Tureckie dochodzenie dowodzi, że ExpressVPN nie przechowuje dzienników użytkowników, ku uldze swoich użytkowników


Według źródeł tureckich, an ExpressVPN serwer został wykorzystany do usunięcia obciążających dowodów w trwającym dochodzeniu w sprawie zabójstwa Andrieja Karłowa, ambasadora Rosji w Turcji.

19 grudnia 2016 r. Policjant Mevlüt Mert Altıntaş zastrzelił Karlova na wystawie fotografii w Ankarze. Po zabójstwie, które również doprowadziło do śmierci Altıntaşa, posty w mediach społecznościowych i wiadomości e-mail napisane przez policjanta zostały usunięte przez VPN. 

Władze tureckie śledziły przydzielony adres IP ExpressVPN, bardzo popularna i znana firma VPN. Ku przerażeniu władz, nie mogli znaleźć żadnych informacji obciążających sprawców, ponieważ ExpressVPN nie przechowuje żadnych dzienników danych.

ExpressVPN ma siedzibę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, gdzie nie ma żadnych wymagań dotyczących zatrzymywania danych. Firma stwierdziła, że ​​„ExpressVPN nie ma i nigdy nie posiadał żadnych dzienników połączeń z klientami, które umożliwiłyby [im] sprawdzenie, który klient korzysta z konkretnych adresów IP cytowanych przez badaczy”.   

Dowód, że ExpressVPN nie przechowuje dzienników danych, jest uspokajający. Podczas gdy obecnie wiele sieci VPN twierdzi, że usuwa dzienniki danych, ostatnie przypadki pokazują, że nie wszystkie. Ponadto ExpressVPN podjęło kroki poza tymi przypadkami, aby wykazać swoje zaangażowanie w swoją politykę prywatności. ExpressVPN ostatnio przeszedł audyt przez PwC, jedna z największych firm księgowych na świecie, aby potwierdzić swoje zaangażowanie w politykę prywatności.

W październiku 2017 r, PureVPN w obliczu zarzutów dostarczenia FBI informacji co doprowadziło do aresztowania cyberstalkera Ryana S. Lin. PureVPN stwierdził, że firma nie zachowuje aktywności użytkownika, chociaż rejestruje adresy IP użytkowników.

HMA, inny popularny dostawca VPN, miał podobne zjawisko w 2011 roku kiedy członkowie LulzSec zhakowali Sony Pictures i chwalili się za pomocą HMA, aby ukryć swoją tożsamość.

CDT niedawno to twierdziło Hotspot Shield, bezpłatna anonimowa usługa proxy VPN, gromadząca dane użytkowników i przechwytywany ruch, który następnie udostępniali zewnętrznym reklamodawcom.  

Fakt, że tureccy urzędnicy nie mogli wyśledzić winowajcy usuniętych plików, jest odświeżającym potwierdzeniem bezpieczeństwa ExpressVPN.

„Chociaż szkoda, że ​​narzędzia bezpieczeństwa mogą być wykorzystywane do nielegalnych celów”, stwierdził ExpressVPN w swoim oświadczeniu, „są one kluczowe dla naszego bezpieczeństwa i zachowania naszego prawa do prywatności w Internecie. ExpressVPN zasadniczo sprzeciwia się wszelkim próbom instalowania „tylnych drzwi” lub próbom rządowym podważania takich technologii ”.   

Miejmy nadzieję, że inne firmy VPN podążają za ExpressVPN.  

Używaj tylko naszych zalecanych i najbezpieczniejszych sieci VPN

Ranga Dostawca Nasz wynik Ocena użytkownika
Wybór redaktorów 5,0 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
2) 4,9 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
3) 4,8 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
4 4,8 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
5 4,7 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę

   

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me