Wszystko, co musisz wiedzieć o DD-WRT | Zaktualizowano do 2020 r


Choć są niezwykle praktyczne i stały się ważną częścią naszego codziennego życia, korzystanie z routerów bezprzewodowych może być bardzo frustrujące. Standardowe routery często stracić połączenie, zepsuć się lub walczyć pod ciężarem obsługi wielu urządzeń.

Uaktualnienie sprzętu routera bezprzewodowego może mieć znaczenie, ale nie musi. Może to być frustrujące kup droższy router, aby nadal mieć te same problemy.

Co może być jeszcze więcej Skutecznym ulepszaniem routera jest ulepszanie jego oprogramowania. Instalowanie DD-WRT może natychmiast poprawić sposób działania routera na wiele sposobów. DD-WRT może również pomóż routerowi lepiej uruchomić VPN (Virtual Private Network).

Poniżej wyjaśniają nasi eksperci wszystko, co musisz wiedzieć o DD-WRT więc możesz zdecyduj, czy ten zaktualizowany system oprogramowania routera jest odpowiedni dla Ciebie i łatwo go zainstalować jeśli chcesz go użyć.

Co to jest DD-WRT?

„WRT” w DD-WRT prawdopodobnie opiera się na skrócie „router bezprzewodowy”, którego używa marka routerów Linksys. „DD” w DD-WRT prawdopodobnie odnosi się do skrótu dla Drezna, Niemcy, miasta, w którym opracowano tę technologię.

DD-WRT to rodzaj oprogramowania o nazwie oprogramowanie układowe. Tego rodzaju program jest trwale zintegrowane z elementem sprzętowym, takim jak router. Oprogramowanie układowe zazwyczaj wpływa na interakcję urządzenia z innymi urządzeniami.

Oprogramowanie DD-WRT zastępuje istniejące oprogramowanie na standardowym routerze - to proces jest często nazywany „flashowaniem”.

Flashowanie routera za pomocą DD-WRT pozwala na to zmienić sposób, w jaki router komunikuje się z podłączonymi do niego urządzeniami. DD-WRT również wpływa na sposób, w jaki router wysyła informacje do iz Internetu.

Programiści z tyłu DD-WRT stworzył go w systemie Linux. To jest oprogramowanie typu open source program, co oznacza, że ​​każdy może go edytować i udostępniać swoje wersje oprogramowania innym osobom. DD-WRT jest dostępny online za darmo, więc możesz normalnie umieścić go na routerze bez żadnych kosztów (oprócz ceny samego routera).

Korzyści z DD-WRT

DD-WRT oferuje szeroki zakres zalet użytkownikom routera. DD-WRT często zapewniają:

 • Funkcjonalność IPv6 (Internet Protocol wersja 6).
  Obecnie my najczęściej używają IPv4 (wersja 4 protokołu internetowego) tworzyć cyfrowe adresy dla urządzeń i kierować ruch online we właściwe miejsce. Jednak to protokół nie był aktualizowany od dziesięcioleci i nie ma wystarczającej liczby dostępnych adresów za liczbę urządzeń, które mamy dzisiaj. Mimo że Protokół IPv6 staje się coraz bardziej powszechny, wiele routerów wciąż nie może łatwo uruchomić tego protokołu. DD-WRT może, dzięki czemu jest bardziej odpowiedni dla przyszłość informatyki.
 • Większa moc z routera.
  Standardowe oprogramowanie routera często celowo ogranicza pełną moc routera. DD-WRT pozwala ominąć te ograniczenia i uzyskaj dostęp do pełnego potencjału swojego sprzętu. To się czasem nazywa podkręcanie.
 • Wiele opcji dostosowywania.
  Jedna z głównych zalet DD-WRT zapewnia większą kontrolę nad wszystkim, co robi router. Jeśli chcesz modyfikuj antenę, blokuj dostęp do Internetu w określonych porach dnia, zapobiegaj wykonywaniu określonych rodzajów aktywności na routerze, konfiguruj zaporę, lub dokonaj wielu innych modyfikacji, możesz. Dostosowanie nawet najbardziej podstawowych ustawień zwykłego routera może być bardzo trudne, ale DD-WRT ułatwia to zadanie.
 • Poprawiona niezawodność.
  DD-WRT często bardzo zmniejsza liczbę przerw w łączności, usterkach lub innych problemach doświadczenie routerów. Może to częściowo wynikać z faktu, że DD-WRT to program dla systemu Linux więc żadna korporacja nie może tego zmienić tylko po to, by zwiększyć zyski, a programiści mogą współpracować stale aktualizuj swój kod. Oznacza to, że prawdopodobnie możesz zależy od połączenia bezprzewodowego z DD-WRT znacznie więcej niż możesz przy użyciu zwykłego routera.
 • Lepsza jakość usług (QoS).
  QoS opisuje ogólną wydajność urządzenia, w tym opóźnienie (spowolnienia między wysyłaniem próśb a otrzymywaniem odpowiedzi), błędy techniczne, i pasmo (maksymalna ilość informacji, które można wysłać przez Internet w określonym czasie). Możesz poprawić QoS poprzez optymalną konfigurację zasobów urządzenia, na przykład podejmowanie decyzji, które rodzaje aktywności powinny otrzymywać większą przepustowość. QoS jest szczególnie ważne dla mediów strumieniowych, gier internetowych, wideokonferencji, i podobne działania. DD-WRT zwykle poprawia QoS dając użytkownikom większą kontrolę nad ustawieniami routera.
 • Więcej informacji o wydajności routera.
  DD-WRT może generować i umożliwiać przeglądanie różnych statystyk, wykresów i wykresów, więc możesz zobacz, jak dobrze radzi sobie router (a następnie odpowiednio go dostosuj).
 • Szerszy zakres Twojego Wi-Fi.
  ZA wzmacniacz zasięgu jest routingowym urządzeniem, które powtarza sygnał z głównego routera. Zasadniczo to odbija sygnał, aby rozszerzyć zasięg. Z DD-WRT, możesz wziąć zwykły router i zrób z niego przedłużacz zasięgu. ZA silniejszy, lepszy, zoptymalizowany sygnał DD-WRT może być również w stanie łatwiej dotrzeć dalej urządzenia, nawet bez wzmacniacza zasięgu.
 • Możliwość korzystania z bardziej zaawansowanych programów i usług.
  Oprócz większej kontroli nad funkcjami routera, możesz dodać dodatkowe funkcje za pomocą DD-WRT. Niektóre przykłady obejmują:
 1. Usługi oparte na demonach. Są to w zasadzie zautomatyzowane programy, które działają tylko po ich uruchomieniu. Usługi oparte na demonach mogą obejmować AI (sztuczna inteligencja), okna pomocy i podobne aplikacje. Mogą ci pomóc spersonalizuj swój router do twoich potrzeb.
 2. Buforowanie DNS. W informatyce: "Pamięć podręczna" to element sprzętowy lub programowy, który przechowuje informacje do wykorzystania w przyszłości. „DNS” oznacza Systemy nazw domen. Zasadniczo tłumaczy używane przez nas adresy internetowe na adresy IP (Internet Protocol), które mają postać liczb. Router, który wykonuje Buforowanie DNS utrzymuje i aktualizuje bazę danych odwiedzanych witryn tak że proces tłumaczenie nazw domen na adresy IP jest jeszcze szybsze.
 3. Blokowanie. Jeśli ty nie chcę zajmować się irytującymi reklamami w witrynach lub filmach technologia blokowania reklam może zapobiec ich wyskakiwaniu. Zasadniczo te programy odfiltruj reklamy aby zapobiec ich odtwarzaniu lub pojawianiu się, więc możesz ciesz się treściami, których naprawdę chcesz czytać, przeglądać lub oglądać.
 4. Łatwiejszy cykl zasilania. To proste, ale to prawda: jednym z najlepszych sposobów rozwiązywania problemów z urządzeniem jest wyłącz i włącz ponownie. Może to być nieco bardziej skomplikowane w przypadku routera, ponieważ idealnie byłoby, gdyby oba były wyłącz go i odłącz od źródła zasilania przed ponownym uruchomieniem. To się nazywa cykl zasilania. DD-WRT może ci na to pozwolić wyłącz i wyłącz router, korzystając z ustawień oprogramowania układowego, więc nie musisz ręcznie wykonywać tego procesu. To jest szczególnie przydatne, jeśli router fizyczny znajduje się w niewygodnej lokalizacji, takich jak w górę lub w dół po schodach lub za meblami.
 • Większe prędkości połączenia.
  Wiele z powyższych korzyści łączy się z oferowaniem przyspieszone prędkości połączenia z Internetem z DD-WRT. To ułatwia każdą czynność, ale szczególnie te, które wymagają dużej przepustowości, takich jak przesyłanie strumieniowe, gry, torrenty, prowadzenie połączeń VoIP (Voice-over-Internet-Protocol), wideokonferencje i uruchamianie zaawansowanych aplikacji.
 • Więcej wsparcia dla VPN (Virtual Private Networks).
  Sieci VPN zapewniają wiele korzyści. Omówimy je bardziej szczegółowo poniżej, ale w zasadzie, Sieci VPN zapewniają większe bezpieczeństwo i funkcjonalność. Ich bezpieczeństwo i inne rodzaje funkcje mogą korzystać z większej przepustowości, jednak. Jeśli chcesz uruchomić VPN (które gorąco polecamy), flashowanie DD-WRT może pomóc zrównoważyć potencjalne spowolnienia związane z szyfrowaniem i innymi świadczonymi przez nich usługami, abyś mógł cieszyć się wszystkimi ich zaletami bez zmniejszania prędkości połączenia.
  Dodatkowo, Oprogramowanie DD-WRT znacznie ułatwia uruchamianie VPN bezpośrednio przez router. To się nazywa Przekazywanie VPN. To pomaga łatwo, wygodnie zabezpiecz każde podłączone urządzenie do twojego internetu. Większość zwykłych routerów obsługuje tylko określone (i zazwyczaj nieaktualne) typy sieci VPN, jeśli w ogóle zapewniają jakąkolwiek funkcjonalność VPN. DD-WRT często obsługuje niektóre z najbardziej zaawansowanych protokołów VPN, abyś mógł cieszyć się wszystkim, co mają do zaoferowania konsekwentnie na każdym podłączanym urządzeniu.

To tylko niektóre z korzyści, jakie zapewnia DD-WRT.

Ważne czynniki ryzyka związane z DD-WRT

DD-WRT może znacznie poprawić router i sprawi, że połączenie z Internetem będzie znacznie lepszym doświadczeniem. jednak, to oprogramowanie ma pewne potencjalne niebezpieczeństwa i wady powinieneś pomyśleć, zanim zdecydujesz się na flashowanie routera.

Po pierwsze, instalacja DD-WRT może unieważnić gwarancję na routerze. To znaczy wytwórca, takich jak Linksys, może odmówić naprawy lub wsparcia jeśli pobrałeś DD-WRT i napotkałeś jakieś problemy (związane z DD-WRT lub nie).

Ponadto, DD-WRT pozwala na podkręcanie, ale wykorzystanie pełnej mocy sprzętu routera może trwale go uszkodzić, jeśli zostanie wykonane nieprawidłowo. W ten sposób flashowanie routera za pomocą DD-WRT może doprowadzić do zniszczenia urządzenia i pozostawienia użytkownika bez gwarancji.

Mając to na uwadze, będziesz chciał upewnij się, że zalety DD-WRT przewyższają potencjalny koszt konieczności wymiany routera, jeśli masz problemy ze sprzętem. na szczęście, wiele routerów jest stosunkowo niedrogich.

Tam może być również sposobem na odinstalowanie DD-WRT z routera jeśli masz problem z utratą gwarancji. To się nazywa Metoda 30/30/30 i obejmuje resetowanie, odłączanie i ponowne podłączanie routera, aby przywrócić ustawienia domyślne.

jednak, nie ma gwarancji, że zadziała to w przypadku konkretnego routera (i prawdopodobnie nie zadziałałoby, jeśli Twój router został nieodwracalnie uszkodzony z powodu przetaktowania).

Dodatkowo, nie wszystkie routery są kompatybilne z DD-WRT. Jeśli nie masz i próbujesz sflashować go za pomocą DD-WRT, to może uszkodzić router. Mógłby nawet „Cegła” to, co oznacza, że ​​może odmówić nawet włączenia, dzięki czemu jest tak przydatny jak cegła, jeśli chodzi o operacje cyfrowe.

Możesz sprawdź swój router w bazie danych DD-WRT, aby sprawdzić, czy jest wymieniony jako zgodny z oprogramowaniem układowym. Tak jednak jest nie w 100% niezawodny. Z tego powodu my zalecamy wybranie jednego z routerów, który sugerujemy poniżej (w sekcji „Wybór routera DD-WRT”).

Po ustaleniu, że chcesz unieważnić gwarancję, a router jest zgodny z DD-WRT, musisz być ostrożnie zainstaluj poprawnie. To znaczy wybranie odpowiedniego pliku dla konkretnego routera, upewnienie się, że urządzenie jest ustawione na domyślne i upewnienie się, że router nie jest zakłócany podczas tego procesu (np. przez przerwy w zasilaniu).

Jeśli którykolwiek z tych elementów ulegnie awarii, Twój router może zostać uszkodzony lub zepsuty. Chcemy pomóc Ci doświadczyć zalet DD-WRT bez ryzyka tego losu.

Czytaj dalej do dowiedz się więcej o wyborze odpowiedniego routera, skonfigurowaniu go do DD-WRT i pomyślnym uruchomieniu na nim VPN.

Wybór routera DD-WRT

Jeśli masz szczęście, router, który masz w domu, może być zgodny z DD-WRT, ale prawdopodobnie tak nie będzie. Jeśli chcesz uruchomić DD-WRT (a zwłaszcza jeśli chcesz uruchom VPN passsthrough na swoim DD-WRT), prawdopodobnie będziesz musiał kup nowy router.

Ponadto, jeśli chcesz skorzystaj z łatwej konfiguracji podwójnego routera dla DD-WRT (więcej na ten temat w następnej sekcji, „Jak skonfigurować router DD-WRT”) muszę mieć dwa routery tak czy siak. W takim przypadku możesz również kup dodatkowy router zoptymalizowany pod kątem DD-WRT.

Tam są wiele niezawodnych routerów na rynku, który obsługuje DD-WRT i VPN passsthrough. Kiedy zaczniesz szukać opcji, powinieneś rozważyć:

 • Ile chcesz wydać na routerze: od DD-WRT prawdopodobnie zwiększy swoją moc i szybkość, możesz nie potrzebować najszybszego, najmocniejszego sprzętu, ale to na pewno nie boli.
 • Czy chcesz za to zapłacić wsparcie techniczne: Zapamietaj to instalacja DD-WRT może unieważnić gwarancję i utrudnić uzyskanie naprawdę pomocnej pomocy od specjalistów wsparcia technicznego, którzy zazwyczaj pracują ze standardowym oprogramowaniem układowym. Ponadto, jeśli korzystasz z usług VPN dla swojego połączenia VPN, wysokiej jakości firma VPN zazwyczaj oferuje własne wsparcie techniczne.
 • The proces instalacji DD-WRT na tym konkretnym routerze: poszczególne kroki, które musisz podjąć, a potencjalne wyzwania techniczne, z którymi musisz się zmierzyć, mogą się różnić od routera do routera. Sugerujemy sprawdzanie procesu instalacji DD-WRT i przewodników dla danego routera przed jego zakupem. Jeśli wiesz, czego się spodziewać, możesz wziąć to pod uwagę i zdecydować, czy jest to proces, przez który chcesz przejść. Dodatkowo, niektóre routery są fabrycznie wyposażone w DD-WRT i / lub usługę VPN. To może powodować, że router jest droższy, ale może być wart swojej ceny jeśli nie chcesz samodzielnie konfigurować oprogramowania układowego i sieci VPN.
 • Z którymi sieciami VPN współpracują: Różne routery DD-WRT mogą być kompatybilny z różnymi VPN. Jeśli masz ulubiona lub szczególnie wysokiej jakości sieć VPN, z której chcesz korzystać z routerem DD-WRT, będziesz tego chciał upewnij się, że wybrany router może go uruchomić.

Po rozwiązaniu tych podstawowych problemów powinieneś być gotowy wybierz router, który odpowiada Twoim potrzebom i preferencjom.

Z badań naszych ekspertów zalecamy następujące routery kompatybilne z DD-WRT i VPN:

 • ExpressVPN App Netgear R7000 FlashRouter. Ten router pochodzi z oprogramowaniem DD-WRT i jest zaprojektowany specjalnie dla VPN VPN z ExpressVPN, który jest jednym z naszych najwyżej ocenianych VPN ze względu na jego wyjątkową prędkość, łatwość użytkowania i funkcje bezpieczeństwa. Sprzedawca zauważa, że ​​to konkretny router jest odpowiedni dla domów z 4-8 urządzeniami i użytkowników, którzy chcą strumieniowo przesyłać multimedia. To urządzenie jest dostarczane z niektórymi bezpłatne wsparcie w razie jakichkolwiek pytań lub problemów z tym związanych. Możesz także kup plan pomocy technicznej z tym routerem, aby uzyskać bardziej zaawansowaną pomoc.
 • ExpressVPN FlashRouter Asus RT-AC5300 AC5300 DD-WRT. Ten router jest droższe, ale to dlatego, że zawiera sprzęt najwyższej jakości, w tym osiem anten. Pochodzi z Oprogramowanie DD-WRT i może być wstępnie skonfigurowane dla określonej subskrypcji ExpressVPN zanim sprzedawca go wyśle. Ten router jest wyposażony w gwarancja na oprogramowanie i bezpłatna pomoc techniczna online. My polecam to urządzenie graczom i tym, którzy często wykonują aktywność online o dużej przepustowości. Szczególnie z dodatkowymi zaletami DD-WRT, ten router jest wystarczająco silny, aby dobrze z nim współpracować dziesięć lub więcej podłączonych urządzeń.
 • Linksys WRT1900ACS / AC v2 AC1900 DD-WRT FlashRouter. Ten router to zaktualizowana wersja pierwszego routera Linksys z obsługą DD-WRT. Chociaż jego sprzęt nie jest tak ekskluzywny, jak router Asus powyżej, ma przyzwoita moc. Podobnie jak dwa routery powyżej, jest wyposażony w bezpłatne wsparcie techniczne. To może łączyć dobrze z około dziewięcioma urządzeniami jednocześnie. To jest kompatybilny z różnymi VPN, w tym błyskawiczny ExpressVPN i NordVPN, które nasi recenzenci również ocenili doskonale.

Chociaż każdy z nich ma swoje unikalne zalety, wszystkie te routery zapewniają doskonałą obsługę DD-WRT i VPN.

Jak skonfigurować router DD-WRT

Jest nie ma jednego sposobu na skonfigurowanie routera DD-WRT. The proces konfiguracji tego rodzaju systemu jest różny w zależności od wybranego routera, używanego pliku DD-WRT, istniejącego połączenia internetowego i preferencji. Możemy jednak dostarczyć trochę ogólne wytyczne i porady.

Co najważniejsze, router będzie musiał mieć zainstalowane oprogramowanie sprzętowe DD-WRT. My zasugeruj zakup routera z tym oprogramowaniem, takie jak trzy zalecane powyżej. To zapewnia, że ​​router jest w pełni kompatybilny, zapobiega ryzyku problemów z instalacją i oszczędza czas.

Jeśli router nie jest fabrycznie wyposażony w DD-WRT, zazwyczaj musisz:

 1. Sprawdź, czy router jest w pełni kompatybilny z DD-WRT.
 2. Znajdź swój router ustawienia administracyjne online.
 3. Użyj ich do pobierz oprogramowanie DD-WRT na routerze.
 4. Poczekaj na zainstalowanie oprogramowania układowego, upewniając się nic nie zakłóca procesu.
 5. Podłącz ponownie router do twojej sieci.
 6. Zaloguj się do DD-WRT, jeśli pojawi się monit.
 7. Określ preferowane ustawienia DD-WRT, lub użyj tych, które jest w zestawie.

ZA konfiguracja podwójnego routera jest szczególnie dobrą opcją dla użytkowników DD-WRT, którzy chcą, aby proces był jak proste i jednoznaczne, jak to możliwe.

W takim przypadku możesz weź router DD-WRT (najlepiej z preinstalowanym DD-WRT, ale może to być możliwe w przypadku routera, który sam zmodyfikowałeś), i wystarczy podłączyć go do istniejącego routera za pomocą kabla Ethernet.

To powinno zapewnić wszystkie zalety DD-WRT bez konieczności zmiany standardowych ustawień routera ISP (Internet Service Provider). To także sprawia, że łatwe przełączanie tam iz powrotem między standardowym połączeniem internetowym za pośrednictwem zwykłego oprogramowania układowego a DD-WRT.

Dlaczego warto uruchomić VPN na routerze DD-WRT??

Funkcje VPN i DD-WRT bardzo dobrze do siebie pasują. Korzystanie z VPN może dać ci więcej opcji w Internecie i chroń swoje dane online, podczas Router DD-WRT zapewnia prędkość niezbędną do pełnego korzystania ze wszystkiego, co oferuje VPN.

Nasz blog o zaletach i wadach sieci VPN omawia ich funkcje bardziej szczegółowo. Krótko, z VPN zazwyczaj możesz oczekiwać:

 • Przejdź przez bloki treści.
  Ponieważ zmieniają twój adres IP i sprawiać wrażenie, jakbyś przeglądał internet z innej lokalizacji, VPN pozwala na to dostęp do artykułów, muzyki, filmów, i podobne treści, których w przeciwnym razie mogliby nie zobaczyć. Jeśli Twoja szkoła lub sieć domowa zablokowała niektóre strony internetowe, możesz użyć VPN, aby uzyskać do nich dostęp.
  Dodatkowo, VPN mogą ominąć geobloki, które są ograniczeniami dotyczącymi treści w zależności od tego, skąd masz do niej dostęp. Na przykład niektóre programy Netflix są dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych. Jeśli ty na żywo lub podróżuj poza USA, możesz oglądać ulubione amerykańskie programy Netflix dzięki VPN. VPN również mogą ci pomóc czytać lub oglądać cenzurowane treści jeśli mieszkasz w kraju, który cenzuruje niektóre serwisy informacyjne, usługi przesyłania strumieniowego, platformy internetowe lub inne informacje.
 • Chroń swoją prywatność.
  Kiedy łączysz się z Internetem przez VPN, Twój ruch jest zarówno zamknięty (co oznacza, że ​​jest zawinięty w inne dane) i zaszyfrowane (co oznacza, że ​​jest przetłumaczony na kod, który tylko miejsce docelowe może łatwo odczytać). Ponadto, jak wspomniano powyżej, VPN sprawia, że ​​wygląda na to, że łączysz się z innym adresem IP. Wszystkie te funkcje pomagają zachować anonimowość w Internecie, więc Twój dostawca usług internetowych, agencje rządowe i inni mieliby problemy z szpiegowaniem na temat Twojej aktywności online. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz ostateczny przewodnik po prywatności w Internecie.
 • Broń się przed hakerami i cyberprzestępcami.
  Na standardowe połączenie, hakerzy i cyberprzestępcy mogą ukraść poufne informacje lub uszkodzić komputer za pomocą wirusów. Może to obejmować osobiste zdjęcia, prywatne wiadomości, dane logowania do banku, hasła i inne. Z szyfrowaniem i enkapsulacją, Sieci VPN chronią Cię przed tymi atakami. Posiadanie VPN, aby cię chronić, jest szczególnie ważne, jeśli często korzystasz z publicznego Wi-Fi sieci, gdzie niechętni użytkownicy mogą próbować przechwytywać informacje wysyłane lub pobierane przez urządzenie na komputer.

Oczywiście powyższe jest tylko próbką tego, co VPN może dla Ciebie zrobić. Tam są dostępne liczne zalety dzięki tej zaawansowanej technologii, szczególnie po sparowaniu z routerem DD-WRT.

Jak skonfigurować VPN na routerze DD-WRT

Podobnie jak konfiguracja DD-WRT na routerze, najłatwiejszą opcją konfiguracji jest zakup routera DD-WRT, który jest wyposażony w konfigurację VPN.

W takim przypadku najprawdopodobniej wystarczy podłączyć router (na ścianie lub na standardowym routerze ISP, jeśli korzystasz z konfiguracji podwójnego routera), być może dostosuj kilka ustawień, i zaloguj się do swojej sieci VPN. Powinieneś być w stanie natychmiast zacznij go używać.

Jeśli masz Router DD-WRT bez wstępnie zainstalowanej usługi VPN, proces będzie trochę bardziej skomplikowane. Dokładnie jak w przypadku instalacji DD-WRT Procedura konfiguracji może się różnić w zależności od urządzenia, dostawcy VPN i innych czynników.

Mówiąc ogólnie, jeśli chcesz ręcznie skonfiguruj VPN na routerze DD-WRT, będziesz musiał:

 1. Wybierz usługę VPN, której można użyć do przekazywania na serwerze DD-WRT. Polecamy ExpressVPN.
 2. Zaloguj się na swoje konto u swojego dostawcy VPN w oknie przeglądarki lub aplikacji.
 3. Wybierz konfigurację ręczną przez OpenVPN, który jest jednym z najsilniejszych dostępnych protokołów bezpieczeństwa VPN. To jest również zwykle zgodny z DD-WRT, zwłaszcza, że ​​oba są programami typu open source. Konfiguracja innych protokołów może być możliwa, ale proces może być bardziej skomplikowany, a OpenVPN to doskonały system.
 4. Wybierz serwer na podstawie preferowanej lokalizacji i ustawień (na przykład niektóre serwery mogą być zaprojektowane specjalnie dla Netflix lub torrentów).
 5. Pobierz plik dla tego serwera.
 6. Otwórz ustawienia administracyjne routera, podwójne sprawdzanie, aby upewnić się, że masz połączenie przez DD-WRT zamiast zwykłego oprogramowania.
 7. Zaloguj się do określonego routera, Jeśli to konieczne.
 8. Kliknij opcję, aby włącz klienta OpenVPN.
 9. Użyj pliku pobranego od dostawcy VPN do wprowadź dane programowania w różnych polach, w których znajdują się ustawienia administracyjne routera. To może być nieco skomplikowane, ale większość czołowych dostawców VPN oferuje szczegółowe samouczki aby pomóc ci przez to przejść. Na przykład ExpressVPN ma przewodnik wideo do konfiguracji OpenVPN na routerze DD-WRT z jego usługą.
 10. Zaloguj się do swojego konta VPN poprzez ustawienia administracyjne DD-WRT.
 11. Wpisz więcej kodu aby w razie potrzeby skonfigurować router.
 12. Zapisz swoje postępy i zastosuj nowe ustawienia.
 13. Sprawdź status routera w panelu administracyjnym aby sprawdzić, czy masz połączenie z VPN. Możesz także użyć narzędzia do sprawdzania adresu IP, aby sprawdzić, czy Twój adres IP zmienił się z faktycznego na VPN.

Ten proces jest na pewno wykonalne, zwłaszcza z odrobiną wsparcie techniczne od wysokiej jakości dostawcy VPN, ale zakup routera DD-WRT z już skonfigurowaną siecią VPN jest zdecydowanie najprostszy opcja.

Dalsza lektura

Przeczytaj następujące artykuły na temat wszystkiego, co oferują VPN:

 • Najlepsze oferty VPN & Kody kuponów - 100% gwarancji
 • ExpressVPN vs NordVPN
 • Jak uzyskać bezpłatną wersję próbną ExpressVPN
 • 5 najlepszych sieci VPN dla wielu urządzeń & Znajomości
Ranga Dostawca Nasz wynik Ocena użytkownika
Wybór redaktorów 5,0 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
2) 4,9 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
3) 4,8 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
4 4,8 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
5 4,7 / 5
Przeczytaj recenzję
Dowiedz się więcej Zaczynaj >> Odwiedź stronę
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me