20 התקפות הפריצה הגדולות בכל הזמנים


אין ספק כי האינטרנט שינה את העולם המודרני כפי שאנו מכירים אותו, ובעיקר בצורה חיובית. מהיכולת לגשת למידע מכל מקום שאנחנו אוהבים, וכלה בתקשורת גלובלית מיידית, הרשת העולמית סייעה לעצב עולם מחובר יותר שבו רעיונות, תרבות ומסחר זורמים בחופשיות.

אבל, כמו היקום שג'ורג 'לוקאס דמיין במלחמת הכוכבים, גם לכוחות הטוב שמביא האינטרנט יש צד אפל. החופש וההזדמנות שהרשת מספקת מנוצלת כל העת על ידי פושעים, גנגסטרים וטרוריסטים הפועלים ברשת האפלה, מה שהופך את האבטחה המקוונת ופשעי האינטרנט לאחד החששות החברתיים הגדולים ביותר של המאה ה -21.

פריצה תופסת עמדה בולטת בפנתיאון פשעי האינטרנט. כיבוש עולם דיגיטלי מוצל של מרגלים ממשלתיים, מתנגדים פוליטיים, בני נוער עבריינים ונוכלים של שכירי חרב, היכולת לפרוץ, להדביק, להסתנן, להשתלט על או להרוס רשתות מחשבים מרחוק, לרוב רומנטיזציה ככל שמושמעת בדמיון הציבורי. בהתפעלות מעוררת התפעלות מכישוריהם המסתוריים, עבודתם של האקרים הופכת לכותרות גלובליות והיא הנושא של סרטים, דרמות טלוויזיה וספרים..

20 התקפות הפריצה הגדולות בכל הזמנים

למרות ההצגה הרומנטית מדי פעם, פריצה מהווה איום ממשי. מגניבת זהות להעלאת מערכות ה- IT של תאגידים גדולים, גניבת פרטי כרטיסי אשראי ועד לפגיעה בביטחון המדינה, פריצה יכולה ואכן גורמת לשיבושים עצומים עם השלכות כספיות אדירות. הנה, אם כן, ציר זמן של 20 פיגועי הפריצה הגדולים ביותר שנראו עד כה, כיצד הם בוצעו ואיזה השפעה הייתה להם.

1994

צלמי קולנוע

עוד לפני שהאינטרנט הגיע, האקרים המוקדמים פיתחו טכניקה שנקראה phreaking בכדי לקבל גישה לשיחות בינלאומיות בעלות מכס גבוה שניתן יהיה למכור ברווח. באחד המקרים המוקדמים ביותר לפריצה לאינטרנט, כנופייה שקוראת לעצמם Phonemasters עדכנה את הטכניקה הזו על ידי גניבה מקוונת של כרטיסי חיוג בינלאומיים ומכירה אותם במחיר של 2 $ ליחידה..

מפחיד

מתוך הכרה של המרחב להגדלת הרווחים שלהם, המשיכה החבורה לפרוץ, לגנוב ולמכור הכל מדוחות אשראי אישיים ועד רישומי פשע של ה- FBI, אפילו בשלב מסוים פריצה לבית הלבן. על פי הערכות, פעילותם גייסה כ- 1.85 מיליון דולר, עד שלבסוף שלוש מהחבורה נחרו ונכלאו כעבור חמש שנים במעצר נתונים של ה- FBI.

1995

סיטיבנק / ולדימיר לוין

מהנדס התוכנה הרוסי ולדימיר לוין, שהפגין את טווח ההגעה העולמי של פשעי רשת, אפילו כשהאינטרנט היה עדיין בחיתוליו, לפרוץ למערכת ה- IT של סיטיבנק בניו יורק מנוחות דירתו בסנט פטרסבורג. פעם אחת הוא התחיל לאשר שורה של עסקאות הונאה, ובסופו של דבר חיווה כ -10 מיליון דולר לחשבונות ברחבי העולם. למרבה המזל, סיטיבנק ציין כי חלק מהפעילות נראתה חשודה, ורבות מהעסקאות עוקבות על ידי ה- FBI. בשנת 1998, לאחר הסגרה לארה"ב, נכלא לוין במשך שלוש שנים. מרבית המזומנים הגנובים הושבו, אך המקרה סימן ירייה מוקדמת על פני קשתות האזהרה מפני פגיעויות של עסקאות בנקאות אלקטרוניות..

1999

וירוס מליסה

בימינו, רובנו מודעים לאיום של מה שמכונה התקפות דיוג שמשתמשות בדוא"ל SPAM להפצת וירוסים. אבל בשנת 1999 העולם לא היה מודע לאושר הזה לאפשרות זו, שהפכה את התפשטותה של מליסה להרסנית יותר. עבודתו של מתכנת אמריקני בשם דיוויד ל. סמית ', נגיף המליסה נשא במסמך וורד המצורף למייל. כשנפתח הקובץ המצורף, לא רק שהנגיף ידביק את המערכת המארחת, הוא יעביר את הדוא"ל באופן אוטומטי ל 50 האנשים הראשונים בפנקס הכתובות של הקורבן. התוצאה הייתה וירוס שהתפשט במהירות כה רבה, עד שחלק מספקי הדואר האלקטרוני נאלצו להשעות שירותים עד לאיתור תיקון.

2000

MafiaBoy

MafiaBoy היה הידית המקוונת של האקר מתבגר צעיר מקוויבק, קנדה בשם מייקל קלסה. גאון הנערים הבעייתי הארטטיפלי שהשתמש במחשב שלו כמילוטו מהעולם, בפברואר 2000 קאלס השיקה את פרויקט ריבולטה - סדרה של מתקפות מסורתיות להפצת מניעת שירות (DDoS) נגד חברות בהן יאהו !, Fifa.com, אמזון, דל, eBay ו- CNN. על ידי העמסת יתר על שרתי החברות עם תנועה עד כדי כיבוי, הצליחה קאלס להקפיא פעולות בכמה תאגידים רב לאומיים, והפסידה להם כ -1.2 מיליארד דולר. לאחר שקיבל מעצר של 8 חודשים בלבד בגין העבירה מכיוון שהיה עדיין קטין, קלס יטען אחר כך כי אין לו מושג מה תהיה השפעת הפיגוע, לאחר שהכניס פשוט כתובות דוא"ל לכלי אבטחה שהוריד מתוך סקרנות..

2004

דלתא איירליינס / סוון ג'שאן

גורם אחר בקטגוריית מתבגר זאב בודד שעושה הרס מחדר השינה שלו, במקרה של סטודנט גרמני במכללה סוון ג'שאן, אותו הרס כלל הפילה של כל מערכת ה- IT של חברת התעופה האמריקאית דלתא. בן 18, ומתגורר עם הוריו, זוכה ג'שאן לכתיבת תולעת סאסר, וירוס המשכפל את עצמו, שמפיץ עצמו, שתקף מערכות הפעלה חלונות של מיקרוסופט. ההערכה כי זיהתה עשרות מיליוני מחשבים ברחבי העולם, וגרמה נזק של עד 500 מיליון דולר. הקורבן הפרופיל הגבוה ביותר שלה היה דלתא, שנאלצה לבטל מספר טיסות טרנס-אטלנטיות. ג'שאן נתפס בסופו של דבר באמצעות טיפ עצה לאחר שמיקרוסופט העמידה שובר של 250 אלף דולר על ראשו של סופר הסאסר.

2005

מבצע להתעשר

במשך תקופה של שלוש שנים, מספר קמעונאים בעלי שם גדול בארה"ב מכוונו לשורה של פריצות גדולות שמטרתן לגנוב אשראי לקוחות ופרטי כרטיסי חיוב, כך שניתן יהיה למכור אותם ברווח. כל ההתקפות הללו היו עבודתם של אלברטו גונזלס וחבורתו, שהשתמשו בזריקות SQL כדי לנצל חולשות בחברת WiFi הלא מאובטחת.

מבצע להתעשר

נחשב לאחת הדוגמאות הגדולות ביותר לגניבת זהות בהיסטוריה, על פי ההערכה, גונזלס גנב יותר מ -140 מיליון מספרי כרטיסים מקמעונאים כולל TJX, בארנס. & מערכות ההערכה של נובל, Heartland Payment ו- Hannaford Bros. התקפות TJX ו- Hannaford Bros בלבד, על פי הערכות, גרמו לנזקים בשווי 250 מיליון דולר כל אחת. גונזלס נתפס בסופו של דבר ונכלא במשך 20 שנה.

2006

מבצע Shady RAT

לצד הפריצה לטובת רווח כספי, עולם הריגול המקוון זוכה לתשומת לב רבה בחדשות המיינסטרים. אך בהתחשב במעורבותן של ממשלות לאומיות ורגישויות דיפלומטיות / מודיעיניות שמעוררות, קבלת הסיפורים האמיתיים מאחורי מותג פריצה זה לרוב קשה מאוד. מבצע Shady RAT הוא השם שניתן לסדרת פיגועים שמכוונים למגוון ארגונים ברחבי 14 מדינות שונות. האצבע של האשמה מופנית כלפי סין, בעיקר על בסיס שסוכנות ה- IOC והסוכנות העולמית נגד סמים נפרצו לקראת המשחקים האולימפיים ב -2008. אבל אף אחד לא יכול להיות בטוח, וכל מה שמישהו באמת יודע הוא שההתקפות השתמשו באותה גישה של גישה מרחוק כדי להשיג שליטה על מחשבי הקורבן, וכי סביר שהמידע שנגנב לא נועד למניעים פיננסיים..

2007

איש הקרח

דוגמה קלאסית לסוכן הכפול בסייבר, מקס ריי באטלר עבד עבודה מכובדת כיועץ אבטחת IT ביום, והיה כל כך מכובד בתחום שהוא אפילו התייעץ על ידי ה- FBI. אבל בלילה, באטלר היה 'אייקמן', דמות האקר ופורה לינצ'פין בעולם התחתון הדיגיטלי המוצל. באטלר נעצר בסופו של דבר בשנת 2007 ובהמשך נמצא אשם בגניבה של שני מיליון מספרי כרטיסי אשראי, והשתמש בהם כדי לבצע רכישות בשווי 86 מיליון דולר. הוא גם נחשד כי ניהל את המכונה 'שוק כרטיסים', פורום דיגיטלי בו ניתן היה לרכוש ולמכור אמצעי לחימה מקוונים.

אסטוניה DDoS

לא היו פעמים יותר מדי הזדמנויות בהן ריגול דיגיטלי התפזר למלחמת סייבר פתוחה, אך זהו תיאור הוגן של מה שקרה לאסטוניה באפריל ומאי 2007. במשך תקופה של שלושה שבועות, גל אחרי גל של התקפות DDoS פגע השרתים שניהלו את ממשלת המדינה, התקשורת, החינוך והתשתיות הבנקאיות, נכה את הכלכלה, השירותים הציבוריים וחיי היומיום. האצבע של האשמה הופנתה כלפי רוסיה כששתי המדינות הסתבכו בשורה דיפלומטית על הוצאת אנדרטת מלחמה סובייטית מבירת המדינה הבלטית, טאלין. אך כפי שקורה לעתים קרובות כל כך באירועים אלה, מעולם לא נמצאה הוכחה קונקרטית.

2008

קונפיקר

נגיף ה- Conficker הוא אחד החלקים המוכרים והמוזרים ביותר של תוכנות זדוניות בכל הזמנים. גילה בשנת 2008, אף אחד לא בטוח לגמרי מאיפה זה הגיע, מי תיכנת אותו או כמה זמן זה היה קיים. זה גם התגלה כקשה להפליא לחיסולו, והוא עדיין הדביק מערכות ברחבי העולם שנים רבות לאחר מכן. מה שהפך את Conficker לחכם כל כך זו העובדה שככל שהתפשטה, היא קשרה מערכות נגועות זו לזו ליצירת בוטנט שהולך וגדל, שבשיאו ככל הנראה כ -9 מיליון מכשירים ברחבי העולם. האקרים משמשים בדרך כלל על ידי האקרים להפעלת התקפות DDoS, גניבת נתונים ומתן גישה מרחוק לצמתים בודדים. אבל מה שהפך את Conficker למסתורי כל כך היה, למרות שיצר ענק ישן המסוגל לחולל הרס בלתי נספר באינטרנט, הוא מעולם לא נהג לעשות דבר אחר מלבד להמשיך ולהפיץ את עצמו. אולי בסופו של דבר זו הייתה רק הדגמה של מה שאפשר.

2010

סטוקסנט

ישנם מספר מקרים מתועדים של תוכנות זדוניות המשמשות ממשלות להשגת יעדים צבאיים ספציפיים למדי. האחת הייתה "פצצת ההיגיון" ששימשה לכאורה את ה- CIA ב -1982 בכדי לגרום למסתמי בטיחות בקו גז סיבירי, וגרמו לפיצוץ אדיר. דוגמה נוספת שקשורה לארה"ב היא תולעת Stuxnet שהתגלתה בשנת 2010. סטוקסנט תוכננה בדיוק כדי להדביק ולתקוף את בקרי התעשייה של סימנס, והייתה אחראית על השמדת 1000 צנטריפוגות גרעיניות באיראן - מחיקת חמישית מהיכולות הגרעיניות במדינה. אף על פי שאיש מעולם לא הודה באחריות, לא נדרש דמיון רב להבין מדוע מקורו של הנגיף היה קשור לארה"ב וישראל.

2011

אפסילון

בעיטה מה שהפך לשנה שחורה להתקפות פריצה נגד תאגידים גדולים, במרץ 2011 נפרצה חברת שיווק הדואר האלקטרוני הגדולה בעולם, אפסילון. אפסילון מנהלת קמפיינים של יותר מ- 2000 מותגים ברחבי העולם, כולל סימוני Marks & ספנסר וג'יי.פי מורגן צ'ייס, מטפלים בכל שנה בכ- 40 מיליארד מיילים. לאחר שהתעלם ככל הנראה מהסיכון להתקפות קודמות, אפסילון נפל לבסוף קורבן למתקפת דיוג של חנית - חתיכת תוכנה זדונית שנכנסה למערכת באמצעות דוא"ל זדוני שהתחזה לתקשורת אותנטית. לאחר ביצוע ההפרה, התוקפים הצליחו להמציא עם שמות וכתובות הדואר האלקטרוני של כחמישה מיליון איש - לא רק אחת מהפרות הנתונים הגדולות בכל הזמנים, אלא מספיק כדי לעלות לחברה בכל מקום בין 225 מיליון דולר ל -4 מיליארד דולר..

רשת פלייסטיישן

באפריל 2011 פרצה רשת סוני פלייסטיישן על ידי חברי סינדיקט ההאקרים LulzSec. גיימרים שניסו להיכנס כדי לשחק ברשת עם חברים נפגשו עם הודעה לפיהם המערכת נסגרה באופן זמני לצורך תחזוקה. אבל מה שקרה בפועל היה שהאקרים פורצים באופן שיטתי את דרכם דרך פרוטוקולי האבטחה של סוני, וקיבלו גישה למידע המאפשר זיהוי אישי של 77 מיליון חשבונות משתמש..

רשת פלייסטיישן

בסופו של דבר, סוני נאלצה להודות שיש לה בעיה קשה, והיא נאלצה לסגור את הרשת במשך 20 יום בעלות מוערכת של 171 מיליון דולר.

קומודו

אישורי אבטחה הם חלק חשוב מתהליך האימות המאשר כי האתרים שאתה צופה בהם הם מה שהם אומרים שהם. הם חלקי קוד המצורפים לכתובת אתר, והם נוצרים על ידי ספקי צד ג 'כדי להבטיח את האותנטיות. ספק אחד כזה הוא קומודו. אולם בשנת 2011, האקר נכנס למערכת קומודו והצליח לייצר תעודות מזויפות לספקי דוא"ל כמו יאהו, גוגל ג'ימייל ומיקרוסופט הוטמייל. באמצעות קודים אלה הוא יכול היה להערים על משתמשים לחשוב שהם נמצאים בפלטפורמת הדוא"ל המקורית, כאשר במקום זאת הם שולחים אימיילים היישר אליו. אחריות הוטחה על ידי האקר זאב בודד מאיראן, אך הפיגוע מהווה אחת הפרות הגדולות ביותר של אבטחת התקשורת המקוונת..

CitiGroup

לאחר סיום התקפות הסייבר העצומות שהעלו את הכותרות בשנת 2011, ההתקפה על ספקית השירותים הפיננסיים CitiGroup הייתה ראויה לציון לביטחון הרפה שהיא חשפה בפלטפורמות המקוונות של החברה. על ידי חזרה על האופן בו השתנה כתובת האתר כשלקוחות כרטיסי האשראי הזינו שם משתמש וסיסמא תקפים, האקרים הצליחו לגשת לחשבונות של יותר מ -200,000 איש, גניבו שמות, כתובות ומספרי חשבון והפכו עם 2.7 מיליון דולר. התקפה זו, שנחשבה ככישלון קטסטרופלי של אבטחה בסיסית, הדגישה כיצד מרבית ההתקפות נובעות מחולשות בתשתית מקוונת.

2012

ארמקו סעודי

בגלל הרגישויות המסחריות הכרוכות בכך, ידוע שפיגועי פריצה גדולים רבים לא מתבצעים בדוח, שכן עסקים גדולים סוגרים את המכסה על עובדות שיוצאות כדי להגן על המוניטין שלהן. אחת הדוגמאות לכך היא מתקפה מאסיבית נגד חברת הנפט סעודי ארמקו ב -2012, שלא התייצבה לחלוטין עד שהפרטים החלו לדלוף כמה שנים אחר כך. ככל הנראה הושק באמצעות התקפת דיוג או חנית דיוג, היא העניקה להאקרים לא ידועים גישה מלאה למערכות ה- IT של החברה, תוך כדי הרס בארגון השולט באספקה ​​של 10 אחוז מהנפט בעולם. עם רשת שלמה קפואה לחלוטין, החברה נאלצה לנקוט בניהול ידנית של ההפצה הגלובלית העצומה שלה, ואילו נציגי חברות מקשקש מטורפות שנשלחו למזרח אסיה לקנות 50,000 שרתים חדשים - מה שמעלה את מחירי השרתים ברחבי העולם.

2013

ספאםאוס

ההיסטוריה של פשעי סייבר מלאה בדוגמאות של חבלה בתעשייה, אם כי מרבית הדוגמאות האחרות ברשימה זו כוללות האקרים צעירים זועמים או מרדניים, המוציאים את תסכוליהם על מה שהם רואים כרעים של תאגידים גדולים. פרשת ספאםאוס שונה במקצת. ספאםאוס הוא אחד משירותי האנטי-ספאם הגדולים בעולם, ושומר על רשימות חסימות של שרתים הידועים כמקור לתכנים לא אמינים, בהם ספקי הדואר האלקטרוני יכולים להשתמש בכדי לעזור לסנן את מה שנכנס לתיבות הדואר הנכנס. כאשר ספאמהאוס הוסיף לרשימה את שירות האירוח ההולנדי סייברבונקר, כל הגיהינום השתחרר. בהאשמת ספאםאוס בצנזורה לא מוצדקת, סייבר בונקר נקמה בהתקפת DDoS מאסיבית - כל כך גדולה, זה לא רק הקפיא את פעולות ספאמהאוס, הוא האט את חיבורי האינטרנט ברחבי אירופה.

דיוג חנית בנק העולמי

התקפות דיוג של חנית מפעילות תוכנה זדונית במערכת המשתמשת בדוא"ל זבל באותה דרך שבה מתקפת דיוג רגילה. ההבדל הוא שתקיפות דיוג של חנית מפשיטות הרבה יותר כדי לגרום לדוא"ל שלהם להראות אמיתי ולא מזיק על ידי חיקוי מקורות מוכרים, מהימנים. החל משנת 2013, מעריכים כי גל של התקפות דיוג חנית הממוקדות לכמה מהבנקים והמוסדות הפיננסיים הגדולים בעולם גנב עד מיליארד דולר. לאחר שנתיים, ההתקפה התגלתה בסופו של דבר, והיא הוחלפה בסינדיקטים לפשע מאורגן שפעלו מרוסיה. התוכנה הזדונית שהייתה בשימוש בפיגוע, שאפשרה להאקרים להתחזות לצוות הבנקים להעברת כספים, ישבה במערכות IT במשך חודשים ארוכים על מנת לשלוח נתונים רגישים לעבריינים, והייתה כה מתוחכמת עד שאפשרה לכנופיה לצפות במתרחש ב משרדי הבנק באמצעות מצלמות רשת.

2014

חילופי מטבעות ביטקוין הר Gox

מה שמכונה cryptocurrency Bitcoin מחייב את עצמו כמערכת תשלום שלא ניתן לחסום, להקפיא או לצנזר. עם זאת, זה לא אומר שהוא חסין מפני תשומת לבם של פושעי הסייבר. ביטקוין מפעיל סדרה של חילופי דברים, שהם אתרי אינטרנט שבהם אנשים יכולים להחליף מטבע רגיל לביטקוין. בפברואר 2014, בורסת הר גוקס, שהיתה אז הגדולה בעולם, הפסיקה לפתע את המסחר.

ביטקוין

התברר כי החליפין פשיטת רגל בגניבה של מטבע ביטקוין בשווי 460 מיליון דולר, ככל הנראה לאורך כמה שנים. בעקבות חקירה התגלה כי האקרים פרצו למאגר הלקוחות של Mt Gox, גנבו את שמות המשתמש והסיסמאות של 60,000 איש, והשתמשו בהם כדי להיכנס למערכת כדי לגנוב מטבע.

2016

בנק ההיסט של בנגלדש

מה שהיה המקרה היחיד הגדול ביותר של שוד בנק בהיסטוריה, באופן מקוון או אחרת, הוטל בסופו של דבר בדרכים היומיומיות ביותר - שגיאת הקלדה המוזרה בעסקת הונאה העלתה את חשדותיו של עובד ערני. אבל ההיסטוריה של בנק בנגלדש ציינה את האופן שבו התוקפים נכנסו למערכות ה- IT של הבנק. הסיפור עורר דאגה עצומה מכיוון שהתוקפים הצליחו לפרוץ את מערכת ההעברה הכספית העולמית של SWIFT, והעניק להם רסן חופשי לבצע משיכות תחת חסותה של מערכת SWIFT היפר-מאובטחת כביכול. האחראית לכנופיה תכננה להוציא 950 מיליון דולר, לפני ששגיאה פשוטה פוצצה את הכיסוי שלהם. הם בכל זאת הסתיימו עם 81 מיליון דולר בכל מקרה, והם נקשרו להתקפות אחרות על בנקים ברחבי אסיה.

2017

רוצה לבכות

הפרופיל של מה שנקרא תוכנת ransomware עלה משמעותית בשנים האחרונות. מופץ בעיקר באמצעות התקפות דיוג, רנסומוור בדרך כלל תקפיא או תשתלט על מחשב בזמן שהמבצעים דורשים כסף עבור החזרת הכל למצב תקין.

תוכנת כופר של WannaCry

לעומת זאת, מתקפת WannaCry במאי 2017 הייתה שונה. זו הייתה הדוגמה הידועה הראשונה לתוכנות רנסומומיות הפועלות דרך תולעת, כלומר פיסת תוכנה ויראלית המשכפלת ומפיצה את עצמה. WannaCry התפשטה כמו אש בשדה קוצים על ידי מיקוד לפגיעות בגירסאות ישנות יותר של מערכת ההפעלה Windows שככל הנראה זוהתה על ידי ה- NSA (ושמרה על שקט) לפני שנים. בתוך ימים עשרות אלפי עסקים וארגונים ברחבי 150 מדינות, כולל שירות הבריאות הלאומי בבריטניה (NHS), ננעלו מחוץ למערכות שלהם על ידי הצפנת WannaCry. התוקפים דרשו 300 דולר למחשב כדי לבטל את נעילת הקוד.

2018

פייסבוק

אפילו פלטפורמות מדיה חברתית גדולות יכולות להיפרץ. ב- 27 בספטמבר הופרה פייסבוק כאשר האקרים ניצלו שלושה באגים שהעמידו לפחות 50 מיליון נתונים בסיכון. בזמן שלא נלקחו הודעות פרטיות או כרטיסי אשראי, פייסבוק הצהירה שההאקרים השיגו מידע אישי כמו שמך ועיר הולדתך מדף הפרופיל שלך. מסתבר שהפגיעויות הוצגו לראשונה ביולי, מה שאיפשר להאקרים להשיג אסימוני גישה (היכולת להתחבר ללא סיסמה) לחשבונות רבים, אך פייסבוק לא הבחינה בכך עד ספטמבר. בעוד שמשתמשים אינם בטוחים אם האקרים גם קיבלו גישה לחשבונות המקושרים לפייסבוק, כמו אינסטגרם, ממש לא ברור מדוע האקרים החליטו לנצל את הפגיעויות הללו במקום לחשוף אותם תמורת תשלום באונטי באג..

סיכום

מנערים שובבים עם כישרון לבזבוז, ועד סינדיקטים פליליים מאורגנים שנועדו לעשות הון, במהלך שני העשורים האחרונים גרמה פריצה לשיבוש ופגיעה עצומה בעסקים, בממשל ובחיי היום יום ברחבי העולם. ולמרות שההתקפות הגדולות ביותר בהכרח תופסות את כל תשומת הלב, באמת שהן רק קצה הקרחון. פריצה ופשעי רשת הם כיום מציאויות יומיומיות בעולמנו, ויוצרים תעשיית שוק שחור מיליארד דולר.

אז האם יש דרך להישאר בטוחה מההאקרים? בהתחשב באופי המתוחכם והמתפתח ביותר של שיטותיהם, זה קשה מאוד. בתגובה לאיום הפשיעה ברשת, תעשיית האבטחה המקוונת גדלה באותה מידה ומתוחכמת לא פחות, והיא תצטרך להמשיך לצמוח ולהסתגל. עבור משתמשים רגילים, ההודעה היא כזו - המשך להתעדכן בעדכוני המערכת שלך, וודא כי חומת האש והאנטי-וירוס שלך מתאימים למטרה ולתאריך, היזהרו בדוא"ל בדואר זבל והקפידו על המשמר לכל דבר מוזר שקורה במחשב שלך..

אולי תרצה גם:

  • כיצד לבדוק את אבטחת ה- VPN שלך
  • כיצד להפוך VPN לבלתי ניתן לזיהוי ולעקוף חסימות VPN
  • מה זה VPN Kill Switch ומדוע אתה צריך להשתמש במכשיר אחד
Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me