סיירן – לוקח את אבטחת האינטרנט לענן

ליאור סמואלסון עוסק בטכנולוגיה ועסקים כבר שנים רבות, אך הוא נלהב במיוחד מהפיכת האינטרנט למקום בטוח יותר למשתמשים - במיוחד לאלה המחפשים אבטחה טובה יותר ואלה הנמצאים בתנועה עם המכשירים הניידים שלהם. ליאור הוא המנכ"ל והיו"ר של סיירן, ספק מוביל של פתרונות אבטחה מבוססי ענן.

בשיחתנו האחרונה ליאור שיתף אותי מדוע גישה מבוססת ענן היא קריטית בסביבת המחשוב של ימינו, כיצד הוא רואה את שוק האבטחה מתפתח בשנים הקרובות ואת שלושת טיפי האבטחה המובילים שלו לחברות כיום..

אנא ספר לי קצת על עצמך ועל הרקע שלך. 

למדתי בישראל וגם בארה"ב והתחלתי את הקריירה המקצועית שלי עם בוז אלן המילטון. לאחר מכן התחלתי את קריירת ההפעלה שלי עם חברה שנמכרה בשנת 1986. מאז הייתי יו"ר ו / או מנכ"ל של חברות רבות ושונות - שמונה בסך הכל. ניהלתי גם קרנות הון סיכון וקרנות הון פרטיות, כך שאני מבין חברות סטארט-אפ הן מההיבט הטכנולוגי והן מההיבט הפיננסי.

מה המשימה של סיירן?

סיירן, כפי שהיא כיום, הוקמה באמת לפני 3-4 שנים, כשראינו את הצורך להגן באופן בסיסי על האינטרנט על ידי בניית היקף אבטחה ברחבי האינטרנט. התמקדנו בבניית פיתרון מבוסס ענן לחלוטין בכדי לספק לארגונים הגנה מקיפה, אך פשוטה לשימוש, מפני סכנות האינטרנט..

האופן בו אנו חושבים על זה, ללא קשר לסוג או לקוח הלקוח שאתה וצרכי ​​האבטחה שלך, כל האבטחה שאנו מספקים נובעת מאותה פלטפורמת ענן ומבוססת על אותן טכנולוגיות ליבה ונתונים. אנו ייחודיים בכך שאנחנו מעסיקים רק מנועי איתור ונתונים משלנו. אנחנו לא קונים טכנולוגיה מספקים אחרים.

אנא תן לי סקירה של הפלטפורמה והכלים שלך.

אנו מספקים מערכת אבטחה ארגונית מבוססת ענן כפתרונות שירות, כמו גם שירותי מודיעין איומים משולבים נוספים. הפתרונות שלנו כוללים:

פלטפורמת SaaS של אבטחה ארגונית

 • שער אבטחת אינטרנט
 • שער אבטחה בדוא"ל
 • אבטחת DNS
 • ארגז חול בענן (מערך ארגזי חול)

שירותי מודיעין איום

 • אנטי ספאם נכנס
 • יוצא נגד דואר זבל
 • סינון כתובות אתרים
 • מודיעין דיוג
 • מוניטין IP
 • נגד תוכנות זדוניות
 • איתור התקפות זדוניות
 • אבטחה לנייד

מהם היתרונות של פלטפורמת אבטחה מבוססת ענן של 100%?

בשורה התחתונה, אינך יכול לספק אבטחה יעילה אלא אם אתה משתמש בפתרון אמיתי מבוסס ענן.

הגישה המסורתית לאבטחה היא להתקין מכשירים כמו דואר או שערים ברשת בארגון. אם הארגון הוא בנק למשל, אתה זקוק למכשירים רבים - אחד לכל סניף או משרד. גישה זו היא עדיין הגישה הנפוצה ביותר כיום, אך היא ממש לא עונה על הצרכים של סביבת המחשוב המודרנית. כמעט בלתי אפשרי להגן על כוח העבודה הנייד של מחשבים ניידים ומכשירים ניידים עם מכשירים - במיוחד כאשר רוב היישומים כיום נמצאים בענן..

ההתקפות של היום הן מהירות, עם משך זמן קצר יותר וריאנטים רבים. לפיכך חשיבות עליונה למהירות איתור ומניעה של התקפות. אם אינך יכול לעדכן את סביבת האבטחה שלך באופן כמעט מיידי, ההגנה שלך חלשה. אתה יכול לעשות זאת רק עם ענן. אנו יכולים לעדכן את רשת הענן שלנו תוך 3-4 שניות מרגע שמתגלה התקפה לא ידועה.

אחד השירותים שמצאתי מעניין היה שלך יוצא הגנה מדואר זבל. זה משהו חדש יחסית שחברות שמות לב אליו?

יש לנו למעשה את התכונה הזו די הרבה זמן, אם כי הטכנולוגיה והתחכום של האלגוריתמים מתעדכנים לאורך זמן. הסיבה להגנה מפני דואר זבל חשובה היא בגלל אופן הפעולה של התוקפים כיום. הם לא תוקפים במכונות שלהם - הם משתמשים במכונה של אנשים אחרים. רבים מלקוחותינו משתמשים בטכנולוגיה כשירות "אנטי בוט". הגנה זו מונעת חסימת מכונות של לקוחותינו או רשימה שחורה.

קיר דואר זבל יוצא

איך אתה מגדיר את השוק שלך? מיהו קהל היעד הספציפי שלך בשוק ההוא?

אנו נמצאים בשוק האבטחה באינטרנט ומספקים היקף סביב האינטרנט המגן על המשתמשים. הפלטפורמה והשירותים שלנו מיועדים ומתאימים כמעט לכל אחד. זה כולל חברות קטנות, בינוניות וגדולות כמו גם ספקי שירותי אינטרנט, ספקי אבטחה מנוהלים, ספקי טלקום וחברות אבטחה אחרות..

את מי אתה רואה כמתחרים העיקריים שלך?

יש הרבה מתחרים שונים בשוק, בעיקר ספקי מכשירים. ישנם עוד כמה ספקי אבטחה בענן. לאף אחד אחר למיטב ידיעתי אין פלטפורמת ענן רב-מוצר. לכל אחד מהמתחרים מוצר ענן אחד. אנו ממקדים ספציפית לעסקים שעדיין משתמשים בטכנולוגיה ישנה, ​​עדיין תלויה במכשירי חומרה ו / או זקוקים לאיכות משופרת של ההגנה.

כיצד אתה רואה את הכלים שלך כשונים ו / או טובים משלם?

מחסום הכניסה לפתרונות אבטחה מבוססי ענן הוא גבוה מאוד בגלל העלות והמומחיות הנדרשת. כמו כן, פיתחנו דרכים מתוחכמות לגילוי איומים לא ידועים שהוכחו כיעילים מאוד. אנו חברה מהדור השלישי בעולם הנשלטת על ידי מתחרים מהדור הראשון. אנו מאמינים שיש לנו את הפלטפורמה הטובה ביותר בשוק. אלגוריתמי המניעה והגילוי שלנו מבוססים על התנהגות וגם על נתונים גדולים ואנחנו תופסים 25 עסקאות אבטחה של מיליארד דולר ביום.

יתרונות ייחודיים אחרים של הפתרונות שלנו כוללים:

 • פלטפורמה ילידתית לחלוטין מבוססת ענן.
 • עלייה קלה ומהירה ללקוח, לפעמים דרך אתר האינטרנט שלנו.
 • אין צורך במכשירי חומרה או אנשי מקצוע רבים בתחום ה- IT.
 • עקוב ונהל את הכל בזמן אמת מקונסולה יחידה.

כפי שציינתי קודם, אנו ייחודיים בכך שאנחנו מעסיקים רק איתור ומנועים ונתונים משלנו. למעשה, ספקי אבטחה ידועים רבים הצטרפו אלינו לשימוש בטכנולוגיה שלנו.

מה אתה רואה כאיומי האבטחה המובילים העומדים בפנינו כעת?

הבעיה העיקרית כיום היא שהאיומים וקטורי ההתקפה משתנים ללא הרף. התוקפים משנים את שיטותיהם לעיתים קרובות. אנו כתעשייה חייבים להיות מסוגלים לא רק לשפר את טכנולוגיית הגילוי שלנו, אלא גם לפשט את צריכת האבטחה מצד לקוחותינו.

מהם שלושת טיפי האבטחה המובילים שלך לחברות כיום?

זה אולי נשמע מעט שירות עצמי, אבל ...

 1. העבר לענן (אל תגן על מכשירי חשמל).
 2. הגישה לביטחון חייבת להיות מקצועית ואקטואלית.
 3. אל תיישם אבטחה רק מסיבות רגולטוריות / תאימות.

איך אתה רואה את שוק האבטחה מתפתח בשנים הקרובות?

גודל ענף האבטחה צומח במהירות בכל שנה. אנליסטים בתעשייה צופים כי השוק יגיע לגודל של 100-150 מיליארד דולר עד שנת 2020.

אני מאמין ששלושה דברים משמעותיים הולכים לקרות:

 1. דגש גדול על מעבר לענן. מי שלא יסתבך.
 2. המאמצים לפתח פתרונות מתוחכמים ומהירים יותר יימשכו בעתיד הנראה לעין. זה הכרחי מכיוון שהאיומים משתנים ומתוחכמים.
 3. תהיה מיזוג בענף האבטחה וחברות שאינן רלוונטיות עוד ייעלמו לחלוטין.

כמה לקוחות פעילים יש לך היום? היכן הם נמצאים בעיקר?

כרגע יש לנו אלפי לקוחות. ההתפלגות תהיה 44% צפון אמריקה, 44% אירופה, והשאר בשאר העולם (בעיקר אסיה).

הלקוחות העסקיים שלנו נעים בין 200 מושבים למאות אלפי מושבים. יש לנו גם לקוחות שהם ספקי שירות ומשתמשים בתוכנה שלנו כדי לספק שירות ללקוחות שלהם.

בסך הכל, באופן ישיר או עקיף, אנו מגנים על 600 מיליון משתמשים ביום.

מיהם כמה מהלקוחות הגדולים ביותר שלך?

לקוחות סירנה 

מה התוכניות העתידיות שלך לסירן?

התוכנית שלנו היא להפוך לשחקן דומיננטי בענף האבטחה באינטרנט. אנו משקיעים רבות בפיתוח - יותר ממחצית העובדים שלנו נמצאים ב- R&ד.

כמה עובדים יש לך היום? היכן הם נמצאים?

יש לנו כ 220 עובדים. יש לנו R&מרכזי D בישראל, בגרמניה ובאיסלנד, עם סך של 155 עובדים, בתוספת מספר משרדי מכירות קטנים יותר בארה"ב ובלונדון..

כמה שעות ביום אתה עובד בדרך כלל? מה אתה אוהב לעשות כשאתה לא עובד?

פחדתי שתבקש ש ... [חיוך]. בעיקרון אני עובד בכל פעם שאני לא ישן. אני לוקח פסק זמן לרכוב על אופניים ולרוב גם לנסוע למשרד באופניים.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me