Wszystko, co musisz wiedzieć o blokowaniu geograficznym


Czy kiedykolwiek byłeś poza USA i próbowałeś uzyskać dostęp do Hulu lub Sling TV? Jeśli tak, prawdopodobnie masz taką wiadomość:

Komunikat o błędzie zawiesia

To się nazywa blokowanie geograficzne, i jest to trudny problem.

Chociaż nigdy nie słyszałeś słowa „Geoblocking”, jestem pewien, że go doświadczyłeś.

Czym dokładnie jest blokowanie geograficzne?

W skrócie, blokowanie geograficzne ma miejsce, gdy treść nie jest dostępna z powodu Twojej lokalizacji geograficznej, ale robi się to trochę bardziej skomplikowane.

To dość powszechne producenci treści w celu ograniczenia dostępu do określonej lokalizacji, głównie z powodu licencjonowania, praw autorskich, dyskryminacji cenowej lub blokowania nielegalnych treści.

Wiele organizacji korzysta z blokowania geograficznego kategoryzuj i dziel świat na kilka segmentów rynku. Firmy rozrywkowe, takie jak Amazon, Netflix i Hulu, określają lokalizację swoich treści.

Robią to, aby ustawić różne oferty dla swoich produktów i zwiększyć ogólny zysk, zajmując się poszczególnymi regionami, a nie mając jedną politykę dla całego globu. Oznacza to, że publiczność w Stanach Zjednoczonych może oglądać programy w serwisie Netflix, ale nie oglądać BBC iPlayer.

Jak działa blokowanie geograficzne?

Każdy komputer jest rozpoznawany przez swój unikalny adres IP. Za każdym razem, gdy odwiedzasz stronę internetową, jest ona wysyłana na jej serwer, aby wiedział, gdzie musi wysłać wszystkie pakiety informacyjne.

Adres IP otrzymasz od swojego dostawcy usług internetowych, jak tylko się zarejestrujesz. Pokaże swoją lokalizację światu i każdy może łatwo Cię śledzić.

Nadawcy wykorzystują to, aby zdecydować, czy użytkownicy powinni mieć możliwość przeglądania treści na podstawie ich lokalizacji. Jeśli więc spróbujesz połączyć się z usługą z adresu IP, który nie znajduje się na liście dozwolonych, zostaniesz zablokowany.

Dzieje się tak, nawet jeśli płacisz za usługę. Załóżmy, że mieszkasz w Ameryce, płacisz i oglądasz Netflix przez cały czas. Kiedy idziesz na wakacje lub podróżować służbowo do innych krajów, nie będziesz mieć dostępu do tej samej treści.

Dlaczego tak wiele witryn korzysta z blokowania geograficznego?

Dzieląc glob na regiony, hollywoodzcy producenci zapewniają, że filmy można uruchamiać tylko na jednym rynku. Niektóre filmy są również skierowane do lokalnych odbiorców, a dzielenie zwiększa ogólny efekt kampanii marketingowych.

W ten sam sposób popularne witryny do przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix i BBC iPlayer, wykorzystują blokowanie geograficzne w celu ograniczenia zawartości w zależności od położenia geograficznego użytkownika. To jeden z najłatwiejszych sposobów spełnienia warunki licencyjne.

Wszystko, co musisz wiedzieć o blokowaniu geograficznym

Geoblokowanie oznacza również detaliści internetowi mogą pobierać różne opłaty na różnych rynkach w zależności od regionu geograficznego.

Jak przejść przez blokowanie geograficzne?

Twoja lokalizacja jest podstawą wszystkich blokowania geograficznego, więc jeśli chcesz się obejść, musisz znaleźć sposób na maskowanie swojego adresu IP.

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na to jest użycie serwerów proxy. Działają one jako pośrednik dla całego ruchu w Internecie.

Przekazują twoją prośbę serwerom odbierającym jako ich i oszukują je, całkowicie maskując twój adres IP.

Inne usługi umożliwiają użytkownikom dostęp do zablokowanych geograficznie treści za pośrednictwem sieci peer-to-peer. Kierują twój ruch przez inne węzły w sieci, wykorzystując swoje bezczynne zasoby.

Jednak mimo to serwery proxy i usługi sieciowe P2P mogą pomóc ominąć blokowanie geograficzne, istnieją pewne wady bezpieczeństwa i ochrony.

Nie martw się, istnieje lepsza i bardziej wydajna alternatywa. Korzystanie z VPN pomoże ci ominąć dowolny geoblok. Sprytnie zaszyfruje Twoje żądania i prześle je tunelem przez prywatną sieć, dzięki czemu Twój adres IP nie będzie widoczny dla nikogo.

Oto lista naszych najlepszych usług VPN.

Ranga Dostawca Nasz wynik Ocena użytkownika
Wybór redaktorów 5,0 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
2) 4,9 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
3) 4,8 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
4 4,8 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
5 4,7 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę

Pokonywanie ograniczeń w zależności od obszaru geograficznego

Netflix

Netflix to jedna z najpopularniejszych witryn do przesyłania strumieniowego z ponad 100 milionami subskrybentów. Niedawno ujawniono, że ma więcej subskrybentów na arenie międzynarodowej niż w Stanach Zjednoczonych.

Istniejące umowy licencyjne oznaczają, że Netflix oferuje stosunkowo mniejszą bibliotekę treści użytkownikom spoza USA. Na przykład, jeśli jesteś subskrybentem w Indiach, nie możesz wyświetlić Family Guy. Około 93% tytułów dostępnych w serwisie Netflix nie jest dostępnych w Indiach.

W związku z tym wielu użytkowników ucieka się do korzystania z VPN, aby ukryć swój adres IP i uzyskać dostęp do większej liczby treści, omijając geobloki.

Problem w tym, że Netflix wykrywa i blokuje VPN, a teraz jest tylko kilka, które mogą ominąć blok. Możesz dowiedzieć się, jak ominąć bloki VPN na Netflix tutaj.

Youtube

YouTube zyskuje ponad 30 milionów odwiedzających każdego dnia. Daje przesyłającym opcję geoblokowania swoich filmów. Zwykła zmiana adresu URL YouTube wystarczyła, by ominąć ograniczenia geograficzne. Niestety ta sztuczka już nie działa.

Za pomocą niezawodna sieć VPN pozostaje jednym z najlepszych sposobów obejść te ograniczenia.

BBC iPlayer

BBC iPlayer to usługa strumieniowego przesyłania Internetu, radia i telewizji od British Broadcasting Corporation, która jest dostępne tylko dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Nawet jeśli jesteś rezydentem Wielkiej Brytanii podróżującym za granicę, nie możesz uzyskać dostępu do treści.

Sieci VPN pozwolą ci przesyłać strumieniowo niezależnie od lokalizacji. Ponad 60 milionów osób spoza Wielkiej Brytanii ogląda za darmo za pomocą VPN lub serwerów proxy.

Same Chiny przyczyniają się do około 38,5 miliona użytkowników, podczas gdy reszta ruchu pochodzi głównie z takich krajów jak Stany Zjednoczone, Australia, Irlandia, Indie, Brazylia, Francja i Niemcy. Oto 5 najlepszych VPN dla BBC iPlayer, które faktycznie działają.

Chociaż istnieje pewne uzasadnienie dla blokowania geograficznego, nie jest to sprawiedliwe z punktu widzenia użytkownika. Jeśli płacisz pełną opłatę subskrypcyjną, powinieneś być w stanie oglądać całą jej zawartość gdziekolwiek jesteś.

Sieci VPN pozwalają ukryć adres IP i uniemożliwić innym śledzenie Twojej lokalizacji. Zwiększą także bezpieczeństwo Twojego urządzenia szyfrując ruch, wysyłając je przez prywatną sieć.

Netflix i inne usługi usilnie starają się je zablokować, ale usługi VPN stale wymyślają nowe i skuteczne sposoby na obejście bloków.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź, jak oglądać Sling TV bez amerykańskiej karty kredytowej i dowiedz się więcej o najlepszych sieciach VPN do przesyłania strumieniowego.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me