Všetko, čo potrebujete vedieť o DD-WRT | Aktualizované na rok 2020


Aj keď sú neuveriteľne praktické a stali sa dôležitou súčasťou nášho každodenného života, Bezdrôtové smerovače môžu byť veľmi frustrujúce. Štandardné smerovače často stratiť spojenie, poruchu alebo zápasiť s bremenom obsluhy viacerých zariadení.

Inovácia hardvéru bezdrôtového smerovača môže mať význam, ale nemusí. Môže to byť frustrujúce kúpiť drahší router, len aby ste mali rovnaké problémy.

Čo by mohlo byť ešte viac efektívne pri vylepšovaní smerovača vylepšuje jeho softvér. inštalácia DD-WRT môže okamžite vylepšiť fungovanie vášho smerovača mnohými spôsobmi. DD-WRT môže tiež pomôžte smerovaču lepšie prevádzkovať sieť VPN (Virtual Private Network).

Ďalej naši odborníci vysvetľujú všetko, čo potrebujete vedieť o DD-WRT Takže môžeš rozhodnúť, či je tento aktualizovaný softvérový softvér smerovača pre vás vhodný a ľahko nainštalovať ak ju chcete používať.

Čo je DD-WRT?

„WRT“ v DD-WRT je pravdepodobne založená na skratke „Wireless Router“, ktorú používa smerovačov značky Linksys. „DD“ v DD-WRT pravdepodobne odkazuje na skratku pre Drážďany, Nemecko, mesto, kde bola táto technológia vyvinutá.

DD-WRT je typ softvéru nazývaný firmware. Tento druh programu je trvalo integrovaná s hardvérom, napríklad smerovačom. Firmvér zvyčajne ovplyvňuje to, ako zariadenie interaguje s inými zariadeniami.

Firmvér DD-WRT nahrádza existujúci firmvér na štandardnom routeri - toto proces sa často nazýva „blikanie“.

Blikanie smerovača pomocou DD-WRT vám to umožní zmeniť spôsob, akým router komunikuje so zariadeniami, ktoré sú k nemu pripojené. DD-WRT tiež ovplyvňuje spôsob, akým váš smerovač odosiela informácie do az internetu.

Programátori za nimi DD-WRT ho vytvoril v Linuxe. Toto je softvér s otvoreným zdrojom program, čo znamená, že ho môže ktokoľvek upravovať a zdieľať svoje verzie softvéru s ostatnými. DD-WRT je k dispozícii online zadarmo, takže ho môžete normálne umiestniť na smerovač bez akýchkoľvek nákladov (okrem ceny samotného smerovača).

Výhody DD-WRT

DD-WRT ponúka a široká škála výhod smerovať používateľov. DD-WRT často poskytujú:

 • Funkčnosť IPv6 (internetový protokol, verzia 6).
  V súčasnej dobe sme väčšinou používajú IPv4 (internetový protokol, verzia 4) vytvárať digitálne adresy pre zariadenia a nasmerovať online prenos na správne miesto. Avšak, toto Protokol nebol aktualizovaný už desaťročia a nemá v skutočnosti dostatok adries za počet zariadení, ktoré máme dnes. Hoci Protokol IPv6 je čoraz bežnejší, mnoho smerovačov tento protokol stále nemôže ľahko spustiť. DD-WRT môže, čím sa viac hodí pre internet budúcnosť výpočtovej techniky.
 • Väčší výkon zo smerovača.
  Firmvér štandardného smerovača často úmyselne obmedzuje plný výkon smerovača. DD-WRT vám umožňuje obísť tieto limity a prístup k plnému potenciálu vášho hardvéru. Toto sa niekedy nazýva pretaktovanie.
 • Mnoho možností prispôsobenia.
  Jedným z hlavných prínosov DD-WRT je to, že vám dáva väčšiu kontrolu nad tým, čo váš router robí. Ak chceš upravte anténu, zablokujte internet v určitom čase dňa, zabráňte tomu, aby sa na vašom smerovači uskutočňovali určité typy aktivít, nakonfigurujte bránu firewall, alebo vykonať ďalšie úpravy. Môže byť veľmi ťažké upraviť aj najzákladnejšie nastavenie bežného smerovača, ale DD-WRT to zjednodušuje.
 • Vylepšená spoľahlivosť.
  DD-WRT často veľmi často znižuje počet prerušení pripojenia, závad alebo iných problémov smerovače skúsenosti. Môže to byť čiastočne spôsobené skutočnosťou, že DD-WRT je program pre Linux takže žiadna spoločnosť ho nemôže zmeniť iba na zvýšenie zisku a programátori môžu spolupracovať neustále aktualizujte svoj kód. To znamená, že môžete závisí od vášho bezdrôtového pripojenia s DD-WRT omnoho viac, ako by ste mohli s bežným smerovačom.
 • Vylepšená kvalita služieb (QoS).
  QoS popisuje všeobecný výkon zariadenia vrátane oneskorenia (spomalenie medzi podaním žiadosti a prijatím odpovedí), technické chyby, a Šírka pásma (maximálne množstvo informácií, ktoré je možné odoslať cez internet počas určitej doby). Môžeš vylepšiť QoS optimálnou konfiguráciou zdrojov zariadenia, napríklad rozhodnutím, ktoré typy aktivít by mali získať väčšiu šírku pásma. QoS je zvlášť dôležité pre streamovanie médií, internetové hry, videokonferencie, a podobné činnosti. DD-WRT zvyčajne zvyšuje QoS tým, že používateľom poskytuje väčšiu kontrolu nad nastaveniami smerovača.
 • Viac informácií o výkonnosti smerovača.
  DD-WRT môže generovať a umožňujú vám prezerať rôzne štatistiky, grafy a grafy, Takže môžeš pozrite sa, ako sa váš smerovač skutočne darí (a potom podľa toho upraviť).
 • Širší rozsah pre vaše wi-fi.
  nastavovač rozsahu je smerovacie zariadenie, ktoré opakuje signál z hlavného smerovača. V podstate to je ozve signál na rozšírenie jeho dosahu. S DD-WRT, môžete si vziať bežný smerovač a urobiť z neho predlžovač rozsahu. silnejší, lepší, optimalizovaný signál DD-WRT sa tiež môže ľahšie dostať ďalej zariadenia, a to aj bez predlžovača rozsahu.
 • Schopnosť využívať pokročilejšie programy a služby.
  Okrem väčšej kontroly nad funkciami smerovača, s DD-WRT môžete pridať ďalšie funkcie. Niektoré príklady zahŕňajú:
 1. Služby založené na démonoch. V podstate sú automatizované programy, ktoré sa spustia, len keď sú spustené. Služby založené na démonoch môžu zahŕňať AI (umelá inteligencia), okná pomocníka a podobné aplikácie. Môžu vám pomôcť prispôsobte si smerovač podľa vašich potrieb.
 2. Ukladanie do vyrovnávacej pamäte DNS. Pri výpočte a "Cache" je kus hardvéru alebo softvérového programu, ktorý ukladá informácie pre budúce použitie. "DNS" znamenať Systémy doménových mien. V podstate prevádza webové adresy, ktoré používame, na adresy IP (internetový protokol), ktoré majú podobu čísel. Router, ktorý funguje Vyrovnávacia pamäť DNS udržuje a aktualizuje databázu navštívených webových stránok takže proces preklad ich doménových mien na adresy IP je ešte rýchlejší.
 3. Adblocking. Ak ty nechcú sa zaoberať nepríjemnými reklamami na stránkach alebo videách môže technológia blokovania adblockingu fungovať zabrániť im v objavovaní sa. V podstate tieto programy odfiltrovať reklamy aby ste im zabránili hrať alebo sa objaviť Užite si obsah, ktorý naozaj chcete čítať, prezerať alebo pozerať.
 4. Ľahšia jazda na bicykli. Je to jednoduché, ale je to pravda: jedným z najlepších spôsobov riešenia problémov zariadenia je vypnite ho a znova ho zapnite. Môže to byť trochu komplikovanejšie s routerom, pretože v ideálnom prípade by ste obaja pred reštartovaním ho vypnite a odpojte od zdroja napájania. Toto sa volá energetická cyklistika. DD-WRT vám môže dovoliť zapnite cyklus smerovača priamo z nastavení firmvéru, takže tento proces nemusíte dokončovať manuálne. Toto je obzvlášť užitočné, ak sa váš fyzický smerovač nachádza na nevhodnom mieste, ako napríklad schody alebo schody za nábytok alebo za nimi.
 • Rýchlejšie pripojenie.
  Mnoho z vyššie uvedených výhod sa spája a ponúka zrýchlené rýchlosti internetového pripojenia s DD-WRT. toto uľahčuje každú činnosť, ale najmä tie, ktoré vyžadujú veľkú šírku pásma, napríklad streamovanie, hranie hier, torrentovanie, vykonávanie hovorov VoIP (Voice-over-Internet-Protocol), videokonferencie a spúšťanie pokročilých aplikácií..
 • Viac podpory pre VPN (Virtual Private Networks).
  VPN poskytujú množstvo výhod. Budeme sa nimi zaoberať podrobnejšie nižšie, ale v podstate, VPN vám poskytujú väčšiu bezpečnosť a funkčnosť. Ich bezpečnosť a ďalšie typy funkcie môžu využívať väčšiu šírku pásma, však. Ak chcete spustiť sieť VPN (čo dôrazne odporúčame), blikanie DD-WRT vám pomôže vyrovnať potenciálne spomalenie spojené s šifrovaním a inými službami, ktoré poskytujú, aby ste si mohli vychutnať všetky ich výhody bez zníženia rýchlosti pripojenia.
  Navyše, Firmvér DD-WRT zjednodušuje prevádzkovanie VPN priamo cez smerovač. Toto sa nazýva a VPN priechod. Pomáha to ľahko a pohodlne zabezpečte každé pripojené zariadenie na váš internet. Väčšina bežných smerovačov podporuje iba špecifické (a zvyčajne neaktuálne) typy sietí VPN, ak vôbec poskytujú funkcie VPN. DD-WRT často podporuje niektoré z najpokročilejších protokolov VPN, takže si môžete vychutnať všetko, čo ponúkajú dôsledne na každom pripojenom zariadení.

Toto sú len niektoré z výhod, ktoré ponúka DD-WRT.

Dôležité riziká DD-WRT, ktoré je potrebné zvážiť

DD-WRT môže váš router výrazne vylepšiť a urobiť pripojenie k internetu oveľa lepším zážitkom. však, tento softvér má určité potenciálne nebezpečenstvá a nevýhody mali by ste o tom premýšľať skôr, ako sa rozhodnete router smerovať.

Po prvé, inštalácia DD-WRT môže viesť k zrušeniu záruky na smerovač. To znamená výrobca, ako napríklad Linksys, môže odmietnuť opravu alebo podporu ak ste si stiahli DD-WRT a narazili ste na problém (s DD-WRT súvisí alebo nie).

okrem toho, DD-WRT umožňuje pretaktovanie, ale využitie plnej energie hardvéru smerovača by ho mohlo trvalo poškodiť, ak by sa vykonalo nesprávne. Týmto spôsobom blikanie routeru s DD-WRT môže zničiť zariadenie a nechať vás bez záruky.

S týmto vedomím budete chcieť uistite sa, že prínosy DD-WRT prevažujú nad potenciálnymi nákladmi v prípade problémov s hardvérom. našťastie, mnoho smerovačov je relatívne dostupných.

tam môže tiež predstavovať spôsob odinštalovania DD-WRT z vášho smerovača ak máte problém, aby bola záruka neplatná. Volá sa to 30/30/30 metóda a zahŕňa resetovanie, odpojenie a opätovné pripojenie smerovača, aby sa obnovili predvolené nastavenia.

však, neexistuje záruka, že by to fungovalo pre váš konkrétny smerovač (a pravdepodobne by nefungovalo, ak by bol váš router nenapraviteľne poškodený v dôsledku pretaktovania).

Navyše, Nie všetky smerovače sú kompatibilné s DD-WRT. Ak váš nie je a vy sa ho pokúsite osvetľovať pomocou DD-WRT, toto môže zlomiť smerovač. Mohlo by to dokonca „Tehla“, čo znamená, že by sa mohla dokonca odmietnuť zapnúť, čo je rovnako užitočné ako tehla, pokiaľ ide o digitálne operácie.

Môžeš vyhľadajte smerovač v databáze DD-WRT a skontrolujte, či je uvedený ako kompatibilný s firmvérom. Je to však tak nie je 100% spoľahlivý. Z tohto dôvodu sme odporúčame zvoliť jeden z smerovačov, ktoré navrhujeme nižšie (v časti „Výber smerovača DD-WRT“).

Keď zistíte, že ste ochotní zrušiť záruku a váš smerovač je kompatibilný s DD-WRT, budete musieť opatrne ju nainštalujte. To znamená výber správneho súboru pre konkrétny smerovač, uistite sa, že je zariadenie nastavené na predvolené nastavenie a či nie je narušený smerovač počas tohto procesu (napríklad prerušením napájania).

Ak sa niektorý z týchto prvkov pokazí, váš router by mohol skončiť rozbitý alebo tehlový. Chceme vám pomôcť zažiť výhody DD-WRT bez toho, aby sme riskovali tento osud.

Čítajte ďalej Získajte viac informácií o výbere správneho smerovača, jeho nastavení pre DD-WRT a úspešnom spustení VPN na ňom.

Výber smerovača DD-WRT

Ak budete mať šťastie, router, ktorý máte doma, môže byť kompatibilný s DD-WRT, pravdepodobne to však tak nebude. Ak chcete spustiť DD-WRT (a najmä ak chcete spustite na vašom DD-WRT priechod VPN), budete pravdepodobne musieť kúpiť nový smerovač.

Okrem toho, ak chcete využiť jednoduché nastavenie duálneho smerovača pre DD-WRT (viac informácií nájdete v ďalšej časti „Ako nastaviť smerovač DD-WRT“) musia mať dva smerovače tak ako tak. V tomto prípade môžete tiež kúpte si ďalší smerovač, ktorý je optimalizovaný pre DD-WRT.

Existujú veľa spoľahlivých smerovačov na trhu, ktorý dokáže spustiť priechod DD-WRT a VPN. Keď hľadáte možnosti, mali by ste zvážiť:

 • Koľko chcete minúť na vašom smerovači: Od DD-WRT pravdepodobne zlepší výkon a rýchlosť, možno nebudete potrebovať najrýchlejší a najvýkonnejší hardvér, ale určite to neublíži.
 • Či už chcete alebo nechcete platiť technická podpora: Zapamätaj si to inštalácia DD-WRT môže mať za následok neplatnosť záruky a sťažuje získanie skutočne užitočnej pomoci od odborníkov technickej podpory, ktorí zvyčajne pracujú so štandardným firmvérom. Okrem toho, ak pre svoje pripojenie VPN používate poskytovateľa VPN, kvalitná spoločnosť VPN zvyčajne ponúka vlastnú technickú podporu.
 • proces inštalácie DD-WRT na tomto konkrétnom routeri: konkrétne kroky, ktoré musíte podniknúť, a potenciálne technické problémy, ktorým musíte čeliť, sa môžu líšiť zo smerovača na smerovač. Odporúčame vyhľadaním inštalačného procesu a príručiek DD-WRT pre daný smerovač pred jeho zakúpením. Ak viete, čo môžete očakávať, môžete to vziať do úvahy a rozhodnúť sa, či je to proces, ktorým chcete prejsť. Navyše, Niektoré smerovače sa dodávajú s predinštalovaným DD-WRT a / alebo vašou VPN službou. toto môže router skomplikovať, ale môže to stáť za to ak si sami nemusíte nakonfigurovať firmvér a sieť VPN.
 • S ktorými VPN pracujú: Môžu to byť rôzne smerovače DD-WRT kompatibilný s rôznymi VPN. Ak máte obľúbenú alebo mimoriadne kvalitnú sieť VPN, ktorú chcete použiť so svojím smerovačom DD-WRT budete chcieť uistite sa, že smerovač, ktorý si vyberiete, ho môže spustiť.

Po urovnaní týchto základných problémov by ste mali byť pripravení vyberte smerovač, ktorý vyhovuje vašim potrebám a preferenciám.

Z prieskumu našich odborníkov odporúčame nasledujúce smerovače kompatibilné s DD-WRT a VPN:

 • Aplikácia ExpressVPN Netgear R7000 FlashRouter. Tento smerovač je dodávaný s firmvérom DD-WRT a je navrhnuté špeciálne pre VPN passsthrough s ExpressVPN, čo je jedna z našich najlepších VPN kvôli svojim výnimočným rýchlostiam, ľahkému použitiu a bezpečnostným funkciám. Predajca to poznamenáva konkrétny smerovač je vhodný pre domácnosti so 4-8 zariadeniami a používateľmi, ktorí chcú streamovať médiá. Toto zariadenie sa dodáva s niektorými bezplatná podpora pre prípad akýchkoľvek otázok alebo problémov. Môžete tiež zakúpte si s týmto smerovačom plán podpory, ktorý vám poskytne podrobnejšiu pomoc.
 • ExpressVPN Asus RT-AC5300 AC5300 DD-WRT FlashRouter. Tento smerovač je drahšie, ale je to preto, že obsahuje špičkový hardvér vrátane ôsmich antén. Je dodávaný s Firmvér DD-WRT a môže byť predkonfigurovaný pre vaše konkrétne predplatné ExpressVPN predtým, ako vám ju predajca doručí. Tento router je dodávaný s záruka na firmvér a bezplatná technická podpora online. my odporúčajte toto zariadenie hráčom a tým, ktorí často vykonávajú online aktivity so šírkou pásma. Najmä s pridanými výhodami DD-WRT je tento router dostatočne silný, aby s ním mohol dobre pracovať desať alebo viac pripojených zariadení.
 • Linksys WRT1900ACS / AC v2 AC1900 DD-WRT FlashRouter. Tento smerovač je aktualizovaná verzia úplne prvého smerovača spoločnosti Linksys, ktorý podporuje DD-WRT. Aj keď jeho hardvér nie je tak kvalitný ako router Asus vyššie, má slušná sila. Rovnako ako vyššie uvedené dva smerovače bezplatná technická podpora. Môže Pripojte sa dobre k približne deviatim zariadeniam naraz. to je kompatibilný s rôznymi sieťami VPN, vrátane bleskovo rýchlych ExpressVPN a NordVPN, ktoré naši recenzenti tiež ohodnotili vynikajúco.

Aj keď každý z nich má svoje jedinečné silné stránky, všetky tieto smerovače poskytujú vynikajúce služby DD-WRT a VPN.

Ako nastaviť DD-WRT router

Tam je neexistuje jediný spôsob nastavenia smerovača DD-WRT. proces konfigurácie tohto druhu systému sa líši podľa typu smerovača, ktorý vyberiete, súboru DD-WRT, ktorý používate, vášho existujúceho internetového pripojenia a vašich preferencií. Niektoré však môžeme poskytnúť všeobecné pokyny a rady.

Najdôležitejšie je, že váš router bude musieť mať nainštalovaný firmvér DD-WRT. my odporúčame kúpiť smerovač s predinštalovaným softvérom, ako sú tri, ktoré sme odporúčali vyššie. toto zaisťuje úplnú kompatibilitu smerovača, zabraňuje riziku problémov s inštaláciou a šetrí váš čas.

Ak váš smerovač nie je vopred nainštalovaný s DD-WRT, zvyčajne budete musieť:

 1. Skontrolujte, či je smerovač plne kompatibilný s DD-WRT.
 2. Vyhľadajte smerovač online administratívne nastavenia.
 3. Použite ich na stiahnite si firmvér DD-WRT na smerovač.
 4. Počkajte na inštaláciu firmvéru, uistiť sa proces nenarúša nič.
 5. Znova pripojte smerovač do vašej siete.
 6. Prihláste sa do DD-WRT, ak sa zobrazí výzva.
 7. Určite preferované nastavenia DD-WRT, alebo ich použite.

duálne nastavenie routeru je obzvlášť dobrá voľba pre používateľov DD-WRT, ktorí chcú, aby bol tento proces taký istý jednoduché a priame.

V takom prípade môžete zoberte smerovač DD-WRT (v ideálnom prípade je predinštalovaný s nainštalovaným DD-WRT, ale je to možné s routerom, ktorý ste sami upravili), a jednoducho ho pripojte k existujúcemu smerovaču pomocou ethernetového kábla.

To by malo zabezpečiť všetky výhody DD-WRT bez toho, aby ste museli meniť štandardné nastavenia smerovača poskytovateľa internetových služieb (ISP). To tiež robí to ľahko prepínať tam a späť medzi štandardným internetovým pripojením prostredníctvom bežného firmvéru a DD-WRT.

Prečo prevádzkovať VPN na DD-WRT routeri?

Funkcie VPN a DD-WRT sa spájajú veľmi dobre. Pomocou VPN môžete získať viac možností na internete a chrániť svoje online údaje, zatiaľ čo a Smerovač DD-WRT vám môže poskytnúť rýchlosť potrebnú na úplné vychutnanie všetkého, čo VPN ponúka.

Náš blog o výhodách a nevýhodách sietí VPN podrobnejšie rozoberá ich vlastnosti. stručne, s VPN môžete zvyčajne očakávať, že:

 • Získajte minulé bloky obsahu.
  Keďže menia svoju IP adresu a aby to vyzeralo, akoby ste prehliadali internet z iného miesta, Sieť VPN vám to umožní prístup k článkom, hudbe, videám, a podobný obsah, ktorý by ste inak nemohli vidieť. Ak vaša škola alebo domáca sieť zablokovala určité webové stránky, na prístup k nim môžete použiť sieť VPN.
  Navyše, VPN môžu obísť geobloky, čo sú obmedzenia týkajúce sa obsahu na základe toho, odkiaľ k nemu pristupujete. Napríklad niektoré relácie Netflix sú dostupné iba v Spojených štátoch. Ak ty žiť alebo cestovať mimo USA, si môžete vychutnať svoje obľúbené relácie American Netflix pomocou VPN. Pomôžu vám tiež siete VPN čítať alebo pozerať cenzurovaný obsah ak žijete v krajine, ktorá cenzuruje určité spravodajské strediská, streamingové služby, online platformy alebo iné informácie.
 • Chráňte svoje súkromie.
  Keď idete online cez VPN, vaša prevádzka je zapuzdrená (čo znamená, že je zabalený do iných údajov) a šifrované (čo znamená, že je preložený do kódu, ktorý dokáže ľahko dešifrovať iba váš cieľ). Okrem toho, ako je uvedené vyššie, a Sieť VPN vyzerá, akoby ste boli online z inej adresy IP. Všetky tieto funkcie vám pomôžu zostať v anonymite na internete váš poskytovateľ internetových služieb, vládne agentúry a ďalší by mali problémy so špionážou o vašej online aktivite. Viac informácií nájdete v našom konečnom sprievodcovi súkromím online.
 • Bráňte sa pred hackermi a počítačovými zločincami.
  Na štandardné pripojenie, hackeri a počítačoví zločinci môžu ukradnúť vaše citlivé informácie alebo poškodiť počítač vírusmi. Môže to zahŕňať osobné fotografie, súkromné ​​správy, bankové prihlásenie, heslá a ďalšie. S šifrovaním a zapuzdrením, Siete VPN vás chránia pred týmito útokmi. Sieť VPN, ktorá vás chráni, je obzvlášť dôležité, ak často používate verejné Wi-Fi siete, kde sa môžu pokúšať používatelia, ktorí sa nechcú používať zachytiť informácie, ktoré odosielate alebo sťahujete do svojho zariadenia.

Vyššie uvedené je, samozrejme, iba ukážkou toho, čo pre vás môže VPN urobiť. Existujú K dispozícii je veľa výhod s touto pokrokovou technológiou, najmä pri spárovaní so smerovačom DD-WRT.

Ako nastaviť VPN na DD-WRT routeri

Rovnako ako nastavenie DD-WRT na smerovači, Najjednoduchšou možnosťou konfigurácie je kúpiť router DD-WRT, ktorý je dodávaný s nastavením VPN.

V takom prípade budete s najväčšou pravdepodobnosťou stačí pripojiť router (pravdepodobne na stenu alebo na váš štandardný smerovač ISP, ak používate nastavenie dvojitého smerovača) upraviť niekoľko nastavení, a prihláste sa do siete VPN. Mali by ste byť schopní okamžite ho začnite používať.

Ak máte Router DD-WRT bez predinštalovanej služby VPN, proces bude trochu zložitejšie. Presne ako pri inštalácii DD-WRT Postup konfigurácie sa môže líšiť v závislosti od vášho zariadenia, poskytovateľa VPN a ďalších faktorov.

Všeobecne povedané, ak chcete ručne nastaviť sieť VPN na smerovači DD-WRT, budete musieť:

 1. Vyberte službu VPN, ktorú môžete použiť na prechod na server DD-WRT. Odporúčame ExpressVPN.
 2. Prihláste sa do svojho účtu u poskytovateľa VPN v okne prehliadača alebo v aplikácii.
 3. Vyberte manuálnu konfiguráciu skrz OpenVPN, čo je jeden z najsilnejších dostupných protokolov zabezpečenia VPN. Je to tiež zvyčajne kompatibilný s DD-WRT, najmä preto, že ide o programy s otvoreným zdrojovým kódom. Môže byť možná konfigurácia ďalších protokolov, ale tento proces by mohol byť komplikovanejší, a OpenVPN je vynikajúci systém.
 4. Vyberte si server podľa preferovaného umiestnenia a nastavení (napríklad niektoré servery môžu byť navrhnuté špeciálne pre Netflix alebo torrenting).
 5. Stiahnite si súbor pre tento server.
 6. Otvorte administratívne nastavenia smerovača, vykonajte dvojitú kontrolu, aby ste sa uistili, že ste pripojení prostredníctvom DD-WRT a nie pomocou bežného firmvéru.
 7. Prihláste sa do svojho konkrétneho smerovača, Ak je to nevyhnutné.
 8. Kliknite na možnosť povoliť klienta OpenVPN.
 9. Použite súbor, ktorý ste stiahli od poskytovateľa VPN zadajte programovacie dáta do rôznych polí, ktoré vám poskytujú administratívne nastavenia smerovača. To môže byť trochu komplikované, ale väčšina popredných poskytovateľov VPN ponúka podrobné návody aby vám pomohol prejsť. Napríklad ExpressVPN má sprievodcu videom na nastavenie OpenVPN na routeri DD-WRT so svojou službou.
 10. Prihláste sa do svojho účtu VPN prostredníctvom administratívnych nastavení služby DD-WRT.
 11. Zadajte ďalší kód na ďalšie nakonfigurovanie smerovača podľa potreby.
 12. Uložte svoj postup a použite nové nastavenia.
 13. Na paneli správcu skontrolujte stav smerovača aby ste zistili, či ste pripojení k sieti VPN. Môžete tiež použiť kontrolu IP adresy na overenie, či sa vaša IP adresa zmenila z vašej skutočnej na VPN.

Tento proces je určite uskutočniteľné, zvlášť s trochou technická podpora od kvalitného poskytovateľa VPN, ale nákup routeru DD-WRT s už nakonfigurovanou sieťou VPN je určite najjednoduchší voľba.

Ďalšie čítanie

Prečítajte si nasledujúce články o všetkom, čo VPN môže ponúknuť:

 • Najlepšie ponuky VPN & Kupónové kódy - 100% záruka
 • ExpressVPN verzus NordVPN
 • Ako získať skúšobnú verziu ExpressVPN
 • 5 najlepších sietí VPN pre viac zariadení & pripojenie
Poskytovateľ poradia Naše skóre Užívateľské hodnotenie
Editor's Choice 5.0 / 5
Prečítajte si recenziu
Dozvedieť sa viac Začať >> Navštívte stránku
2 4.9 / 5
Prečítajte si recenziu
Dozvedieť sa viac Začať >> Navštívte stránku
3 4,8 / 5
Prečítajte si recenziu
Dozvedieť sa viac Začať >> Navštívte stránku
4 4,8 / 5
Prečítajte si recenziu
Dozvedieť sa viac Začať >> Navštívte stránku
5 4,7 / 5
Prečítajte si recenziu
Dozvedieť sa viac Začať >> Navštívte stránku
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me