VoIP VPN için Komple Kılavuz [& Sizin İçin En İyi Nasıl Seçilir]


VoIP iletişimin doğasını değiştirerek dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi biriyle konuşma fırsatı, düşük maliyetle ve uzaklarda daha fazla gizlilik geleneksel telefon hizmetlerinin sunduğundan daha fazla.

İnternet Üzerinden Ses Protokolü (VoIP) çağrıları analog sinyalleri (ses) internet üzerinden gönderilen dijital sinyallere dönüştürür. Bu sinyaller her iki uçta şifreli, üçüncü bir tarafın söylenenleri duymasını, izlemesini veya kaydetmesini zorlaştırır.

Yani eğer VoIP aramaları size güvenlik ve gizlilik sağlamak için şifrelenebilir, neden bir VPN'e ihtiyacınız var?? Devletin ve özel sektörün VoIP kullanımını bastırmaya yönelik çabaları, bir VPN'nin VoIP çağrılarınızı nasıl koruduğu ve hangi beş VPN'in en iyi kullanılacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

 VoIP için En İyi VPN'ler - Hızlı liste 

 1. NordVPN
  NordVPN, gizli sunucular da dahil olmak üzere üstün güvenlikle birlikte sunulan en büyük sunucu ağını ve mükemmel güvenliği sunar.
 2. CyberGhost
  CyberGhost gizlilik dostu bir ülkede kayıtlıdır ve sınırsız trafik ve bant genişliği ile birlikte çeşitli protokol seçenekleri sunar.
 3. ExpressVPN
  Güvenli ve kararlı bağlantılar, gizlenmiş sunucular, çoklu şifreleme protokolü seçenekleri ve ultra yüksek hızlar ile ExpressVPN VoIP için ideal bir seçimdir.
 4. PrivateVPN
  Özel mobil uygulamalar, bant genişliği veya indirme kısıtlamaları yoktur ve kullanıcı dostu arayüzler PrivateVPN'i VoIP aramalarınızı korumak için sağlam ve uygun fiyatlı bir seçenek haline getirir.
 5. IPVanish
  IPVanish, seçtiğiniz VoIP hizmetine her yerden tam erişim sağlamak için etkileyici hızlar, özelleştirilebilir ayarlar ve büyüyen bir sunucu ağı sunar.

NordVPN'i Hemen Edinin

VoIP için Neden VPN'e İhtiyacınız Var?

VoIP, hizmete erişebildiğiniz sürece dünyanın herhangi bir yerinde VoIP veya telefon bağlantısı olan herkesle iletişim kurmanıza olanak tanır. ne yazık ki, VoIP hizmetleri birçok ülkede kısıtlanmış veya engellenmiştir.

VoIP'ye erişiminizi kaybettiğinizde çok kaybedersiniz. Bir şey için, VoIP aramaları genellikle daha ucuzdur sabit hat ve cep telefonu hizmetleri de dahil olmak üzere diğer iletişim şekillerinden daha.

VoIP de daha güvenilirdir ve genellikle hücre servis ağlarından daha iyi çağrı kalitesi sunar, size cep telefonu sinyallerinin zayıf olduğu alanlarda iletişim kurma imkanı verir..

Dahası, çoğu VoIP sağlayıcıları uçtan uca şifreleme kullanır hizmetlerinde, yani biri çağrıyı casusluk yaparsa, söylediklerinizi duyamıyor demektir. Finansal koruma veya hassas konuları görüşüyorsanız bu koruma idealdir.

ne yazık ki, VoIP'yi bu kadar popüler yapan iki özellik - uygun fiyat ve gizlilik - ayrıca kısıtlamalara ve bloklara yol açtı VoIP hizmetlerinde. Bazı ülkelerde, telekom şirketleri hükümetlere kârlarını korumak için VoIP kullanımını kısıtlama konusunda baskı yapıyor.

Başka ülkelerde, hükümetler VoIP hizmetlerini engelliyor çünkü sansür politikalarını aşmak için kullanılabiliyorlar, Gözetleme olasılığı olmadan politik olarak hassas bilgiler alışverişinde bulunun veya yasadışı veya terörle ilgili faaliyetleri tartışın.

Bir VPN VoIP Aramalarınıza Nasıl Erişir ve Güvende Olur

bir Sanal Özel Ağ (VPN) sana yardım edebilir VoIP kısıtlamalarını ve bloklarını atla, web'deki tüm etkinlikleriniz için anonimlik ve güvenlik sağlarken.

İyi bir VPN, kimsenin çevrimiçi olarak ne yaptığınızı görmesini veya bağlantınızı kaçırmasını engeller IP adresinizi gizleyerek ve gelen ve giden tüm verileri şifreleyerek. VPN şifrelemesi, VoIP şifrelemesini tamamlayarak aramalarınızı daha güvenli hale getirir.

Bir VPN, seçtiğiniz sunucu konumuna göre yeni bir IP atayarak, fiziksel konumunuzu da gizler, böylece casusluk ajansları nerede olduğunuzu veya nerede aradığınızı izleyemez. Sen olacak hizmeti kısıtlı olmadığı bir ülkede kullanıyor gibi görünüyor (ör. ABD veya İngiltere).

ayrıca, VPN'ler, ISS hız azaltmasını önlemenize yardımcı olabilir, çağrı kalitesini artırma.

Ancak, tüm bunlar yalnızca bir VoIP servisleriyle kullanıma uygun VPN. VoIP testlerimizde güzel performans gösteren birkaç mükemmel seçenek var.

VoIP için bir VPN'de Neler Arar

VoIP servisleriyle kullanım için mükemmel VPN hizmet üzerindeki herhangi bir engellemeyi veya kısıtlamayı atlayabilir. Ayrıca bir güvenli, anonim bağlantı ve mükemmel çağrı kalitesi. Tüm bunları başarmak için VPN'nizin en azından aşağıdaki özelliklere sahip olması gerekir:

 • VoIP hizmetlerinin kısıtlanmadığı ülkelerdeki sunucular.
 • Kill switch gibi ek güvenlik özellikleriyle mükemmel şifreleme.
 • Tespit edilememe yeteneği. Gözetim ajansları trafiğinizin bir VPN üzerinden tünellendiğini belirlerse, trafiği engelleyebilirler. Gizli sunucular, çeşitli bağlantı noktası seçenekleri ve çeşitli protokol seçenekleri çağrınızın görünmez kalmasına yardımcı olabilir.
 • Bilgilerinize veya etkinlik geçmişinize erişme girişimlerini önlemek için güçlü veri koruma ve günlük tutmayı önleme politikaları.
 • Mükemmel hızlar. Hızlı ve istikrarlı bağlantılar gecikme riskini ve dolayısıyla düşük çağrı kalitesi veya düşük çağrı riskini azaltır.
 • Anonim ödeme seçenekleri. Önemli olmasa da, VPN'inizi VPN kullanımının kısıtlandığı bir ülkede kuruyorsanız, anonim olarak ödeme yapmak yardımcı olabilir.
 • Hizmetin sizin için çalışıp çalışmadığını görmek için ücretsiz deneme veya para iade garantisi.

İşte VoIP için En İyi Beş VPN

1. NordVPN

NordVPN cihazları

NordVPN, çok sayıda En İyi VPN listesinde eşsiz güvenlik, kapsamlı sunucu ağı, ve gizli verileri karıştırmak ve VPN dışı verilerden ayırt edilmesini zorlaştırmak için gizli sunucuların kullanılması.

Bunlar NordVPN'i en çok önerilen VPN'lerden biri yapan pozitiflerden sadece birkaçı. 2012 yılında kurulan şirket Panama dışında faaliyet göstererek 14 Gözlü ülkelerin erişiminin ötesinde, Bu da verilerinizi daha güvenli hale getirmeye yardımcı olur.

Ana Özellikler

 • 62 ülkede 5.000'den fazla sunucu
 • Sınırsız bant genişliği ve yüksek hızda indirme
 • Özel mobil uygulamalar
 • PPTP, L2TP / IPSec ve OpenVPN protokolleriyle 2048 bit AES şifrelemesi
 • Çift şifreleme, kill switch, VPN Üzerinden Soğan ve katı bir kayıt tutmama politikası
 • Anonim ödeme seçenekleri sunar
 • 30-gün para iade garantisi

NordVPN Tekliflerini Görün

2. CyberGhost

cyberghost çoklu cihazlar

CyberGhost gizliliğe olan bağlılığı Alman mühendisliği ile birleştirir. Şirket 2011 yılında gizlilik dostu Romanya'da kuruldu ve güvenilir, güvenli ve anonim hizmet.

CyberGhost’un hızlı bağlantıları, sezgisel arayüzü ve sunucu yelpazesi, mükemmel incelemelerinde vurgulanan önemli noktalardan sadece birkaçı.

Ana Özellikler

 • 90'dan fazla ülkede 6.000'den fazla sunucu
 • İstikrarlı hızlarla sınırsız trafik ve bant genişliği
 • PPTP, OpenVPN ve L2TP / IPSec yerel protokolleriyle 256 Bit AES şifrelemesi
 • DNS sızıntı koruması, kayıt tutmama politikası ve kill anahtarı
 • Anonim ödeme seçenekleri sunar
 • 7 günlük ücretsiz deneme iOS ve Android'de, Windows için ücretsiz deneme sürümü ve 45 günlük para iade garantisi tüm platformlarda

CyberGhost Fırsatlarını Görüntüle

3. ExpressVPN

ExpressVPN'in avantajları

ExpressVPN, İngiliz Virgin Adaları'nda bulunuyor ve onu Beş Göz ülkelerinin yetki alanının dışına çıkarıyor. 2009 yılında kurulan şirket, gizlilik ve internet özgürlüğü savunucusu olarak tanındı.

ExpressVPN’in mükemmel müşteri hizmetleri, üstün özellikler ve yüksek hızlar sürekli büyüyen hayran kitlesinin vurguladığı pozitiflerden sadece birkaçı.

Ana Özellikler

 • 90'dan fazla ülkede gizli sunucular dahil olmak üzere 2.000 sunucu
 • Mevcut en yüksek hızlardan bazılarıyla sınırsız bant genişliği ve indirmeler
 • Özel mobil uygulamalar
 • PPTP, L2TP / IPSec, OpenVPN ve daha pek çok protokolle 256 bit AES şifreleme
 • DNS / IPv6 sızıntı koruması, kill anahtarı, katı kayıt tutmama politikası ve bölünmüş tünel açma
 • 7/24 müşteri hizmetleri
 • Anonim ödeme seçenekleri sunar
 • 7 günlük ücretsiz deneme mobil cihazlarda; tüm kullanıcılar bir 30-gün para iade garantisi

ExpressVPN Fırsatlarını Görüntüle

4. PrivateVPN

privatevpn aygıtları

PrivateVPN şunları sağlar istikrarlı bağlantılar ve kesintisiz servis. Kullanıcıların incelemeleri, PrivateVPN'in VoIP hizmetleriyle kullanım için en iyi seçim olmasının temel nedenleri olarak sağlayıcının gizlilik ve güvenliğe olan bağlılığıyla birlikte bu avantajları vurgulamaktadır..

Ana Özellikler

 • 56 ülkede 100 sunucu
 • PPTP, IPSec, IKEv2, L2PT ve OpenVPN protokolleriyle 2048 bit şifreleme
 • Sınırsız bant genişliği ve indirme ile sabit hızlar
 • Sanal uzaktan yardım kurulumu zahmetsiz hale getirir
 • Anonim ödeme seçenekleri sunar
 • 7 günlük ücretsiz deneme ve 30-gün para iade garantisi

Özel VPN Fırsatlarını Görüntüle

5. IPVanish

ipVanish Cihazları

IPVanish, bağlantı protokollerini kolayca değiştirmenizi sağlayan bir yapılandırma menüsü sunar. Mutlu kullanıcılar kullanımı kolay uygulamalar ve gizlilik ve güvenliğe adanmış yaklaşım.

Ana Özellikler

 • 60 ülkede 1.000'den fazla sunucu
 • 256 bit AES şifrelemesi ve SOCKS5 web proxy sunucusu
 • IKEv2, L2TP / IPSec ve OpenVPN protokolleri
 • DNS sızıntı koruması, otomatik öldürme anahtarı ve kayıt tutmama politikası
 • Sınırsız trafik ve bant genişliği ile sınırsız sunucu geçişi
 • 7 günlük para iade garantisi

IPVanish Fırsatlarını Görüntüle

özet

Engellenmiş veya kısıtlanmış bir ülkedeki VoIP servislerine erişmek istiyorsanız, uygun bir VPN şarttır ve yoğun internet gözetimi olan bir ülkeye veya ülkeden arıyorsanız, şiddetle tavsiye edilir.

VoIP kullanımının daha az sorunlu olduğu ülkelerde bile, güvenilir bir VPN kullanmak çağrınızın güvenliğini ve gizliliğini artırır. Bir VPN ve hatta çağrı kalitesini artırarak maliyetlerinizi düşürün böylece kendinizi tekrarlamanız veya aramaları sürekli olarak yeniden başlatmanız gerekmez.

Bir VPN'in çevrimiçi güvenliğinizi ve gizliliğinizi nasıl artırabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için eksiksiz VPN Rehberi'ne bakın. Akış, torrent oluşturma ve tüm çevrimiçi etkinliğiniz için diğer harika VPN seçeneklerini keşfetmek için En İyi 10 VPN incelememize göz atın.

NordVPN'i Risksiz Bugün Deneyin!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me