Top 5 alternatív WhatsApp v roku 2020 [najlepšie pre ochranu súkromia a bezpečnosť]

S viac ako 1 miliarda používateľov v 180 krajinách, WhatsApp je obľúbená aplikácia na odosielanie správ na svete.

Akcia spoločnosti WhatsApp, ktorú spoločnosť Facebook získala v roku 2014, zanechala obavy odborníkov na ochranu súkromia a používateľov zameraných na bezpečnosť. Facebook a jeho aplikácie tretích strán boli napokon zapojené do viacerých porušení bezpečnosti, čo viedlo k úniku súkromných informácií o tisícoch používateľov. však, WhatsApp vždy trvala na tom, že ide o samostatnú aplikáciu, venované vytváraniu a udržiavaniu služby bezpečných správ.

To sa chystá zmeniť. Facebook nedávno oznámil, že uvažuje o zlúčení troch samostatných platforiem na zasielanie správ. oni plánujte kombinovať Facebook Messenger, WhatsApp a InstagramFunkcie správ, ktoré umožňujú používateľom vzájomne sa informovať medzi tromi sieťami.

Zdroj potvrdil, že súčasné plány by mali zahŕňať zavedenie šifrovania typu end-to-end na všetkých troch platformách. Teoreticky by to zabezpečilo bezpečnosť aplikácie Facebook Messenger a Instagram ako WhatsApp. Mohlo by to však tiež viesť k oveľa menšiemu zabezpečeniu WhatsApp, čím by sa dosiahol súlad s normami ostatných platforiem.

Bezpečnostné medzery WhatsApp

WhatsApp sľubuje end-to-end šifrovanie - vynikajúca bezpečnostná funkcia. Existuje však niekoľko medzier, ktoré spoločnosť potrebuje riešiť.Top 5 alternatív WhatsApp v roku 2020 [najlepšie pre ochranu súkromia a bezpečnosť]

V zákonnom vyhlásení sa uvádza: „WhatsApp v rámci rodiny spoločností na Facebooku prijíma informácie od spoločností a zdieľa informácie s touto rodinou spoločností. Informácie, ktoré od nich dostávame, môžeme použiť a informácie, ktoré s nimi zdieľame, môžeme použiť na pomoc pri prevádzkovaní, poskytovaní, zlepšovaní, porozumení, prispôsobení, podpore a marketingu našich služieb a ich ponúk. “

"Facebook a ďalšie spoločnosti v rodine Facebook môžu tiež použiť informácie od nás aby ste zlepšili svoje skúsenosti s ich službami, ako je napríklad navrhovanie produktov. “

„Pri bežnom poskytovaní našich služieb neuchovávame správy našich používateľov. Poskytujeme však informácie o účtoch našich používateľov vrátane profilového obrázka, názvu profilu alebo správy o stave našich používateľov, ak sa ich rozhodnú zahrnúť do informácií o svojom účte. “

V skratke to znamená, že zatiaľ čo vaše správy sú pravdepodobne bezpečné, WhatsApp ukladá užívateľské údaje na súkromné ​​servery. Spoločnosť môže tieto informácie použiť na marketingové účely.

Čo je viac, údaje uložené na ich serveroch môžu byť poskytnuté vláde v prípade „neobvyklej“ udalosti. Hackeri sa tiež môžu rozdeliť na servery WhatsApp a získať prístup k telefónnym číslam a podrobnostiam účtu používateľov.

5 najlepších alternatív k WhatsApp - tieto aplikácie si zachovajú vaše súkromie a zaistia vás v bezpečí

Top 5 alternatív WhatsApp v roku 2020 [najlepšie pre ochranu súkromia a bezpečnosť]1. signál

Signál je zadarmo, má silné šifrovanie a funguje na všetkých mobilných platformách. Rovnako ako väčšina ostatných aplikácií na odosielanie správ, Použitie signálu je veľmi jednoduché. Ponúka tiež hlasové hovory a videohovory, takže vám nebude chýbať WhatsApp.

Signál obsahuje inštalačné súbory na počítači aplikáciu môžete použiť na počítači ako aj váš mobilný telefón.

Každá správa je šifrovaná, takže ich môže prečítať iba odosielateľ a príjemca. Správy sú hackerom úplne nečitateľné. Signál využíva šifrovanie s otvoreným zdrojom, čo expertom umožňuje testovať a nájsť chyby. Vďaka tomu je aplikácia ešte bezpečnejšia.

Užívatelia si môžu vybrať nech správy zmiznú nastavením časového intervalu pre automatické mazanie. Zaručuje to súkromie, aj keď má k telefónu prístup niekto iný.

signál nemá animované emodži. Do aplikácie však môžete importovať emodži svojho zariadenia.

Pros

 • End-to-end šifrovanie
 • Šifrovanie s otvoreným zdrojom
 • K dispozícii na všetkých hlavných platformách
 • Zmiznutie správ

Zápory

 • Žiadne animované emodži

Hodnotenie: 4,8 / 5

Top 5 alternatív WhatsApp v roku 2020 [najlepšie pre ochranu súkromia a bezpečnosť]2. Threema

Threema sľubuje úplné súkromie. Vaše zoznamy kontaktov a informácie o skupinách sa ukladajú výlučne v telefóne, nie v aplikácii. Správy sa vymažú ihneď po ich doručení. Okrem toho sa môžete pripojiť k ľuďom pomocou 8-miestneho identifikačného čísla Threema ID namiesto telefónneho čísla, čo ďalej chráni vaše súkromie. Kontakty môžete overiť pomocou jedinečných kódov QR.

Threema poskytuje šifrovanie typu end-to-end pre všetky typy správ vrátane textov, hlasových hovorov, zdieľaných súborov a skupinových rozhovorov. Dokonca šifruje vaše stavové správy, takže nikto nemôže sledovať, čo uverejňujete. Správy si môže prečítať iba odosielateľ a určený príjemca.

Môžete bezpečne používať Threema v prehliadači. Rovnako ako WhatsApp, táto aplikácia ponúka funkcie formátovania, ako aj odosielanie miest a súborov. Na rozdiel od WhatsApp môžu používatelia vytvárať ankety a zanechávať spätnú väzbu „ako“ na jednotlivé správy. Môžete dokonca skryť konkrétne chaty a chrániť ich heslom.

Threema sídli vo Švajčiarsku, ktoré je známe svojimi zákonmi o ochrane súkromia.

Pros

 • Telefónne číslo nie je potrebné
 • Kontakty je možné overiť pomocou QR kódov
 • Funkcie formátovania textu
 • Chráňte svoje chaty pomocou hesla

Zápory

 • Platená aplikácia

Hodnotenie: 4,6 / 5

Top 5 alternatív WhatsApp v roku 2020 [najlepšie pre ochranu súkromia a bezpečnosť]3. Telegram

S viac ako 200 miliónmi aktívnych používateľov je Telegram populárnou alternatívou WhatsApp. cloudová aplikácia funguje na viacerých platformách. Podobne ako WhatsApp používa systém dvojitého začiarknutia, aby zistil, kedy niekto dostal správu.

Aplikácia je predvolená šifrovanie typu end-to-end pre hlasové hovory, aby nikto nemohol nikdy počuť vaše hovory. Aby sa zabránilo ukladaniu, je však potrebné manuálne zapnúť šifrovanie správ.

Podobne ako signál, aj telegram ponúka možnosť automaticky vymazať správu po určitom čase. Podporuje tiež zdieľanie multimediálnych súborov.

Pros:

 • Softvér s otvoreným zdrojom
 • Užívateľsky prívetivá platforma
 • Vďaka cloudu nikdy nestratíte svoj materiál

Zápory:

 • Šifrovanie nie je predvolene nastavené a je potrebné ho manuálne zapnúť
 • Vytvorené vlastné štandardné šifrovanie, ktoré bolo kritizované

Hodnotenie: 4,5 / 5

Top 5 alternatív WhatsApp v roku 2020 [najlepšie pre ochranu súkromia a bezpečnosť]4. Drôt

Wire je chránený európskymi zákonmi o uchovávaní údajov a predstavuje bezpečnú aplikáciu na odosielanie správ s šifrovaním end-to-end. Ponúka bezplatné osobné účty a platené obchodné plány s ďalšou podporou a funkciami. Wire sa môže pochváliť čistou hlasovou a obrazovou komunikáciou.

Drôt ponúka zdieľanie obrazovky 1: 1. To tiež podporuje zdieľanie multimediálnych súborov a filtrovanie zvuku. K dispozícii pre všetky hlavné platformy sa môžete prihlásiť do svojho účtu z ôsmich synchronizovaných zariadení.

Môžete formátovať text tučnou kurzívou a kurzívou a vytvárať zoznamy v chate. Budete tiež schopní optimalizovať veľkosť súborov pre ľahké zdieľanie, a nastavte časovače, aby odstránili správy kvôli zvýšenému súkromiu.

Pros

 • Zabezpečené rozhovory
 • Časované správy
 • Schopnosť používať 8 zariadení súčasne
 • Bohaté rozhovory

Zápory

 • Platená aplikácia

Hodnotenie: 4,4 / 5

Top 5 alternatív WhatsApp v roku 2020 [najlepšie pre ochranu súkromia a bezpečnosť]5. Riot.IM

Podporuje VoIP a videohovory, ako aj šifrovanie medzi správami. Každý užívateľ dostane jedinečný identifikátor; toto ID sa používa namiesto telefónneho čísla, čo pomáha chrániť vašu anonymitu.

Riot ďalej pracuje softvér s otvoreným zdrojom. Aj keď má svoje vlastné roboty, vývojári sú vítaní vytvoriť si vlastné. To umožňuje používateľom pracovať so softvérom, čo ho robí všestrannejším a bezpečnejším. Vďaka funkciám s otvoreným zdrojovým kódom je Riot vhodnejší pre tímy vývojárov ako pre skupiny spoločností.

Riot má konverzačné miestnosti a používatelia môžu navštíviť ktorúkoľvek verejná diskusná miestnosť. Ponúka tiež súkromné ​​izby, ktoré môžete navštíviť s odkazom.

Navyše, desktopový klient má čisté a priateľské rozhranie a aplikácia je k dispozícii v siedmich jazykoch. Umožňuje tiež pripojenie k iným aplikáciám.

Pros

 • ID používateľov namiesto telefónnych čísel
 • Softvér s otvoreným zdrojom
 • Čistý klient pre stolné počítače
 • K dispozícii v siedmich jazykoch

Zápory

 • Šifrovanie nie je v predvolenom nastavení povolené a je potrebné ho manuálne zapnúť

Hodnotenie: 4,2 / 5

Ak chcete zabezpečiť, aby vaše súkromné ​​správy zostali súkromné, možno budete chcieť priekopu WhatsApp nájsť a nájsť alternatívu. Aplikácie navrhované vyššie sú známe svojim silným šifrovaním.

Hľadáte viac riešení na ochranu osobných údajov? Prečítajte si, ako chrániť vaše súkromie na vašom iPhone, alebo sa dozviete, ako prežiť online bez spoločnosti Google.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me