האם בנקאות סלולרית בטוחה? חמשת עצות הבטיחות המובילות לשנת 2020


ברחבי העולם אנו חיים יותר ויותר מחיינו באופן מקוון מדי יום. במקביל אנו מבצעים חלק גדול מהפעילות המקוונת שלנו בפעילות שלנו מכשירים ניידים. הבנקאות בהחלט עוקבת אחר מגמה זו.

בארצות הברית, יותר מ- 70 אחוז מהאנשים עושים לפחות חלק מהבנקאות שלהם באופן מקוון. יותר ממחצית מתעבורת האינטרנט מגיעה כעת ממכשירים ניידים, והתנועה למוסדות פיננסיים אינה רחוקה מאחור.

האם בנקאות סלולרית בטוחה?

כמובן שהדברים הפופולריים לא תמיד בטוחים. המעבר לכיוון בנקאות מקוונת וניידת מונע בעיקר על ידי נוחותו. המון אנשים פשוט מחבקים את השינוי מבלי לקחת בחשבון את החילופים.

לקוחות רבים לוקחים את ביטחונם של הכספים כמובנים מאליהם בלי לבחון את זה.

במאמר זה, נעשה זאת בחן את הסיכונים הפוטנציאליים הכרוכים בבנקאות סלולרית ולהסביר מה שעליך לעשות כדי להבטיח חוויית בנקאות סלולרית מאובטחת.

מהם סיכוני האבטחה של בנקאות סלולרית?

ברור שבנקאות באופן אישי היא האפשרות המאובטחת ביותר. אבל הפחד מפני פריצה לא אמור לגרום לך לוותר על הנוחות. אם אתה הכיר את הסיכונים של בנקאות מקוונת וניידת, אתה באמצע הדרך להגן על עצמך.

האקרים יש מספר שיטות להשיג גישה למידע הכספי שלך. הם עשוי להערים אותך בהתקנת תוכנות זדוניות בטלפון או במחשב. הם יכולים לשלוח לך הודעות דואר אלקטרוני הונאה מבקש פרטי חשבון. או שהם עשויים לפרוץ ישירות למכשיר שלך ולהתחיל להשתמש בחשבונות האלה.

הסיכונים הבסיסיים זהים בין אם אתה משתמש בדפדפן האינטרנט של המחשב שלך או באפליקציה של בנקאות סלולרית בטלפון שלך. אבל למכשירים שונים יש פגיעויות שונות. ואפליקציות שונות דורשות מערכות מיומנות שונות מצד האקרים פוטנציאליים.

הבדלים אלה מעלים שאלה חשובה עבור אנשים שמתחילים להשתמש בטלפונים שלהם יותר מהמחשבים שלהם:

האם בנקאות סלולרית מאובטחת יותר מאשר בנקאות מקוונת?

התשובה הקצרה לשאלה זו היא כן. התשובה הארוכה יותר מסובכת. רוב התוכנות הזדוניות עדיין מיועדות לתקוף מחשבים אישיים מסורתיים. תוכנות זדוניות למכשירים ניידים קיים, אבל זה פחות נפוץ וזה דורש מהאקרים להתמקד ביעדים ספציפיים יותר מאשר רק בדפדפן אינטרנט.

אלה החדשות הטובות. החדשות הרעות הן שמומחי אבטחה ביצעו מחקרים על אפליקציות לבנקים ניידים וגילו שלכמעט כולם יש לפחות פגיעות אחת. אך לעיתים נדירות מדובר בפגיעויות ברמה גבוהה - כמעט אף פעם לא במקרה של אפליקציות לאייפון. אז יש סיבה לדאגה, אך אתה יכול להימנע מבעיות אם אתה זהיר.

חלק מזה זהירות כרוכה בשמירה על המכשיר בפועל. בניגוד למחשב השולחני שלך, הטלפון שלך נוטה ללכת איתך לכל מקום. המשמעות היא שהסיכוי הרבה יותר ליפול לידיים הלא נכונות. זו בעיה חדשה בעידן הסמארטפונים. אבל זו עדיין לא סיבה לוותר על הנוחות של בנקאות סלולרית.

האם אפליקציות בנקאיות בטוחות באנדרואיד?

הזכרנו כי מכשירי iPhone נמנעים מפגיעות אבטחה ברמה גבוהה. אבל מה אם אתה משתמש באנדרואיד? הסיכון מעט גבוה יותר עבורך. אך אין זה אומר שהנתונים שלך מועדים אוטומטית לדליפה.

מקרים של סיכון בינוני עד גבוה הם נדירים עבור כל המשתמשים הסלולריים. פגיעויות אינדיבידואליות הן דבר שצריך לפקוח עליו, אך אינן סיבה להיבהל. אתה בהחלט אינך צריך להחליף טלפונים אם כבר יש לך אנדרואיד.

הבעיה העיקרית היא שטלפונים אנדרואיד עשויים לעשות זאת מאפשרים לך להוריד אפליקציות ממקורות לא מורשים. אבל זה א תכונה שאתה יכול לכבות ב"הגדרות ", תחת" אבטחה ". מלבד זאת, אתה רק צריך להיות מחפש פעילות חשודה ולנקוט באותם אמצעי זהירות כמו שהיית עושה למשתמש iPhone..

חמשת הטיפים המובילים לבנקאות מקוונת בטוחה

עדיין אינך בטוח מהן אמצעי הזהירות הללו? יצרנו רשימה זו של חמש המלצות מובילות. אלה אמורים להגן עליך מפני כמעט כל האיומים. והם גם צריכים לעזור לך לתרגל גלישה בטוחה בכל עת, הן ברשתות סלולריות והן בחיבורי אינטרנט ביתיים.

# 1: השתמש ב- VPN                           

השימוש ב- VPN הוא צעד חשוב בשמירה על אבטחת הבנקאות הסלולרית שלך. על ידי הסתרת כתובת ה- IP שלך ו הימנעות מעקב מקוון, אתה יכול להקשות על האקרים לראות את מה שאתה עושה.

זה נכון אפילו אם אתה נמצא ברשת Wi-Fi ציבורית. בכוחות עצמם הרשתות הציבוריות מאוד לא בטוחות. אבל VPN מהדירוג כמו NordVPN מביא איתך את האבטחה של חיבור האינטרנט הביתי שלך. עם מחסום וירטואלי ביניהם, לא ניתן לחבר את פעילויות הבנקאות המקוונת שלך לנתונים שבטלפון שלך.

ה החיסרון היחיד זה בעצם זה עשוי להפוך את הנתונים שלך לאבטחים מדי. במילים אחרות, זה עשוי לבטל חלק מהנוחות של בנקאות מקוונת. רוב ה- VPN אפילו מונעים מהבנק שלך להכיר שאתה מנסה להיכנס לחשבון שלך. זה אומר תצטרך לעבור שלבים נוספים כדי לאמת את זהותך.

אבלNordVPN הוא יוצא מן הכלל, וזו הסיבה שזה שלנו המלצה עליונה עבור VPN שישמש עם בנקאות מקוונת וניידת. זה מספק לכל משתמש א פרוקסי IP המיועד. בדרך זו, לאחר שהשתמשת ב- NordVPN כדי להתחבר פעם אחת, שלך הבנק יזהה את מי שאתה - אבל האקרים עדיין לא.

מס '2: שמור על התקנים מאובטחים

לא כל האיומים על הבנקאות המקוונת שלך יגיעו דרך האינטרנט. הדבר הראשון שעליך לשמור עליו הוא הפרות ישירות של המכשיר שלך. מסיבה זו אתה צריך שמור את הטלפון במקום מוכר בכל עת וגם וודא שזה בטוח גם אם אבוד.

זה אומר שאתה צריך הגדר סיכה או השתמש בזיהוי פנים כדי לבטל את הנעילה מסך הבית שלך. זה אומר שאתה צריך התנתק מאפליקציות ודפי אינטרנט, ולומר להם לא לשמור סיסמאות. ככל שגנב צריך לעבור יותר ביטחון, כך תצטרך להתריע בבנק שלך לאחר שהטלפון שלך ייעלם.

מס '3: השתמש בסיסמאות חזקות

מרבית האתרים דורשים שכאשר אתה יוצר או מעדכן את חשבונך, אתה יוצר סיסמה חזקה. אך עדיין עליך לדעת את הכללים: השתמש בא שילוב של אותיות גדולות וקטנות, מספרים ותווים מיוחדים. וודא שלא קל לנחש, ולעולם אל תשתמש בסיסמה שאתה כבר משתמש באתר אחר. ישנם כלים מיוחדים שיעזרו לך ליצור סיסמא חזקה.

כמובן שהכללים הללו מביאים את רוב האנשים לשאול, "אבל איך אני יכול אפילו לזכור חבורה של סיסמאות חזקות?" איננו מצפים שתפתח זיכרון על-אנושי. יש אנשים שאומרים שאסור לרשום את הסיסמאות שלך, אבל זה לא ממש נכון. אתה רק צריך שמור על סיסמאות מאובטחות ונפרדות מהמכשירים אתה משתמש בהם.

אם אתה צריך לשאת איתך את סיסמת הבנקאות המקוונת שלך, שמור אותה בכיס או בתיק נפרד מהטלפון שלך. ואל תשאיר שום מושג למה הוא מיועד.

לחלופין, תוכלו התקן מנהל סיסמאות המאחסן סיסמאות נפרדות לכל אתר. אז אתה רק צריך לזכור סיסמה אחת סופר-חזקה ולתת למנהל להיכנס לכל דבר אחר בשבילך.

# 4: בדוק את נוהלי האבטחה של הבנק שלך

צריך להיות א באתר הבנק שלך זה מסביר כיצד הם שומרים על בטיחות המידע שלך. אנו ממליצים לקרוא אותו. אתה אולי לא מבין כל מילה, אבל אתה צריך הבינו האם הנהלים שלהם מספיק טובים.

דבר ברור מאליו לחפש הוא סמל מנעול מה שמצביע על כך שהאתר הוא מוצפן כראוי. דבר נוסף הוא הזמינות של אימות דו-גורמי. לפעמים זה לא חובה וזה צריך להיות מופעל לביטחון נוסף. זה מחייב אותך לענות על שאלת אבטחה או להזין קוד אבטחה חד פעמי בכל פעם שאתה נכנס.

דברים כאלה נותנים מושג לגבים עד כמה מחויב הבנק שלך לביטחון. זה כנראה סימן של עד כמה האפליקציות שלהם מאובטחות, גם. אם לא נראה כי האבטחה נמצאת בראש סדר העדיפויות, ייתכן שהגיע הזמן לחפש בנק חדש. גם בנק שלא מודאג מאבטחה אינו מודאג משירות לקוחות.

# 5: זיהוי הונאות ודיוג

עם זאת, ככל שהביטחון שלה חזק, אתה יכול להיות בטוח שלך הבנק לעולם לא יצור איתך קשר כדי לבקש פרטי חשבון. אם אתה מקבל הודעה כזו, זה כמעט בהחלט תוכנית דיוג.

האקרים שולחים לעיתים קרובות הודעות דואר אלקטרוני בעלות מראה רשמי כדי להערים על אנשים למסור מידע רגיש. הם עשויים אפילו להקים אתרים מזויפים ולשכנע אותך ללחוץ על קישורים רעים.

קל ליפול בגין הונאה מסוג זה אם אינך יודע מה לחפש. אבל זה גם כן קל להימנע מכך אם אתה מאמן את עצמך להציג את כל ההודעות הבלתי רצויות בספקנות. אם אינך בטוח לגבי כל הודעה שתקבל מהבנק שלך, הקלד את כתובת האינטרנט שלו ישירות בדפדפן שלך צור קשר עם שירות לקוחות.

סיכום

ככל שתדעו יותר על אבטחה מקוונת, תוכלו להיות בטוחים יותר.

עם אמצעי זהירות כמו סיסמאות חזקות ו- VPN חזק, אתה יכול לתת לעצמך שכבות אבטחה נוספות וללמוד לזהות איומים. זו הסיבה אנו ממליצים על NordVPN - זו הדרך הטובה ביותר לשמור על עצמך בבנקאות מקוונת.

ההמלצות שלנו אמורות לעזור לך להתחיל בעבודה עם בנקאות ניידת מאובטחת. וכל עוד אתה נשאר ערני, רק תרגיש יותר בנוח עם הנוחות של בנקאות סלולרית.

לקריאה נוספת

  • הצעת הניסיון בחינם של NordVPN
  • VPNs הטוב ביותר לשימוש עם PayPal
  • מיטב ה- VPN החינמי הטוב ביותר למכשירי אנדרואיד
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me