TunnelBear działa w Chinach, ale tylko jeśli to zrobisz


Chiny zaczęły blokować VPN od 31 marca 2018 r. Podczas gdy większość dostawców VPN nie jest w stanie świadczyć usług w Chinach, niektóre firmy twierdzą, że ich usługi są nadal dostępne w tym kraju.

TunnelBear jest jedną z sieci VPN twierdzą, że mogą odblokować treści w Chinach. Czy TunnelBear działa w Chinach? Zobaczmy.

Chiny blokują VPN

Chiny są znane z surowych przepisów dotyczących cenzury. Pekin zbudował niemal niezawodny cyfrowy mur w całym kraju i nazywa się Wielką Zaporą Chińską. Przez kilka ostatnich lat aktualizowali zaporę ogniową i sprawili, że stała się ona bardziej nieprzenikniona.

Pekin dba o to, aby cały ruch online odbywał się tylko za pośrednictwem licencjonowanych kanałów. Zmieniło to sposób, w jaki duże korporacje używają VPN do uzyskiwania dostępu do danych poza Chinami.

Na przykład, jeśli jesteś w Chinach, potrzebujesz VPN, aby uzyskać dostęp do usług Google, Facebook, Twitter i wiele innych.

Podczas gdy ludzie mieszkający w innych krajach mogą korzystać z VPN w celu uzyskania dostępu do usług przesyłania strumieniowego lub uzyskania niższych cen biletów lotniczych, ludzie w Chinach potrzebują VPN, aby uzyskać dostęp do nawet najbardziej podstawowych stron internetowych. Jeśli kiedykolwiek byłeś w Chinach w przeszłości, znasz VPN.

Niestety, nie ma wielu sieci VPN, które mogą pomóc ci uzyskać dostęp do Internetu w Chinach, i jest jeszcze mniej VPN, które zrobią to za darmo. W tym miejscu pojawia się TunnelBear.

Jak TunnelBear omija wielką zaporę ogniową za pomocą GhostBear

TunnelBear działa w 20 krajach, a jednym z nich jest Hongkong. Jeśli podróżujesz do Chin, możesz połączyć się z ich serwerami w Hongkongu, aby ominąć wielką zaporę ogniową.

Jak to działa?

TunnelBear ma funkcję o nazwie GhostBear, który maskuje ruch VPN, dzięki czemu wygląda jak zwykły ruch internetowy.

Chińska zapora ogniowa używa funkcji głębokiej inspekcji pakietów (DPI) do identyfikowania ruchu internetowego i blokowania niektórych rodzajów ruchu. GhostBear używa technologii o nazwie Obfsproxy co na wiele sposobów zmienia sygnaturę ruchu, aby wyglądać jak zwykły ruch (inny niż VPN).

Jedną z wielkich zalet TunnelBear jest jego bezpłatna aplikacja, a także GhostBear! Oznacza to, że nie musisz płacić za dostęp do treści w Chinach.

Chociaż GhostBear jest świetną technologią dla każdego podróżującego do Chin, sprawia, że ​​połączenie jest nieco wolniejsze. Dlatego nie jest zalecane dla osób, które chcą dużych prędkości i nie znajdują się w strefie wysokiego nadzoru.

Użytkownicy powinni również to zauważyć GhostBear nie jest dostępny na iOS; Działa jednak w systemach Windows, Mac i Android.

Jak korzystać z GhostBear TunnelBear w Chinach

Pierwszym krokiem do korzystania z TunnelBear jest upewnienie się pobierz i zainstaluj PRZED wylądowaniem w Chinach.

(Jeśli zdarzyło ci się być w Chinach bez VPN, powinieneś przeczytać ten artykuł, który ci pomoże.)

Jeśli napotkasz problemy podczas pobytu w Chinach, możesz wysłać wiadomość e-mail do TunnelBear na adres [email protected], a oni ci pomogą. Zazwyczaj odpowiadają w ciągu kilku godzin.

Po zainstalowaniu, oto jak możesz wykorzystać ich VPN do zabezpieczenia swojego połączenia. Zrobiliśmy to na naszym telefonie z Androidem, ale działa to tak samo na komputerze z systemem Windows lub Mac.

1. Otwórz aplikację TunnelBear

Tunnelbear 1
2). Wybierz serwer poza Chinami. W przypadku Facebooka, Gmaila i innych prostych stron zalecamy serwer Hongkongu, ponieważ jego bliskość poprawi szybkość.

Tunnelbear 2 (1)

3). Kliknij ikonę hamburgera w lewym górnym rogu. Zabierze Cię do ustawień. Kliknij Opcje.

Tunnelbear 3

4. Kliknij GhostBear. Nastąpi przejście do innej strony, na której będzie przełącznik przełączania Użyj GhostBear. Włącz to.

Tunnelbear 4

5. Zajmie to tylko kilka sekund i nastąpi połączenie z serwerem w Hongkongu. Na ekranie pojawi się tunel z wyskakującą głową niedźwiedzia. Oznacza to, że masz połączenie i jesteś bezpieczny.

Niedźwiedź tunelowy 5.5

Cały proces jest bardzo prosty i zajmuje zaledwie kilka sekund. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz połączyć się z TunnelBear Ghostbear, możesz wysłać wiadomość e-mail do obsługi klienta, a oni szybko odpowiedzą.

Uzyskaj TunnelBear za darmo

TunnelBear działa w Chinach i jest to fantastyczna sieć VPN. Jeśli wybierasz się do Chin tylko na kilka dni, prawdopodobnie możesz skorzystać z bezpłatnej wersji, która jest ograniczona do 500 MB miesięcznie. (1,5 GB, jeśli tweetujesz o nich.)

Jeśli jednak chcesz przesyłać strumieniowo treści lub będziesz tam w interesach, prawdopodobnie warto kupić plan z nieograniczoną ilością danych.

Kliknij tutaj, aby otrzymać TunnelBear za darmo

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me