Wpływ nowej reguły 41 na użytkowników VPN


W Stanach Zjednoczonych trwa obecnie poważna debata na temat zmian reguły, która określa, w jaki sposób organy ścigania mogą przeprowadzać wyszukiwania elektroniczne na komputerach podejrzanych. W tym FAQ zagłębiamy się w Regułę 41, nadchodzące zmiany i ich potencjalny wpływ na klientów VPN w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Kliknij tutaj, aby zobaczyć, co możesz zrobić, aby zatrzymać zmianę.

Jaki jest obecny przepis 41?

Zasada 41 Federalnego Regulaminu Postępowania Karnego stanowi, że procedury muszą być przestrzegane przez organy ścigania w celu przeszukania i zajęcia. W obecnej formie reguła mówi, że sędziowie pokoju mogą zezwalać wyłącznie na wyszukiwanie elektroniczne w obrębie ich jurysdykcji.

Jakie są nowe zmiany??

Sąd Najwyższy USA zatwierdził zmianę w Regule 41, dając sędziom w całym kraju uprawnienia do wydawania nakazów na zdalne wyszukiwanie elektroniczne poza ich okręgiem. Sędzia może również wydać nakaz wykonania „technik dochodzenia w sieci” (tj. Włamania) na komputerach podejrzanych, nawet jeśli podejrzany używa narzędzi takich jak VPN lub przeglądarki Tor, aby ukryć swoją tożsamość w dowolnym miejscu na świecie.

Dlaczego rząd USA dąży do zmian??

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) nalegał na zmianę przepisów od 2013 r. Malując ją jako usprawnienie proceduralne, zmiany umożliwiłyby agentom FBI ubieganie się o nakaz od jednego sędziego do przeprowadzenia wyszukiwania elektronicznego, nawet jeśli cel ma osobne komputery stany i / lub kraje.

„Ta zmiana przepisów pozwoliłaby agentom udać się do jednego sędziego federalnego, zamiast składać osobne wnioski o wydanie nakazu w każdym z 94 okręgów federalnych”, powiedział DOJ Politico. „To powielanie wysiłków nie ma sensu”.

DOJ twierdzi również, że ochrona oferowana przez 4. poprawkę do Konstytucji (ochrona przed „nieuzasadnionymi” rewizjami i konfiskatami) nie jest zagrożona. Departament postrzega tę kwestię jako kwestię usprawnienia miejsca; funkcjonariusze organów ścigania nadal muszą udowodnić prawdopodobną przyczynę, aby sędzia wydał nakaz, nawet jeśli moc nakazu zostanie zwiększona. Ponadto reguła ma zastosowanie tylko w sytuacjach, w których można podejrzewać, że podejrzany korzysta z technologii w celu ukrycia lokalizacji swojego komputera lub w celu przeprowadzenia dochodzenia w sprawie sieci zaatakowanych lub zainfekowanych komputerów, takich jak botnet.

Reguła 41: DOJ mówi, że należy zmienić zasady, aby pomóc w walce z atakami botnetów

W zastosowaniu zmiany przepisów pomogłyby FBI uniknąć negatywnych orzeczeń, takich jak ostatnie decyzje w Massachusetts i Oklahomie. W tych przypadkach ważne dowody przeciwko dziecięcym pornografom zostały odrzucone, ponieważ zostały zdobyte poprzez exploity Tora na komputerach poza jurysdykcją nakazów.

Czy nowe zasady będą miały wpływ na internautów spoza USA.?

Tak, nowo zatwierdzona zmiana reguły pozwoli jednemu sędziemu upoważnić FBI do przeszukania i przejęcia dowolnego komputera podejrzanego na całym świecie używającego narzędzi do ochrony prywatności.

Czy zmiany zasad dotyczą tylko podejrzanych?

Nie, może również wpływać na niewinnych użytkowników. Dzięki staraniom FBI o oczyszczenie botnetów, nakaz wydany zgodnie z nową zasadą może również zapewnić dostęp do komputerów ofiar. Jak powiedział Electronic Frontiers Foundation (EFF):

„Ofiary złośliwego oprogramowania mogły zostać podwójnie infiltrowane: ich komputery zainfekowane złośliwym oprogramowaniem i wykorzystywane do tworzenia botnetu, a następnie agenci rządowi mieli swobodę dostępu do swoich komputerów w ramach dochodzenia”.

Zasada 41: Czy nowe zasady doprowadzą do większej inwigilacji rządu USA?

Kiedy wejdą w życie zmiany reguły 41?

O ile Kongres Stanów Zjednoczonych nie podejmie działań legislacyjnych, zmiany przepisów wejdą w życie w grudniu 2016 r.

I jest szansa, że ​​Kongres zadziała. Senator Ron Wyden (D-Oregon) powiedział ostatnio:

Reguła 41: Se. Ron Wyden przewodzi opozycji sprzyjającej prywatności

Senator Ron Wyden; Źródło: http://www.finance.senate.gov/

„Zmiany te będą miały znaczące konsekwencje dla prywatności Amerykanów i zakresu uprawnień rządu do prowadzenia zdalnego nadzoru i przeszukiwania urządzeń elektronicznych”.

Ponadto potężne firmy technologiczne nie siedzą w miejscu. Google wydało oświadczenie:

„Proponowana zmiana grozi podważeniem praw do prywatności i bezpieczeństwa komputerowego użytkowników Internetu. Na przykład zmiana usprawiedliwiałaby ograniczenia terytorialne w zakresie wykorzystania nakazów do przeprowadzania wyszukiwań „dostępu zdalnego”, w których fizyczna lokalizacja mediów jest „ukryta za pomocą środków technologicznych”.

W połowie maja Wyden zaproponował przepisy zwane Ustawą o powstrzymywaniu masowego hakowania. Ten jednostronicowy projekt ustawy ma głosować w Senacie, aby zablokować zmiany przed terminem 1 grudnia. Współsponsorami ustawy są mieszanka demokratów i republikanów, w tym Rand Paul (R-Ky.), Steve Daines (R-Mont.), Tammy Baldwin (D-Wisc.) I Jon Tester (D-Mont.).

Pod koniec maja członkowie Kongresu przedstawili projekt ustawy towarzyszącej w Izbie Reprezentantów. Aby odnieść sukces, opozycja będzie musiała głosować większością obu izb w Kongresie, a także podpis prezydenta Obamy.

Co oznaczają zmiany reguły 41 dla użytkowników VPN i Tor?

Na powierzchni zbliżające się zmiany nie wpływają na zabezpieczenia usług VPN, a przeglądarka Tor oferuje użytkownikom ogólnym. Jednak użytkownicy korzystający z tych usług w celu wykonywania nielegalnych działań lub ukrycia się przed rządem USA będą bardziej narażeni na ryzyko.

Ponadto w przypadku niepowodzenia sprzeciwu wobec nowych zasad rząd zyska możliwość gromadzenia danych o niewinnych użytkownikach bez ich wiedzy. DOJ zaprzecza, że ​​to zrobi, ale ten temat sprawia, że ​​zmiany zasługują na więcej dyskusji.

Czy inne kraje wprowadzają podobne ustawodawstwo?

Tak. W Wielkiej Brytanii ustawa o uprawnieniach śledczych, znana również jako „Karta Snooper'a”, prawie zakończyła postęp w kierunku zgody królewskiej. Projekt ustawy wywołał znaczącą debatę na temat równoważenia ochrony masowego nadzoru i prywatności z potrzebami organów ścigania w celu uzyskania ukierunkowanego dostępu do informacji podczas dochodzeń.

Pozostawiając zabawną notatkę

Ustawa o powstrzymywaniu masowych ataków hakerskich jest na ogół krótka do ustawy SMH. Mamy nadzieję, że niewinni użytkownicy komputerów nie będą SMH po uzyskaniu dostępu FBI do ich prywatnych informacji.

Co możesz zrobić?

Udostępnij ten artykuł lub ten na Facebooku i Twitterze.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me