Wszystko, co musisz wiedzieć o ICO


Co to jest ICO?

Wstępna oferta monet (ICO) jest nieuregulowanym alternatywnym sposobem finansowania społecznościowego w oparciu o nowe cyfrowe kryptowaluty, które pojawiły się poza tradycyjnym systemem finansowym. Ostatnio zyskał na popularności, stając się głównym źródłem kapitału dla start-upów.

Od czasu ukończenia pierwszego zestawu ICO - prowadzonych przez Omni Layer (formalnie Mastercoin) w 2013 r. I Ethereum w 2014 r. - wiele innych poszło w ich ślady.

Tylko w tym roku zebrano ponad 3,2 miliarda dolarów ze sprzedaży walut cyfrowych inwestorom. Ten model pomaga wielu projektom i start-upom uzyskać fundusze niezbędne do rozpoczęcia działalności.

Dwa nowo powstające start-upy, Filecoin i Tezos, mają obecnie największą ofertę monet wynoszącą odpowiednio 257 mln USD i 232 mln USD.

Jak działa ICO?

Start-upy zbierają pieniądze, tworząc i sprzedając własną cyfrową walutę zwaną tokenami. Tokeny są podobne w makijażu i charakterystyce do ustalonych walut cyfrowych, takich jak Bitcoin i Ether.

Tworzenie własnej waluty cyfrowej i inicjowanie ICO nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje. ICO zwykle odbywają się w sieci Ethereum, która jest wiodącym blockchainem (technologia kryjąca się za cyfrowymi walutami) i platformą dla ICO.

Oprogramowanie stojące za Ethereum i Bitcoin jest oprogramowaniem typu open source, co oznacza kod źródłowy jest swobodnie dostępny dla każdego, kto może modyfikować i tworzyć własną cyfrową walutę za pomocą inteligentnego kontraktu Ethereum.

Jest to protokół komputerowy, który umożliwia transfer zasobów cyfrowych między stronami na podstawie uzgodnionych warunków handlu. Jeśli nie czujesz się swobodnie posługiwać kodem, są firmy, które zrobią to za niewielką opłatą.

Inwestorzy zwykle kupują nowe monety lub tokeny, wysyłając deweloperom Bitcoin lub Ether - cyfrowa waluta w sieci Ethereum. Zakupione tokeny są wykorzystywane wyłącznie w usłudze obliczeniowej, którą deweloperzy budują lub obiecują zbudować.

Na przykład początkowa usługa przesyłania strumieniowego filmów mogłaby sprzedawać tokeny subskrypcji publiczności przed uruchomieniem i gromadzić klientów zmotywowanych do promowania usługi po jej uruchomieniu..

Jednak przekonanie inwestorów do kupienia tokena lub monety z obietnicą przyszłej wartości jest zwykle trudną częścią, a wiele nowych przedsiębiorstw zbankrutuje, zanim będą coś warte.

Dlaczego ludzie inwestują w te monety??

Fundraiserzy ICO obiecują posiadaczom tokenów dostęp do przyszłej usługi online lub platformy aplikacji.

Tokeny, które sprzedają, są używane jako bilet wstępu na platformę. Praktycznie we wszystkich przypadkach nie ma konkretnych produktów ani usług, tylko obietnica.

Ponadto ludzie inwestują w monety, ponieważ mają nadzieję, że wartość ta wzrośnie, gdy usługi obiecane przez programistów zostaną ukończone, tworząc w ten sposób popyt na tokeny.

Wszystko, co musisz wiedzieć o ICO

Jaki jest związek między IPO a ICO?

Mimo że zainspirowano go wstępnymi ofertami publicznymi (IPO), początkowa oferta monet (ICO) jest w rzeczywistości inna.

ICO nie oferują inwestorom prawa własności akcji i większości, jeśli nie wszystkich, projekty stojące za ICO nie mają rzeczywistego funkcjonalnego produktu ani usługi.

Jednakże, ICO są tańszą alternatywą dla ofert publicznych, ponieważ nie polegają na giełdach i związanych z tym rygorystycznych formalnościach.

Możesz zebrać więcej pieniędzy dzięki ICO jako start-upom niż kiedykolwiek z giełdy lub inwestorów typu venture capital.

Czy ICO są legalne lub są oszustwem??

Ponieważ przepisy starają się nadążyć za postępem technologicznym, luki prawne są nieuniknione.

Jest tak wyraźnie w przypadku ICO w większości krajów, z wyjątkiem Chin i Korei Południowej, gdzie są one całkowicie zakazane.

Niektóre kraje, takie jak USA i Wielka Brytania, są zintensyfikowanie nadzoru regulacyjnego nad ICO podobnie, jak regulują one akcje i obligacje. W międzyczasie jednak fundatorzy i inwestorzy ICO mają dzień otwarty.

ICO można wykorzystać do szeregu działań, od pozyskiwania funduszy na start-up i finansów przedsiębiorstw po jawne oszustwa. Przeciętny inwestor może mieć trudności z zachowaniem należytej staranności w projektach ICO i dostrzeżeniem potencjalnych możliwości wynikających z programów typu „bierz pieniądze” i „uruchom”.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ostrzegła inwestorów, aby wystrzegali się oszustów używających ICO do wykonywania programów typu „przepompuj i zrzuć”.

To tutaj oszuści sztucznie zawyżają cenę posiadanego tokena za pomocą zwodniczych pozytywnych oświadczeń, aby sprzedać się po tym, jak cena zostanie „napompowana” przez wywołany przez nich szał zakupowy.

Po tym, jak operatorzy systemu „zrzucą” sprzedaż swoich przeszacowanych tokenów, cena spada, a inwestorzy tracą pieniądze.

Wszystko, co musisz wiedzieć o ICO

Co firmy finansowe mówią o ICO?

Uwielbiam to lub nienawidzę, Inwestorom instytucjonalnym coraz trudniej jest ignorować waluty cyfrowe. Większość firm finansowych zaczyna poszukiwać sposobów na wykorzystanie technologii blockchain. Rośnie zainteresowanie i presja ze strony klientów, aby śledzić, a nawet handlować monetami cyfrowymi.

Na przykład, według raportów, Goldman Sachs konsultuje się z ekspertami od kryptowalut, aby rozpocząć przedsięwzięcie handlowe Bitcoin. Cytowany był rzecznik firmy, Tiffany Galvin, mówiąc: „W odpowiedzi na zainteresowanie klientów cyfrowymi walutami, badamy, jak najlepiej obsługiwać je w kosmosie”.

Ale zaskakująco rozbieżny ruch, dyrektor generalny JPMorgan Chase, Jamie Dimon, nazwał Bitcoin oszustwem, mimo że jego bank wciąż podaje ceny Bitcoin. Według Reutersa Dimon powiedział, że „nie możesz mieć firmy, w której ludzie mogliby wymyślić walutę z powietrza i sądzić, że ludzie, którzy ją kupują, są naprawdę mądrzy. Jeśli którykolwiek z handlowców JPMorgan handlowałby kryptowalutą, zwolniłbym ich za sekundę, z dwóch powodów: Jest to sprzeczne z naszymi zasadami i są głupie, a oba są niebezpieczne. ”

Inni, jak Chris Dixon z Andreessen Horowitz (amerykańska firma venture capital), twierdzą, że tokeny mogą stanowić model tworzenia otwartych, zdecentralizowanych sieci i wspólnych zasobów obliczeniowych (komputer, bazy danych i przechowywanie plików), co - według Chrisa - może pomóc odwrócić centralizację Internetu.

Czy powinienem inwestować w ICO?

Zastanów się, zanim zainwestujesz w ICO. Zazwyczaj nie jest łatwo ustalić wykonalność projektów z punktu widzenia biznesu i technologii.

Wielu emitentów ICO obiecuje nieracjonalne zwroty, chociaż wielu inwestorów śmiało się aż do banku, ponieważ niektóre monety eksplodowały w wartości. Jednak według ekspertów rynek nadal charakteryzuje się dużą zmiennością.

To dlatego niektórzy wzywają organy regulacyjne, aby sprawowały wielki nacisk na nieodpowiedzialne ICO. Ponieważ nie ma zbyt wielu możliwości ucieczki, na razie prawdopodobnym rezultatem jest to, że inwestorzy stracą pieniądze, gdy coś stanie się szalone.

Dlatego jak zwykle rozsądnie jest nigdy nie przeznaczaj więcej pieniędzy, niż możesz stracić.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me