kodi
 • Kompatibilné s: Windows, Mac, iOS, Android

PrivateVPN vám dáva neobmedzené množstvo dát, rýchlosť a šírku pásma počas jeho 7-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie. S jedným účtom môžete tiež prepojiť až šesť zariadení.

Udržuje vaše údaje v bezpečí vojenské šifrovanie a zabezpečené protokoly VPN, ako OpenVPN, PPTP, L2TP a IKEv2 / IPSec. PrivateVPN je Ochrana proti úniku IPv6 Vaša IP adresa zostáva skrytá, takže sa nemusíte báť iných aplikácií, ktoré presúvajú vašu polohu.

PrivateVPN sídli vo Švédsku, ktoré je súčasťou aliancie 14 očí. Nemusíte sa však obávať, pretože PrivateVPN dodržiava prísne zásady bez protokolov. Neprináša žiadne záznamy o činnosti prehľadávania.

Máte prístup k službe 150+ vysokorýchlostných serverov v 60 krajinách. Môže odblokovať najobľúbenejšie streamingové služby vrátane Netflix USA a BBC iPlayer. Môžete tiež použite PrivateVPN na obídenie Veľkého firewallu v Číne pomocou protokolu L2TP.

Ak narazíte na problémy a kontaktujte podporu, budete hovoriť priamo s vývojármi, takže vždy dostanete odpoveď, ktorej môžete veriť.

Chcete sa dozvedieť viac o PrivateVPN? Prečítajte si výsledky testov výkonnosti v našej recenzii. 

Začíname s programom PrivateVPN!

7. Opera VPN

obrázok operného zariadenia

 • Neobmedzené množstvo bezplatných údajov a šírky pásma
 • Servery v troch regiónoch
 • Nevyžaduje sa žiadna registrácia
 • Spolupracuje s: YouTube a Kodi
 • Kompatibilné s: Windows, MacOS, Linux a Android

Opera VPN je bezplatné rozšírenie prehliadača pre Opera a OperaGX. Poskytuje vám neobmedzené množstvo dát a šírku pásma, ale servery sú obmedzené na Áziu, Európu a Ameriku. V týchto oblastiach si nemôžete vybrať server z konkrétnej oblasti, takže je ťažké obísť geobloky pomocou Opera VPN.

Keďže ide o rozšírenie prehliadača, Opera VPN chráni iba váš prenos z Opery. Nie je k dispozícii pre žiadne iné prehliadače.

Používa 256-bitové šifrovanie a zachováva prísnu politiku bez protokolov. Počas testu som zistil, že servery Opera VPN sú pomalé. Podarilo sa mi pozerať video YouTube v nízkom rozlíšení, ale zaznamenal som veľa vyrovnávacej pamäte. Nemôže odblokovať Netflix alebo iné streamingové služby.

Na hlavnej webovej stránke Opery je krátka sekcia FAQ FAQ, pre rozšírenie prehliadača však nie je k dispozícii žiadna podpora.

Dozviete sa viac o výhodách a nevýhodách používania Opera VPN od spoločnosti čítam podrobnú recenziu môjho kolegu. 

Začíname s operáciou OperaVPN!

8. hide.me

windows hide.me

 • 2 GB bezplatných údajov za mesiac
 • Automatické vypínač zabíjania a 256-bitové šifrovanie
 • Rozdelené tunelovanie
 • Spolupracuje s: Hulu, Netflix, HBO Go, Spotify a Amazon Prime Video
 • Kompatibilné s: Windows, MacOS, iOS, Android, Amazon Fire OS, Windows Phone, Linux, Blackberry, Chrome, Firefox, routery a NAS

S Hide.me dostanete každý mesiac 2 GB bezplatných údajov. Stačí skontrolovať e-mail a aktualizovať svoj Facebook alebo streamovať v štandardnom rozlíšení asi dve hodiny.

Môžeš prístup k piatim umiestneniam servera s bezplatným programom, ale na jeden účet môžete chrániť iba jedno zariadenie. hide.me nie je vhodné, ak chcete pripojiť celú svoju domácnosť naraz.

Využíva prémiové bezpečnostné funkcie vrátane 256-bitové šifrovanie, ochrana proti úniku IP a automatický prepínač zabíjania. Nezaznamenáva ani vaše údaje.

Môžete použiť funkcia rozdelenia tunelov aby ste prispôsobili, ktorý prenos prechádza vašou sieťou VPN a ktorý používa vašu miestnu adresu IP. Len niekoľko prémiových sietí VPN ponúka rozdelené tunelovanie a vo voľnej sieti VPN je zriedkavé.

Môže odblokovať Netflix USA, Amazon Prime Video a Hulu. Podporuje tiež torrenting. Neznižuje to rýchlosť vášho pripojenia, čo znamená, že môžete torrentovať a streamovať bez oneskorenia.

Viac informácií o hide.me nájdete v našej odbornej recenzii.

Začnite s hide.me teraz!

9. Zrýchlite

Top 10 najlepších VPN zadarmo pre notebooky v roku 2020

 • 2 GB bezplatných údajov mesačne
 • Podporuje pripojenia P2P
 • 200+ serverov v 50 krajinách
 • Spolupracuje s: YouTube, HBO GO a Kodi
 • Kompatibilné s: Windows, MacOS, Linux, iOS a Android

Aplikácia Speedify vám poskytne 2 GB bezplatných údajov každý mesiac. Nemusíte sa registrovať ani poskytovať žiadne citlivé informácie a máte prístup k 200+ serverom v 50 krajinách.

Hoci má americké a britské servery, nemôže odblokovať Netflix, Hulu alebo BBC iPlayer. Počas mojich testov som mal prístup k HBO GO, YouTube a Kodi.

Používa šifrovanie AES 128-GCM. Nie je to také silné ako 256-bitové, ale stále je to veľmi bezpečné. Nezaznamenáva vaše aktivity prehliadania a ponúka tiež ochranu pred únikom DNS.

Zrýchlite ponuky funkcia prepojenia kanálov, ktorá tvrdí, že zvyšuje rýchlosť a spoľahlivosť vášho pripojenia kombináciou wi-fi, mobilných a ethernetových pripojení. Počas môjho testu som však zistil, že prepojenie kanálov nepomohlo. Moje pripojenie bolo pomalé, aj keď bola táto funkcia povolená. 

Je tiež dôležité si uvedomiť, že viazanie kanálov využíva dvakrát toľko údajov. Takže ak máte mobilný telefón alebo Wi-Fi obmedzený dátový plán, mali by ste ho nechať vypnutý.

Chcete sa dozvedieť viac o Speedify? V našej recenzii si pozrite, ako sa porovnáva s inými službami s najlepším hodnotením. 

Začíname so zrýchlením!

10. Betternet

betternetová chrómovaná kniha

 • 500 MB bezplatných údajov za deň
 • Šifrovanie vojenskej triedy
 • Spolupracuje s: YouTube a Kodi
 • Kompatibilné s: Mac, Windows, iOS, Android a Chrome

Súčasťou bezplatného plánu spoločnosti Betternet na reklamu je bezpečnosť na vojenskej úrovni a 500 MB údajov za deň. To stačí na prehliadanie asi osem hodín alebo streamovanie po dobu 30 minút. bohužiaľ, Spoločnosť Betternet nemôže odblokovať streamovacie služby, ako je Netflix, ale dokázal som sledovať videá YouTube a Kodi v štandardnom rozlíšení.

Používa 256-bitové šifrovanie, ale neexistuje žiadny automatický vypínač. Protokol Catapult Hydra je navrhnutý tak, aby maximalizoval rýchlosť pripojenia.

Betternet so sídlom v USA spadá pod 5/9/14-jurisdikcia Eyes. Keď som skontroloval svoje zásady ochrany osobných údajov, zistil som to neprihlási vašu aktivitu prehliadania, ale uchováva niektoré záznamy o vašom pripojení vrátane informácií o vašom zariadení a sieťových informáciách. Zhromažďuje a šifruje vašu skutočnú adresu IP, ale po odpojení tieto informácie odstráni.

Existuje rozsiahla sekcia FAQ, ktorá môže zodpovedať takmer na každú otázku. Zákaznícky servis môžete tiež kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára na jeho webovej stránke.

Ak sa chcete dozvedieť viac o jeho bezpečnostných funkciách, pozrite si našu dôkladnú kontrolu Betternetu. 

Začnite hneď s Betternetom!

Najčastejšie otázky

Prečo je šifrovanie dôležité pre používateľov prenosných počítačov?

Keď prehľadávate internet bez siete VPN, ktokoľvek môže špehovať vaše aktivity prehliadania. Patria sem všetky správy, ktoré odošlete, a všetky heslá, ktoré zadáte na webové stránky

Šifrovanie zamkne váš internetový prenos, aby k nemu nemali prístup hackeri a špióni. Ak hacker zachytí vaše pripojenie a vaše údaje sú zašifrované, namiesto vašich osobných informácií uvidia sériu náhodných písmen a čísiel..

Používatelia prenosných počítačov čelia jedinečnému riziku, pretože používajú verejné siete Wi-Fi. Verejnú sieť Wi-Fi vrátane kybernetických zločincov môže prevádzkovať ktokoľvek. K nebezpečnej sieti sa môžete pripojiť bez toho, aby ste o tom vedeli, preto je nevyhnutné, aby boli vaše osobné informácie šifrované.

Sú siete VPN legálne?

Áno. VPN sú vo väčšine krajín úplne legálne. Iba niekoľko regiónov obmedzuje alebo zakazuje používanie VPN.

Ale nebojte sa, žiadny turista nebol nikdy zatknutý za používanie VPN počas dovolenky.

Aké sú riziká pri používaní bezplatnej siete VPN na prenosnom počítači?

Pre tento zoznam som ťažko našiel desať bezpečných sietí VPN zadarmo. Väčšina testovaných služieb používa nízke šifrovanie, zaznamenáva údaje používateľov alebo obsahuje aplikácie, ktoré nefungujú.

Zistil som, že väčšina bezplatných sietí VPN znižuje zákruty, pokiaľ ide o bezpečnostné prvky. Používaním menej zabezpečenej siete VPN ohrozujete svoje osobné informácie. Patria sem vaše bankové heslá, podrobnosti o kreditných kartách a prihlasovacie údaje.

zhrnutie

Nájdenie skutočne bezplatnej siete VPN je takmer nemožné. Aj tie najlepšie bezplatné služby obmedzujú údaje, rýchlosti a streamovanie. Niektoré dokonca obmedzujú bezpečnostné funkcie, takže nikdy neviete, či sú vaše údaje skutočne bezpečné.

Ak používate špičkovú sieť VPN, nemusíte sa obávať. Väčšina nadštandardných služieb, ako je NordVPN, ponúkajú bezplatné skúšky a záruky vrátenia peňazí, takže ich môžete vyskúšať zadarmo. Bezplatnou sieťou VPN nemusíte riskovať svoju bezpečnosť ani sa obmedzovať.

Viac informácií o sieťach VPN pre vaše ďalšie zariadenia nájdete v príručke môjho kolegu najlepšie VPN pre viacnásobné pripojenieAlebo si ušetrite nejaké peniaze na prémiovej službe pomocou nášho ponuky a kupóny.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me