YouTube Private vs. Unlisted: Jaka jest różnica w 2020 roku?

YouTube to świetny sposób na zaprezentowanie swoich umiejętności wideo lub opublikowanie ulubionych filmów o uroczych kotach. Są jednak chwile, kiedy nie chcesz, aby cały świat YouTube je widział. The prostym rozwiązaniem jest przejście na prywatny lub niepubliczny.

Jak odróżnić różnicę? Najpierw musisz określić poziom bezpieczeństwa swoich filmów. Czy chcesz, aby tylko przyjaciele i rodzina je widzieli? Czy masz firmę, która chce udostępnić seminarium internetowe? Czy lubisz udostępniać linki potencjalnym klientom lub znajomym? Tutaj jest wiele pytań do rozpakowania, więc przyjrzyjmy się bliżej.

Różnica między prywatnymi i niepublicznymi filmami na YouTube

Zanim przejdziemy do prywatnych i niepublicznych, sprawdźmy, co oferuje publiczne filmy w YouTube.

Publiczny

The Publiczne ustawienie YouTube jest domyślne dla wszystkich filmów. Jeśli czujesz się komfortowo, gdy wszyscy widzą Twój film i nie przeszkadza Ci, że pojawi się w wynikach wyszukiwania Google, trzymaj się ustawień publicznych.

Plus, są pewne zalety bycia na otwartej przestrzeni:

 • ZA ogromna liczba subskrybentów jest świetna dla firmy, i może przyciągnąć więcej klientów.
 • To tworzy efektywna świadomość marki.
 • Opłaca się z odpowiednią firmą lub strategią kreatywną.
 • Może sprawić, że będziesz supergwiazda na YouTube.

Jeśli forum publiczne Cię denerwuje, nie jesteś sam. Niektóre wady:

 • Przyciąga trolle.
 • Może zagrozić przyszłym perspektywom pracy, jeśli masz kompromitujące filmy.
 • Każdy może znaleźć Twoje filmy na YouTube, nawet jeśli je usuniesz.

Prywatny

Prywatny jest najbezpieczniejszy rodzaj wideo na YouTube. Są widoczne tylko dla ludzi (w sumie do 50), które zapraszasz. Prywatne filmy nie pojawiają się w rekomendacjach wideo, wynikach wyszukiwania i sekcjach kart wideo do przesłania.

Ponadto zaproszeni nie mogą udostępniać filmu innym osobom. Również, nawet jeśli ktoś ma link, nadal nie widzi Twojego filmu, chyba że ma zaproszenie.

Nie katalogowany

Niepubliczne ustawienie wideo w YouTube jest w pewnym sensie skrzyżowaniem prywatnego i publicznego. Niepubliczne filmy wideo to niewidoczne w wynikach wyszukiwania, kanałach subskrybentów, sugestiach i kartach wideo użytkownika. Jednak w przypadku filmów niepublicznych, każda osoba mająca link może zobaczyć i udostępnić Twój film.

To podstawowa cecha prywatna kontra niepubliczna. Przejdźmy trochę głębiej i wypiszmy zalety każdego z nich.

Zaleta robienia filmu „prywatnego”

Jeśli Twoje filmy są dla Ciebie bardzo osobiste lub, na przykład, masz projekt tajnej firmy, to YouTube private jest idealny.

Oto kilka innych zalet:

 • Udostępnianie filmów bliskim: Jeśli twoi krewni mieszkają daleko, jest to idealne forum do dzielenia się wyjątkowymi chwilami prywatnie.
 • Twoja prywatna biblioteka wideo: Ważne są kolekcje osobiste, takie jak sztuka, komiksy lub nagrania. Nie inaczej jest z filmami. Należą do ciebie - nikt inny.
 • Przechowywanie informacji o firmie: Jest to doskonała opcja, jeśli masz strategie biznesowe, które chcesz udostępnić pracownikom, ale nie chcesz, aby konkurenci je widzieli (np. Ważne filmy szkoleniowe).
 • Oszczędza miejsce do przechowywania: Prywatne ustawienie to świetne miejsce do przechowywania ton filmów (cześć koty) zamiast zabraknąć miejsca w telefonie.

Zaleta robienia filmu „niepublicznego”

Jeśli chcesz udostępnić swoje filmy dużej grupie, ale nie chcesz, aby pojawiały się w wynikach wyszukiwania, YouTube niepubliczny jest najlepszym wyborem dla Ciebie.

Oto kilka innych zalet:

 • Jest świetny dla opinii współpracowników: Jeśli masz dużą firmę (zatrudniającą ponad 50 pracowników), udostępnianie filmów niepublicznych jest idealne.
 • Udostępnianie swojego portfolio potencjalnym pracodawcom: Użyj tej opcji, jeśli chcesz udostępnić swoje CV wideo więcej niż jednemu kandydatowi do pracy.
 • Testowanie w terenie potencjalnego publicznego filmu wideo: Filmy niepubliczne są idealne do zbierania recenzji i pozytywnych komentarzy od małej grupy przed upublicznieniem. Jeśli recenzje są złe, po prostu naciśnij usuń!
 • Czyszczenie strony YouTube: Chcesz uporządkować swoją stronę i pozbyć się tych zawstydzających filmów. Co jednak zrobić, jeśli nadal chcesz, aby ktokolwiek, kto umieścił lub udostępnił te filmy, zachował dostęp? Nie ma problemu. Zmieniasz film na niepubliczny, co usuwa widoczność z Twojego kanału.

Musimy podkreślić dwie główne kwestie dotyczące niepublicznych: Po pierwsze, tego typu filmy czasami kończą się na innych stronach. Jest nawet dedykowana witryna niepublicznych filmów z YouTube. Po drugie, twój niepubliczne filmy pojawią się publicznie, jeśli znajdują się na liście odtwarzania.

Jak zmienić ustawienia prywatności filmu

Po zalogowaniu się na konto YouTube, przejdź do prawego górnego rogu do ikony kamery, aby przesłać wideo:

Ustawienia prywatności wideo

Następnie przejdź do Prześlij stronę gdzie masz opcję publicznego, prywatnego lub niepublicznego:

Prześlij stronę na Youtube

Teraz możesz wybrać wideo, które chcesz przesłać z komputera. Otóż ​​to!

Wniosek

Ochrona prywatności jest ważna, gdy jesteś w Internecie. Chcesz cieszyć się swobodą tworzenia i oglądania filmów bez ingerencji niepożądanych użytkowników. YouTube prywatny i Youtube niepubliczne stanowią barierę dla publiczności. Ustawienie prywatności filmów na YouTube jest najlepsze, jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje filmy są tak bezpieczne, jak to możliwe. Ale ostatecznie to Ty decydujesz, jakiego poziomu bezpieczeństwa potrzebujesz.

Dalsza lektura

Dowiedz się więcej o tym, jak zachować bezpieczeństwo w Internecie dzięki naszemu najlepszemu przewodnikowi na temat prywatności online i przeczytaj ogólnie najlepsze sieci VPN.

Być może zainteresuje Cię także lektura Jak uzyskać dostęp do YouTube TV z dowolnego miejsca.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me