המדריך המעניק את הבטיחות באינטרנט לנשים

תוכן העניינים

 • הטרדה במדיה חברתית
  • טוויטר
  • פייסבוק
  • אינסטגרם ו- SnapChat
 • הטרדה בעבודה
  • הטרדה מינית בעבודה
  • הטרדה מינית אם אתה עצמאי
  • הטרדה מינית בלינקדאין
 • הכרויות באינטרנט והטרדות מיניות
  • Sexting בטוח
 • התקפות IRL (בחיים האמיתיים)
  • כיצד להשתמש בבטחה באפליקציה לשיתוף רוכבים
  • מה לעשות אם הטלפון שלך הולך לאיבוד או נגנב
  • הישאר בטוח באתר Meetup.com
  • מניעת אלימות של בן זוג אינטימי
  • אפליקציות SOS

האם הוטרדת אי פעם ברחוב? קיבלת הודעת פריצה באפליקציית היכרויות? האם עמית לעבודה היה מגיב על המראה שלך שפשוט לא ישב נכון?

אתה לא לבד.

עם תנועת #MeToo, קל להיכנס לטוויטר או לפייסבוק ולראות כמה נשים קורבנות להטרדה מינית. בין אם באופן אישי או מקוון, נשים בכל מקום חוו זאת בדרך זו או אחרת. ועם כל הדרכים החדשות האינטרנט פתח דרכי תקשורת, הטרדה מקוונת נפוצה מתמיד.

כך עולה ממחקר של המרכז לחקר Pew, ההתעללות המקוונת ביותר מתרחשת במדיה החברתית. למרות שגברים נתונים גם להטרדות מקוונות - הכוללות קריאות שמות, לעג ואיומים פיזיים - המחקר מצא כי באופן מקוון, נשים יותר מפי שניים מאשר גברים לחוות הטרדה מינית.  

בנוסף, יותר ממחצית מהנשים בגילאי 18-29 מדווחות על כך שנשלחו תמונות מפורשות מינית ללא הסכמתן.

מספר זה רק הולך וגדל, ואף על פי ש -70% מהנשים מאמינות כי הטרדה מקוונת היא בעיה מרכזית, לא רבים יודעים למנוע זאת.

נשים ממוקדות לרוב פשוט מכיוון שהן נשים. התקפות הן לרוב מיניות או שגויות, ורטוריקה נוטה להתמקד בגופם ובאלימות מינית. זה פוגע גם פיזית וגם רגשית, וגם לעתים קרובות נשים נבהלות בשתיקה, ומעדיפות להתנתק במקום לסכן את עצמן.

עם זאת, ישנן דרכים בהן אנו יכולים להגן על עצמנו.

מדריך זה נכתב מתוך כוונה להעצים נשים לנווט באינטרנט ללא חשש. אנו דנים בהופעות שכיחות בהן נשים סובלות מהטרדות בחיי היומיום שלהן - במדיה החברתית, בעבודה, תוך כדי היכרויות ועוד - ונותנות טיפים ועצות כיצד נשים יכולות להשתלט..

חשוב לנו לציין את זה חלק מהעצות שניתנו כאן מעודדות אנונימיות, במקום להסתכן במיקוד. אמנם נראה כי הדבר נוגד את הרעיון של עידוד ביטוי עצמי, אך אנו מאמינים כי יש לסייע לכל אישה לעשות את הבחירה הזו לעצמה.

התפקיד שלנו הוא לתת לך את הכלים הדרושים לך בכדי לעשות זאת.

אנו מקווים כי מדריך זה מעודד נשים בכל מקום להגן ולהגן על עצמם ולהתמודד עם הטרדה מינית, ברשת ומחוצה לה.

מדריך זה נעשה על ידי נשים לנשים

הטרדה במדיה חברתית

מרבית ההטרדות ברשת מתרחשות במדיה החברתית, וזה הגיוני בהתחשב כמה זמן רובנו מבלים בפלטפורמות הללו. רשתות חברתיות רחבות, לעתים קרובות בשילוב עם אנונימיות, מובילות למציאות שבה כל דבר שאתה מפרסם, ציוץ או משתף פותח אותך בפני פגיעות אפשריות.

להלן, אנו מתעמקים בפלטפורמות המדיה החברתית הפופולריות ביותר, ומראים לכם כיצד להגן על עצמכם מפני זחילות, טרולים ועוקבים.

טוויטר

בשל אופיו הציבורי, טוויטר היא אחת הפלטפורמות הידועות לשמצה ביותר בכל הקשור להטרדות ברשת. ולא סתם ידוענים ואנשי ציבור שמנצלים עליהם התעללות. יש אינסוף סיפורים של אנשים קבועים שהותקפו, לעיתים קרובות בגלל שהם פשוט מדברים על סוגיות פוליטיות או פמיניסטיות.

למען האמת, אמנסטי אינטרנשיונל פרסמה דוח המזהים את טוויטר בגין אי התייחסות הולם להטרדות של נשים. במחקר מצוטטים עשרות נשים על ההתעללות שחוו בטוויטר, ורבות מהן מציינות תגובות לא מספקות מאתר המדיה החברתית לאחר שדיווחו על האירועים.

לעתים קרובות, התוצאה היא אפקט השתקה, בו נשים פשוט בוחרות שלא לעסוק מחשש להתנכלות; נשים רבות בסופו של דבר מצנזרות את עצמן או עוזבות את הרציף לחלוטין. ולגבי חלקם - במיוחד עיתונאים ופעילים - זה יכול להיות מזיק לקריירה שלהם.  

הדברים עלו בראשם באוקטובר 2017 כאשר סדרת טענות על תקיפה מינית בעלות פרופיל גבוה הולידה את ה- hashtag הוויראלי #MeToo. ה- hashtag - שמשמש נשים כדי לזהות את עצמן כחוות הטרדה מינית או תקיפה מינית - השתלט על טוויטר תוך שעות ספורות והבהיר ככל האפשר את התקריות הללו..

זמן קצר לאחר מכן, חשבון הטוויטר של השחקנית רוז מק'גוון הושעה זמנית לאחר שצייץ שורה של טענות נגד הטורף המיני הארווי וויינשטיין וכמה גדולים גדולים הוליוודיים שלטענתם אפשרו לו. ההפרה שהובאה הייתה שאחד מהציוצים שלה כלל מספר טלפון פרטי.

אבל עם כל כך הרבה ציוצים פוגעניים נגד נשים שלא הביאו לחשבונות על תנאי, נשים רבות הספיקו. הכעס שהתקבל הוליד את hashtag #WomenBoycottTwitter שקראה לנשים להחרים את הפלטפורמה ליום אחד בסולידריות.

טוויטר טוענת כי שיפרה את מערכת ההתייחסות לדוחות של הטרדות, אך עדיין מדובר בעניין, ועדיין יש צעדים שנשים בודדות יכולות לנקוט כדי להקטין את הסיכוי למיקוד.

5 דרכים להגן על עצמך בטוויטר

1. השתמש במספר פרופילים

נשים שהקריירה שלהן תלויה בניהול פרופיל ציבורי עשויות להועיל להשתמש בחשבונות מרובים.

בניגוד לכמה פלטפורמות מדיה חברתית אחרות, בהתאם לתנאי השירות של טוויטר, מקובל בהחלט לעשות זאת. למעשה, לעתים קרובות עסקים עושים זאת כדי למקד לקהלים שונים.

תרצה ליצור פרופיל אישי ופרופיל ציבורי.  

לפרופיל האישי שלך צריך להיות הגדרות הפרטיות החזקות ביותר. מכיוון שהגדרת ברירת המחדל של טוויטר היא ציבורית, תצטרך להצטרף לכך.

בדרך כלל, כשהציוצים שלך הם ציבוריים, כל אחד יכול לראות אותם - אפילו אנשים שאין להם טוויטר יכולים למצוא אותם. אבל כאשר הציוצים שלך "מוגנים", רק העוקבים שאושרו יכולים לראות אותם, ואף אחד לא יוכל להחליף אותם מחדש. וודאו שהאנשים היחידים שאתם נותנים לעקוב אחריכם הם אנשים שאתם מכירים וסומכים עליהם.

כיצד לשנות את הגדרות הפרטיות שלך בטוויטר:

לחץ על הפרופיל שלך והיכנס להגדרות ופרטיות>פרטיות ובטיחות>הגן על הציוצים שלך.  

ביצוע שינוי זה מגן מדי פעם על הציוצים הישנים שלך. עם זאת, חשוב לציין שמכיוון שלטוויטר אין שליטה על מנועי חיפוש חיצוניים, ציוצים ישנים עדיין עשויים להיות גלויים באינטרנט הרחב. כך שאם אתם רוצים אנונימיות אמיתית, עליכם לפתוח פרופיל אישי חדש ולהגן על הציוצים שלכם מפני הגישה.    

חשוב לציין כי גם התשובות שלך לציוצים אחרים והאזכורים יהיו מוגנים, ולכן נראו רק עוקבים מאושרים שלך. זה כמובן עושה את זה הרבה קשה יותר לעסוק בסוג הדיונים הציבוריים שעבורם טוויטר מפורסם, כך שתצטרך להחליט אם הפרופיל הפרטי שווה לך.  

ליצירת חשבון נוסף, לחץ על סמל הפרופיל שלך. לחץ על הכוס הפוכה שליד שמך. שם תינתן לך האפשרות ליצור חשבון חדש.

הפרופיל השני הזה יהיה הפרופיל שלך. אם אתה משתמש בטוויטר לתפקיד שלך, זה הולך להיות זה שמייצג אתכם באופן מקצועי, אז הקפידו לא ל tweets על שום דבר אישי מדי.

אפשרות נוספת היא פשוט לשמור על פרופיל זה אנונימי. זה אומר לא להשתמש בשמך האמיתי או בתמונות שלך או לציוץ של כל דבר שיכול לשמש כדי להבין איפה אתה גר או עובד.

שים לב ש אינך יכול להשאיר את שני החשבונות פתוחים באותו דפדפן בו זמנית. אם ברצונך ששניהם יהיו פתוחים, השתמש בדפדפנים שונים או השתמש באפליקציה הנתמכת בטוויטר, TweetDeck.

2. דווח על חסימת מתעללים

אם אתה מקבל ציוץ פוגע, אתה יכול לחסום את מי ששלח אותו.

כיצד לחסום מישהו בטוויטר:

לחץ על הגזר הפוך בפינה השמאלית העליונה של הציוץ ובחר לחסום את המשתמש.

אחת הבעיות בחסימה היא שממש קל למשתמשים ליצור חשבונות חדשים - המכונים לעתים קרובות "בובות גרב" - שעדיין לא סומנו..

אחת הדרכים להתמודד עם זה היא עם האפליקציה Block Together. חסום יחד יחסום אוטומטית כל חשבון שמנסה לעקוב אחריך שהיה פעיל כבר פחות מ- 7 ימים, שיש לו פחות מ -15 עוקבים, או שהעוקבים שלך חסמו. זה מועיל ביותר כשאתה מותקף על ידי צבא טרולים.

בנוסף לחסימת משתמשים, אתה יכול גם לדווח על אירועים פוגעניים לטוויטר.

כיצד לדווח על מישהו בטוויטר:

פשוט לחץ על השלט הפוך בפינה השמאלית העליונה של הציוץ או החשבון, בחר דוח ופעל לפי ההוראות.

למרבה הצער, למרות שהטרדה מנוגדת להסכם המשתמשים בטוויטר, טוויטר ידוע לשמצה בכך שהוא לא עושה ככל יכולתו כדי לבלום התנהגות מכוערת.

למעשה, על פי ניתוח של העמותה, נשים פעולה ותקשורת (WAM!), 67% מהנשים שדיווחו על התעללות טענו כי הודיעו לטוויטר לפחות פעם אחת קודם.

עם זאת, בהחלט כדאי לדווח על ציוצים וחשבונות פוגעניים, מכיוון שעושה זאת הוא ממש קל.

טוויטר אינו מספק כרגע דרך לבדוק את מצב הדיווחים על התעללות. עם זאת, נכון לינואר 2018, טוויטר מודיעה לכם על הערכתם לאחר עיבוד הדוח.

3. אל תייג Geotag

תיוג גיאוגרפי הוא מתי הפוסט שלך כולל את המיקום ממנו הוא נשלח. כדי לשמור על עצמך מפני שחרור ועוקב, עדיף לא להשתמש בפונקציה זו. למרבה המזל, תיוג גיאוגרפי מחייב אותך להצטרף, לכן כברירת מחדל המיקום שלך לא יוצג.

כשאתה מלחין ציוץ, תראה לחצן מיקום בתחתית. (זה נראה כמו סיכה שנשמטה.) אם אתה מקיש עליו, תהיה לך אפשרות להוסיף את המיקום שלך לציוץ שלך.

אל תעשה את זה.

כמו כן, שימו לב לכך אתה יכול למסור את המיקום שלך אפילו ללא תיוג גיאוגרפי, פשוט על ידי אזכור היכן אתה נמצא. אנו יודעים שכיף ליידע אנשים ברגע שאתה נהנה מפתיחה חדשה של גלריה או לילה בעיירה, אך לפעמים עדיף לחכות ולפרסם על כך אחר כך, כשאתה כבר לא שם ויכול לציוץ על כמה כיף לך (בעבר עבר).

4. מנע דיקסינג

הצורה הקיצונית ביותר של הטרדה ברשת היא דוקסינג. דיקסינג הוא כאשר המידע האישי של מישהו, כגון כתובת, מספר טלפון, מקום עבודתו, פרטי בנק, ואפילו מידע על בני משפחתו, מתפרסם באופן מקוון קריאה לאחרים להציק להם.

יתכן ששמעת את המונח לראשונה עם דיווחים על #gamergate עוד בשנת 2014. Gamergate הייתה תנועה שהולידה האקסית הזועמת של מפתחת משחקי הווידיאו זואי קווין, שכתבה פוסט בבלוג בו האשימה אותה ששכבה עם עיתונאית בתמורה לסקירה טובה.

למרות העובדה שמעולם לא נכתב ביקורת כזו, התפקיד נלקח כזעקת קרב על ידי המון בלתי-סוער של גיימרים לבנים, בעיקר, שראו לא רק את הבילוי החביב עליהם, אלא את הדיבור החופשי ואת גבריותם, תחת התקפה על ידי מה שנקרא לוחמי צדק חברתי.

התוצאה?

לא רק קווין, אלא גם נשים שהגנו עליה, כולל מפתחת המשחק בריאנה וו והעיתונאית אניטה סרקסיאן, נתקלו בהתקפה בלתי נלאה של טרולי אינטרנט שהפעילו אותם עם מטח יומי של איומי רצח ואונס, בעיקר באמצעות טוויטר.

הם גם היו משוחררים.

ההשפעות בכל ענף המשחקים היו מצמררות, ו נשים ממשיכות לנקוט אמצעי זהירות נוספים מחשש שהן יהפכו למטרות.

למשל, טסה, * אנליסט מודיעיני תחרותי שעבודתו דורשת ממנה אינטראקציה עם גיימרים, מכירה כמה נשים בתעשייה שעברו גישוש והטרדה, ולעתים קרובות מתמודדת עם התנהגות פלרטטנית וחסרת כבוד בעצמה. מכיוון שהרבה אינטראקציות מתרחשות בסקייפ, אין זה מסתיר את העובדה שהיא אישה. בכל זאת, היא משתדלת להסתיר שהיא עובדת ישירות עבור חברת משחקים, ולא חושפת מידע אישי על עצמה כמו שמה או מיקומה האמיתי.

כמובן, אלה בענף המשחקים אינם היחידים בסיכון לדוקסינג. האקלים הפוליטי התבערה של ימינו הביא לרבים איבדו את מקום עבודתם ונאלצו לעזוב את בתיהם לאחר שנחנכו לשיעורים על השתתפות בעצרות של הימין או אנטיפה.

אך אינך צריך לעסוק בפעילויות פוליטיות שנויות במחלוקת כדי להשתדל. חלקם נשללו "בטעות".

לדוגמא, בעקבות הפצצת מרתון בוסטון, סטודנט באוניברסיטת בראון היה משוחרר כשזוהה בטעות בתור מבצע העבירה, ובעקבות הפגנת שרלוטסוויל לאחד את הימין, הנדס מהנדס אוניברסיטת ארקנסו כשזוהה בטעות כמשתתף.

4 דרכים להימנע מהשתקה

 1. גוגל בעצמך. חיפוש פשוט יראה לכם איזה מידע אודותכם כבר מקוון. אם זה כולל נתונים שניתן להשתמש בהם כדי לזהות אותך, בדוק אם אתה יכול להוריד אותם. לפרופילי מדיה חברתית יש הגדרות פרטיות הניתנות לאיפוס בקלות, ואתרים רבים, כמו הדפים הלבנים, מאפשרים לך לבטל את הסכמתך. למרבה הצער, יתכן שלא ניתן לקרצף את כל המידע שלך מהאינטרנט, אך לפחות חיפוש יודיע לך מה יש לאחרים שאפשר למצוא..  
 2. הירשם לשירות שימחק אותך מאתרי מתווכי נתונים: אם אתה מוצא את המידע שלך באתר כמו דפים לבנים, רוב הסיכויים שהוא יופיע גם בספריות מקוונות אחרות, שרבות מהן לא יהיו קלות למצוא. אז אם יש לך סיבה להאמין שאתה יכול למקד לדוקסינג, שקול לשלם עבור שירות כמו PrivacyDuck או DeleteMe.
 3. בדוק שחשבון הדוא"ל שלך לא היה מעורב בהפרת נתונים: אתה יכול להשתמש בכלי https://haveibeenpwned.com/ כדי לראות אם כתובת הדוא"ל והסיסמה שלך נחשפה באחת מהפרות הנתונים הרבות בקנה מידה גדול שהתרחשו בשנים האחרונות. אם יש להם, אפס את הסיסמה שלך ושקול להוסיף אימות דו-שלבי לחשבונך. זה יספק שכבת אבטחה נוספת על ידי דרישת מידע נוסף (מלבד הסיסמה שלך) על מנת להתחבר.
 4. השתמש ב- VPN: באמצעות רשת פרטית וירטואלית, תוכלו להצפין את כל הפעילות המקוונת שלכם על מנת להגן על עצמכם מפני האקרים. VPNs פועלים על ידי מנהור נתוני האינטרנט שלך דרך שרת צד ג ', ושמירת חשיבות לכתובת ה- IP שלך (והמיקום האמיתי). להלן כמה VPN שאנו ממליצים עליו.

5. מנע מהאקרים להשתלט על חשבון הטוויטר שלך
מהנשיא לשעבר אובמה ועד בריטני ספירס, לאורך שנים רבות של ידוענים עברו פריצות לחשבונות הטוויטר שלהם על ידי אנשים שרוצים לפגוע במוניטין שלהם ולגרום לכאוס. עם זאת, אנשים רגילים גם הם פרוצים את חשבונותיהם בתדירות מדאיגה.

4 דרכים לשמור על פריצת דרך בחשבון הטוויטר שלך

 1. צור סיסמה חזקה: זה נשמע ברור, אך תופתעו כמה אנשים משתמשים בסיסמאות חלשות וניתנות לגלות בקלות. (או אולי לא תהיה.) כדי לבצע סיסמה חזקה, וודא שהיא ארוכה, יש לה אותיות רישיות וקטנות וכולל מספרים וסמלים..
 2. אפשר אימות כניסה: זה מספק שכבה נוספת של אבטחה כשאתה מתחבר. במקום פשוט להזין את הסיסמה שלך, תצטרך להזין גם קוד שטוויטר שולח למכשיר הנייד שלך. כדי לאפשר זאת, לחץ על סמל הפרופיל שלך>חשבון>אבטחה>אימות התחברות. באותה כרטיסייה תוכלו גם לבחור לדרוש מידע אישי בעת שינוי הסיסמה.
 3. היזהר מכל אפליקציה של צד שלישי הדורשת גישה לחשבונך: אם יש לך ספק אם אפליקציה חוקית או לא, אל תתקין אותה. כדי לראות לאילו אפליקציות יש גישה לחשבון הטוויטר שלך, לחץ על סמל הפרופיל שלך ועבור אל Apps. כדי להסיר אפליקציה, לחץ על בטל גישה.
 4. היזהר מכתובות URL מקוצרות: בהתחשב במגבלת התווים של טוויטר, הגיוני שהרבה אנשים משתמשים בכתובות אתרים מקוצרות כדי לקשר מהפלטפורמה. הבעיה היא, אלה מקשים לדעת לאן קישורים לוקחים אותך, או אם זה לאתר זדוני. אז אם אתה רוצה להיות זהיר באמת, אל תלחץ על קישורים שאתה רואה שפורסמו בציוצים של אנשים אחרים.

אינדיקציה טובה לכך שמישהו התמודד עם חשבונך היא אם אתה מבחין בפעילות לא מוכרת, כמו לעקוב אחר מישהו חדש או לשלוח ציוצים שאינך זוכר. אם אתה רואה זאת, הדבר הראשון שאתה רוצה לעשות זה לשנות את הסיסמה שלך. עליכם לדווח על כך גם לטוויטר. תוכלו לעשות זאת על ידי מעבר למרכז העזרה שלהם והגשת כרטיס.

אתה גם רוצה להגיש כרטיס אם מישהו לא פרץ לחשבונך בפועל, אך עשה זאת יצר מותג חדש תחת שמך. כדי לעזור לטוויטר לדעת שאתה באמת אתה, תהיה לך אפשרות להעלות תמונה של תעודת זהות שהונפקה על ידי הממשלה או צורה אחרת של זיהוי.

המדריך המעניק את הבטיחות באינטרנט לנשים

פייסבוק

רחל לא חשבה הרבה דברים כשבמהלך מגילת פייסבוק שגרתית לחצה שהיא מעוניינת להגיע לקונצרט של אחת הלהקות האהובות עליה. אבל היא התרגשה כשאחד מחברי חבר הלהקה ביקש אותה ו התחילה לשלוח לה הודעות פרטיות.

השיחה החלה סתמית, אך עד מהרה הוא החל לרמז לתמונת הפרופיל שלה, אומר לה שהוא אוהב שלא אכפת לה שהפטמה שלה תופיע.

רגע מה?

הפטמה שלה בהחלט לא הופיעה. או שזה היה? רחל הייתה באמצעות תמונת פרופיל זו כבר שנתיים, ואף אחד לא אמר מעולם כלום. היא הגדילה את התמונה ובחנה אותה בזהירות. אולי מה שהוא ראה היה הצל מלמעלה?

היא אמרה לו שהוא טועה, וניסתה להסביר את הצל, והעניקה לו את היתרון של ספק שהוא פשוט מבולבל. אבל הוא התעקש, ו בקרוב ביקש תמונות נוספות בעירום.

בדיעבד, רחל ידעה שהיתה צריכה להפסיק את השיחה שם ולחסום אותו, אך באותה העת זה נראה כמו אי הבנה מוזרה. זה היה סוג של תמונה מעוררת פרובוקציה, לא? אולי הייתה צריכה לצפות לתגובה מהסוג הזה.

היא ניסתה לכוון את השיחה בחזרה לעבר המוזיקה שלו וההופעה הקרובה, אבל הוא היה כמו כלב עם עצם, ולא היה מוכן לוותר על בקשותיו לתמונות נוספות. לבסוף היא פשוט הפסיקה לענות, אבל היא הרגישה די ערמומית במשך כמה ימים אחרי, תוהה כיצד אחרים התבוננו בה כל הזמן הזה.  

הסיפור של רחל לא כל כך מזעזע. זה לא אלים. איש לא נאנס. זה נשמע ממש כמו מפגש די טוב של המדיה החברתית. אבל למעשה, הבנאליות של זה היא שהופכת אותו לדיכאוני כל כך. כל יום נשים מתבקשות על ידי זרים ובסופו של דבר תוהות מה הן עשו כדי לגרום לזה, וצריכים להסתובב עם ידיעה שלמרות שהם רק מנסים לחיות את חייהם, אחרים מתנגדים להם.

מחקרים מראים זאת האגרה הרגשית שקיימת אינטראקציות מסוג זה חמורה במיוחד עבור נשים, שיש להן סיכוי כפליים מגברים לתאר את החוויה האחרונה שלהן של הטרדה מקוונת כמעצבנות מאוד או מאוד.

שידול לתמונות סקסיות הוא רק אחת מהצורות הרבות של הטרדות שפייסבוק יכולות לנקוט בהן. נשים נשלחות באופן קבוע הודעות פוגעות ותמונות זין לא רצויות, ומקרים של תיוג ב תמונות משפילות או אפילו שיש פרופילים מזויפים שנוצרו בעזרת שמותיהם ותמונותיהם רחוקים מלהיות נדירים.

5 דרכים להגן על עצמך בפייסבוק 

1. שלוט בדיוק מי רואה מה

בשנים האחרונות פייסבוק עשתה רבות בכדי לעדכן את הפלטפורמה שתאפשר לכם להתאים אישית את האפשרויות הללו, אפילו להרחיק לכת מאפשר לך להסתיר את המידע שלך מאנשים ספציפיים.

כיצד לשלוט בדברים שאנשים רואים בפרופיל הפייסבוק שלך:

במחשב שלך, לחץ על השמש הפוכה בפינה השמאלית העליונה של הדף ובחר הגדרות. בלוח שמאל לחץ על פרטיות. מכאן תוכל לנהל בדיוק מי יכול לראות את הפוסטים שלך ואיך אנשים יכולים ליצור איתך קשר.

לאחר מכן עבור אל ציר זמן ותיוג. זה מאפשר לך לקבוע מי יפרסם על הקיר שלך ומי יוכל לראות פוסטים שתויגת בהם. כאן אתה יכול גם לשנות את ההגדרות שלך כך שתגיע ל סקור ואשר תגים לפני שהם מיושמים.

כלי מגניב נוסף בו תוכלו להשתמש הוא זה מאפשר לך לראות בדיוק מה אחרים רואים כשהם מסתכלים על הפרופיל שלך. ככה אתה יכול להיות בטוח שאנשים מסוימים לא יראו מידע רגיש אם אתה לא רוצה אותם.

2. אל תתנו לעוקבים פוטנציאליים לדעת היכן אתם

כפי שנדון לעיל, תיוג המיקום שלך בפוסטים ותמונות יכול להיות דרך לעובדים לגלות היכן אתה נמצא. בפייסבוק, כשאתה כותב פוסט, יש לך אפשרות לבחור צ'ק-אין, שיוסיף את המיקום הגיאוגרפי שלך לכל אחד מחבריך לראות. עדיף לא להשתמש בפונקציה זו.

אבל תיוג גיאוגרפי אינו הדרך היחידה שאנשים יכולים להבין היכן אתה נמצא.

שמתם לב פעם אחרי שהלכתם לחנות מסוימת אתם פתאום מתחילים לראות מודעות בפייסבוק שלה? או שאתה פוגש מישהו במסיבה ולמחרת פייסבוק מציעה להם כחבר?

הדרך בה פייסבוק יודעת לעשות זאת היא מכיוון שאם יש לך את האפליקציה הסלולרית שלהם, ואתה נושא איתך את הטלפון שלך (כמו שרובנו עושים) הם יודעים את מיקומך בכל מקום אליו אתה הולך.

אם אתה רוצה, אתה באמת יכול לראות בדיוק היכן פייסבוק עוקבת אחריך. מידע זה אינו ציבורי, לכן אינך צריך לדאוג שחברך הפייסבוק הממוצע יעשה בו כדי לאתר אותך.

כיצד לראות היכן פייסבוק עקבה אחר מיקומך:

לך להגדרות. לחץ על מיקום בלוח בצד שמאל, ואז לחץ על הצג היסטוריית מיקומים. מפה תופיע יחד עם א יומן המציג את המיקום שלך כל עוד הפעלת הגדרות המיקום. עבור חלק זה חוזר שנים.  

כיצד למחוק את היסטוריית המיקומים שלך:

לחץ על שלושת הסורגים בפינה השמאלית העליונה של המסך (או מימין למטה אם יש לך אייפון). בחר הגדרות חשבון> מקום. הקש כדי לכבות את שירותי המיקום, ומתחת, החלק שמאלה כדי לכבות את היסטוריית המיקומים.

כדי למחוק את כל היסטוריית העבר שלך, לחץ על הצג את היסטוריית המיקומים שלך ובחר את שלוש הנקודות בפינה השמאלית העליונה. שם תהיה לך אפשרות למחוק את כל ההיסטוריה שלך. יהיה עליך להזין מחדש את הסיסמה שלך כדי לעשות זאת. (איפוס הסיסמה שלך הוא למעשה דרך נהדרת נוספת למנוע מאחרים לגשת למיקום שלך או לחשבון הפייסבוק שלך באופן כללי.)

3. חסום מטרידים ושם שרצים ברשימה המוגבלת שלך

אפשרות מועילה נוספת בדף זה היא למקם אנשים מסוימים ברשימה מוגבלת. על ידי הצבתם כאן הם יופיעו כאחד החברים שלך, אך הם יוכלו לראות רק מידע שאתה משתף בפומבי. זה שימושי במיוחד אם אתה רוצה להימנע מעימות עם מישהו שאתה חושש שינסה להפחיד או לנצל אותך.

למרות שקל לומר שאתה צריך להיות פשוט ולהיות מסוגל לומר למישהו בפניו שאתה לא רוצה שהם יראו את הדברים האישיים שאתה מפרסם, כולנו יודעים כמה מהר מצב יכול להסלים כאשר אדם מסוים מרגיש דחוי.

אז בפעם הבאה שתפגוש בחור בבר מתעקש כשחבר אותך ו כשאתה רואה שאתה מקבל את בקשתו, פשוט תיכנס לחדר הנשים לרגע ותעדוף אותו ברשימה המוגבלת שלך.

4. דווח על חשבונות התחזקות

למרות שזה נוגד את תנאי השירות שלהם, פייסבוק מעריכה שישנם כרגע 66 מיליון חשבונות מזויפים בפלטפורמה. אחת הסיבות שאנשים יוצרים חשבונות מזויפים היא להתחזות למשתמשים אחרים. על ידי שימוש בשמך והתמונות האמיתיים שלך, מתחזה מסוגל לחבר אנשים ברשת החברתית בחיים האמיתיים שלך ואז לפרסם אודותיך תוכן מזיק ולא נכון.

אם אתה מוצא חשבון מזויף באמצעות התמונות והמידע האישי שלך, אתה יכול לדווח עליו לפייסבוק והם צריכים להוריד אותו.

כיצד לדווח על פרופיל מזויף בפייסבוק:

עבור לפרופיל המזויף, לחץ על שלוש הנקודות בפינה השמאלית העליונה של הדף ובחר דווח>דווח על הפרופיל הזה>הם מעמידים פנים שהם אני או מישהו שאני מכיר.

עם זאת, מתחזה חכם הולך לחסום אותך כך שלא תוכל לראות את החשבון המזויף.  אם הם עושים זאת, גייס חבר לדווח על הפרופיל עבורך.

פייסבוק גם ניסתה להיות פרואקטיבית בזיהוי חשבונות מתחזים, ולאחרונה הודיעה על יוזמה שמשתמשת בה תוכנת זיהוי פנים כדי לסמן תמונות פרופיל חדשות הכוללות משתמשים קיימים.

עם זאת יש לציין כי רק חשבונות חדשים ייסרקו, כך אם כבר יש לך פרופיל מזויף, אלא אם אתה או מישהו שאתה מכיר ומגלה אותו, אין דרך לתפוס אותו. יתר על כן, התמונות היחידות שייסרקו לפנים שלך הן אלה שנמצאים בתוך חבר שלך, או חברים של חברים של חברים - ולא כל המשתמשים בפלטפורמה..

זה שואל את השאלה עד כמה אפקטיבית הטקטיקה באמת, במיוחד בהתחשב באיך לעתים קרובות פרופילים מזויפים לא בכדי לבצע מכירות אישיות, אלא במקום להונות אנשים מכסף או לקדם מוצרים או אג'נדות פוליטיות.. באופן ספציפי, בדיקות אחרונות לבחירות לנשיאות אמריקאיות 2016 חשפו תעשייה שלמה של פעילות בפייסבוק שנוצרה באופן מלאכותי כדי להניע את דעת הקהל..

במקרים אלה, דרך אחת פשוטה להגן על עצמך היא לעשות זאת הפוך את רוב התמונות שלך לפרטיות. אם לאדם שעושה את חשבון הביזיון אין גישה לתמונות שלך, אתה תהיה יעד פחות אטרקטיבי להתחזות.   

5. למנוע פורנו נקמה

בשנים האחרונות, sexting עזב את תחום הקינק והפך למצב סטנדרט של פלירטוט. למעשה, על פי מחקר אחד, 88% מהמבוגרים שנסקרו אמרו שהם שלחו הודעות או תמונות מפורשות מינית לפחות פעם אחת. זה לא בהכרח דבר רע; אותו מחקר הראה א מתאם בין הסיקסטינג לסיפוק מיני, וגילו שלעתים קרובות נשים מעצימות אותה במיוחד.  

עם זאת, שליחת תמונות חושפניות יכולה להיות מסוכנת אם הם יגיעו לידיים הלא נכונות. הרבה יותר מדי נשים מצאו את עצמן מושא למבצעי השפלה, בהן פרטנרים לשעבר נקיים הופכים את חייהם לגיהינום על ידי שליחת תמונות אינטימיות לחבריהם, לבני משפחתם ואפילו למעסיקים.

למרבה המזל, לפייסבוק כבר יש אלגוריתם שמזהה ומסיר תמונות עירום. עם זאת, בנובמבר 2017 הם גם הודיעו על גישה חדשה ורומנטית משהו להתייחס למגיפה המכוערת של פורנו הנקמה. אבל הרעיון, שנבחן לראשונה באוסטרליה, צפוי להרים מעט גבות.

בעיקרון, אם אתה חושד שתמונה מסוימת עשויה להיות מועלה לפייסבוק ללא הסכמתך, אתה ממלא טופס המסביר את דאגתך, ואז שולח לעצמך את התמונה באמצעות אפליקציית Facebook Messenger. לאחר הערכת הדו"ח והתמונה, פייסבוק תמחק אותו לאחר מכן.

מכיוון שפייסבוק מחזיקה באינסטגרם, הדבר ימנע את הפצת התמונה גם שם.

יש כמה סוגיות בגישה זו. ראשית, צריך לדעת שהתמונות שם בחוץ מלכתחילה. (לפעמים תמונות וסרטונים צולמים ללא ידיעתו או הסכמתו של הקורבן.) שנית, עליכם להחזיק את התמונות ברשותכם - מה שלא יכול להיות המקרה אם הם צולמו במצלמה של מישהו אחר. ולבסוף, אתה צריך לסמוך על פייסבוק, ולקבל את זה שאדם אמיתי בסופו של דבר הולך לראות תמונות שאתה מפורש לא רוצה שם לצריכה ציבורית.

עבור רבים, הידיעה שיש לאנשי טכנולוגיה אנונימיים גישה לתמונות האינטימיות שלהם, אפילו לזמן קצר, תוסיף לטראומה ולחרדה שהם כבר חווים.

המדריך המעניק את הבטיחות באינטרנט לנשים

אינסטגרם ו- SnapChat 

תמונות לא היו הדבר היחיד שהשתנה כאשר אינסטגרם החלה בשנת 2010 ו- SnapChat בשנת 2012. גם הטרדה מקוונת עשתה זאת.  

על ידי פרסום התמונות שלך, כל אחד יכול להגיב על התמונות שלך. למרות שקשה להבין מדוע מישהו מקדיש את זמנו להיות טרול, יש מי שיש לו יום שדה מחפש תמונות כדי להעליב. גופים ציבוריים מביישים תגובות ו- DM (גרסת אינסטגרם של הודעה פרטית) עם שפה מפורשת וולגרית מכה מיליוני חשבונות בכל יום.

חוץ מטרולינג, נשים רבות רגישות לפורנו נקמה, תמונות זין וצילומי עירום אחרים שלא בהסכמה.

בעזרת טכניקות שונות תוכלו להילחם בחזרה ואפילו למנוע מקצת מהתרחישים הללו מלכתחילה. כן, טרולים וטלטולים ימצאו לך דרך אם אתה מספיק מתמיד, אך על ידי ביצוע הצעדים הבאים אתה יכול להקשות עליהם כל כך הרבה יותר קשה.

3 דרכים להגן על עצמך באינסטגרם וב- SnapChat

המדריך המעניק את הבטיחות באינטרנט לנשים

1. בדוק בתמונות שלך כדי לזהות נתונים

ישנם כמה דברים פשוטים שתוכלו לעשות כדי להפוך את התמונות והחשבון שלכם למעט בטוחים יותר.

נניח שאתה במסעדה ורוצה לאינסטה תמונה של המנה שלך. נחמד לתייג את המסעדה כי זה נותן להם יחסי ציבור. אבל, על ידי תיוג של המסעדה הזו, אתה מציב את עצמך במיקום זה.

כל עוקב יודע עכשיו היכן אתה נמצא.

באופן דומה, אם אתה מאפשר הגדרות מיקום גיאוגרפי, אתה סיכון עוד יותר. אם תצלם תמונה של לאט הקרמל שלכם מ- Starbucks, תוכלו להיות בכל אחד מ -27,339 Starbucks ברחבי העולם. אבל אם המיקום הגיאוגרפי שלך מופעל, מי שיראה את התמונה שלך יידע בדיוק איפה אתה.

Snapchat חשף פיצ'ר חדש ביוני 2017 בשם SnapMap, המציג את המיקומים של כל החברים שלך על גבי מפה. למרות שזה עשוי להיראות תמים, זה למעשה מאפשר לאחרים לעקוב באופן קבוע אחר מקום הימצאם. כבה את התכונה SnapMap ותחסוך את עצמך מהרבה סיטואציות מכוערות.

2. אל תשתמש במידע האמיתי שלך

כשאתה נרשם ל- SnapChat אתה נדרש למסור את יום ההולדת, מספר הטלפון וכתובת הדוא"ל שלך - די סטנדרט עבור אפליקציות מדיה חברתית. אבל כל מי שיש לו מעט ניסיון טכני יכול למצוא מידע זה דרך חשבון SnapChat שלך. זה מקל מאוד על מישהו להוריד את ההטרדה שלהם מ- SnapChat ולדוא"ל, WhatsApp, ושפע אפליקציות אחרות.

הדרך הטובה ביותר להגן על המידע שלך היא להסתיר אותו. צור כתובת דוא"ל חדשה כדי להירשם. כמו כן, השתמש במספר טלפון מזויף (אתה יודע, זה שאתה יכול לתת לבחור מפחיד בבר שלא תרצה להתקשר אליו), וקבע תאריך לידה חדש.

טריק פשוט אחר שמקשה על הטרולים לגשת אליכם הוא שנה את חשבונך מהציבורי לפרטי. זה נכון גם לאינסטגרם וגם לסנאפצ'אט. שינוי חשבונך לפרטי יגביל את האנשים שרואים את הפוסטים שלך לחברים, משפחה או כל אחד אחר שתבחר לאשר.

כיצד להפוך את חשבונך לפרטי ב- SnapChat:

לך להגדרות>צפו בסיפור שלי>החברים שלי / מותאם אישית. כשאתה נמצא בהגדרות אתה יכול לשנות מי יכול ליצור איתך קשר ומי יכול לראות את המיקום שלך.

כיצד להפוך את חשבונך לפרטי באינסטגרם:

לך להגדרות>חשבון פרטי (החלק ימינה כדי לאפשר).

אם אתה צריך להשתמש באפליקציות האלה כדי לקדם מוצר, את החברה שלך או את עצמך, צור חשבון נפרד. בדרך זו, התמונות האישיות שלך לא יתערבבו עם התמונות הציבוריות שלך.

עם זאת, גם אם תעשה את כל זה, הערות גסות עלולות להחליק בסדקים. במקרה כזה, תצטרך לדעת כיצד ...

3. בלוק זחילה גם לאינסטגרם וגם לסנאפצ'ט יש אפשרויות חסימה. באמצעות טכניקה זו תוכלו לחסום משתמש ואז למחוק את ההערות שלו

כיצד לחסום אנשים באינסטגרם:

בחר את האדם שאתה רוצה לחסום, הקש על שלוש הנקודות בפינה השמאלית העליונה ולחץ על חסום.

כיצד לחסום אנשים ב- SnapChat:

בחר את האדם שאתה רוצה לחסום, הקש על שלושת השורות בפינה השמאלית העליונה ולחץ על חסום.

הטרדה בעבודה 

לרוע המזל, התעללות נפוצה גם בסביבות עבודה. על פי מחקר אחד, אחת מכל שלוש נשים בגילאי 18-34 הוטרדה מינית בעבודה. 25% מהנשים הללו הוטרדו באופן מקוון באמצעות טקסטים או אימיילים, ובכל זאת 71% מהנשים הללו לא דיווחו על כך.

אנחנו יכולים רק לשער את הסיבות לכך, אבל יכול להיות שזה בגלל שהטרדה מינית אינה מוגדרת בבירור.

עם זאת, כמה דוגמאות להטרדות מיניות כוללות:

1. שיתוף תמונות או סרטוני וידיאו חסרי חשיבות מינית.

2. שליחת מכתבים, טקסטים או מיילים עם תוכן מרמז.

3. מספר בדיחות מזויפות או אנקדוטות מיניות.

אבל אפילו אלה דו משמעיים! אם מישהו שולח בחירת זין, ברור שמדובר בהטרדה מינית, אולם ניתן לפרש את ההערה מחוץ לכף היד.

אז איך אתה יודע שזה הטרדה מינית?

לרגעים שבהם אינך בטוח, חשוב על הרגשתך. האם התגובה הזו גרמה לך לאי נוחות? האם יש בזה משהו לא מפריע? אם כן, רוב הסיכויים שיש נימה בסיסית שיש לראות בהטרדה מינית.

הטרדה מינית בעבודה

הטרדה מינית מופיעה בצורות שונות, וכאשר היא מקוונת זה לעיתים פחות פחות ברור. עם זאת, זה עדיין קורה. אם אתה נמצא במצב מקצועי שאתה מרגיש לא בנוח, עליך להתחיל להקליט אותו מייד. לעתים קרובות מקרים גדולים יותר בנויים על דפוס של אירועים קטנים, שאם לא מתועדים כראוי, הם לא יהיו מועילים כראיה.

גם אם אינך בטוח אם מפגש נחשב כהטרדה, עדיף להתייחס אליו ככזה רק במקרה שהמצב יחמיר ותחליט בסופו של דבר לנקוט בפעולה.

כיצד לדווח על הטרדה בעבודה 

1. תעד כל מפגש

יש להקליט ולאחסן כל תגובה, אימייל לא הולם או התכתבויות אחרות שיכולות להיחשב כהטרדה, במקום שרק יש לך גישה אליו (למשל לא בכונן Google של החברה). יכול להיות שהערה אחת לא הייתה מכוונת, אבל אם היא תתרחש שוב, תוכל לבנות תיק.

אם מפגש כרוך במשהו שנאמר במגע מילולי או בלתי הולם, בהקדם האפשרי, כתוב לעצמך דוא"ל (מחשבונך האישי) המתאר את האירוע בפירוט רב ככל שתוכל. כלול את השעה, התאריך והמיקום של האירוע.

2. פיקוח על המצב

קח צילומי מסך, רשום זמנים ותאריכים, שמור דוא"ל ושמור קובץ של כל מה שגורם לך לאי נוחות.

3. דווח על כך

ברגע שיש לך ראיות, הגיע הזמן להגיש דוח. למרות שלעתים זה לא נוח, דיווח על הטרדות במשרד הוא אחת הדרכים היצרניות ביותר שתוכלו לעצור זאת.

שלחו את הראיות שלכם למחלקת משאבי אנוש, אשר בתקווה כבר קיימת מדיניות כיצד להמשיך. אם אין משאבי אנוש בחברה שלך, עליך לבנות דוא"ל מושכל ולשלוח אותו להנהלת המשרד או למנהל שלך (כל עוד הם לא זה שמטריד אותך).

כיצד לכתוב דוא"ל לדיווח על הטרדה מינית:

זה יכול להראות מרתיע לבנות את הדוא"ל הראשון הזה. מסיבה זו כללנו תבנית שתוכל להשתמש בה.
שורת הנושא: תלונה רשמית על הטרדה מינית

[HR] היקר [בוס],

אני כותב דוא"ל זה כדי להודיע ​​לך ש [שם המטריד] הטריד אותי מינית בעבר [x פרק זמן].

האירועים הבאים התרחשו במהלך אותה תקופה:

 • [דוגמה 1: תאר מה קרה ומתי. נסה לכלול כמה שיותר עובדות. ]
 • [דוגמא 2: תאר את האירוע השני שגרם לך להרגיש לא בנוח. זכור לכלול אם סיפרת על מישהו אחר בעבודה על זה.]
 • [דוגמא 3: צרף כל מסמך או ראיה שתומכים במקרה שלך.]

[אם ישים, כלול אילו פעולות לדעתך צריכה החברה לנקוט. לדוגמה, אתה יכול לכתוב "הייתי רוצה שיועבר למחלקה אחרת" או "הייתי רוצה שיבחנו את הנושא הזה והייתי רוצה להתנצל רשמית מ- [שם המטריד]."]

תודה שבדקת את העניין הזה. אם תזדקק למידע נוסף, אני שמח לספק אותו.

בכנות,

[השם שלך]

למשרדך צריכה להיות מדיניות כיצד להעריך את המצב ולנקוט בפעולה.

אם אינך מרגיש כאילו התלונה שלך טופלה כראוי, זכור זאת אתה תמיד יכול לפנות לייעוץ משפטי חיצוני. איש מקצוע הבקיא בחוקים באזורכם אמור להיות מסוגל להדריך אתכם בצעדים הבאים שלכם.  

עלינו לציין כי עבור רבים, דיווח על האירוע באופן פנימי אינו מהווה אפשרות, שכן נשים רבות עצמאיות או עצמאיות. בתרחיש זה אתה צריך לקחת את המצב לידיים שלך.

הטרדה מינית אם אתה עצמאי 

אם אתה עצמאי וחווה מפגש לא הולם, מכיוון שאין למי להתייצב, אתה צריך לדאוג למצב בעצמך.

זה בדיוק מה שקרה לאריאל *, מוזיקאי שקיבל הודעות טעונות מינית מאיש מקצוע אחר בענף שלה. לאחר שהעירה על הדרך בה היא מטלטלת תוך כדי השמעת מוזיקה, אריאל הגיבה "אל תהיה התחת" שאליו המטריד הגיב "אה, אני אוהב את הדרך שאתה מדבר."

בעוד אריאל החליטה לא לבייש אותו בפומבי, היא הגיבה כי דבריו היו מרמזים ותוקפניים. המטריד לא הסכים והשאיר את זה בזה.

אריאל מצא את זה כמסמיך להתעמת עם ראש המטריד. אחרים עשויים לגלות שהשיטה הטובה ביותר לשימור עצמי היא התעלמות מהמטרידים. אין דרך נכונה או לא נכונה לטפל בהטרדות בתרחיש זה. זו החלטה שלך.

הטרדה מינית בלינקדאין 

לינקדאין, פלטפורמה מקוונת לרשתות קריירה ועסקים, הפכה לרוע המזל גם למוצא להטרדות מיניות. למרות שמדיניות לינקדאין אוסרת על כל סוג של הטרדה, אין שום דרך של לינקדאין למנוע לחלוטין זה, ולצערנו - הטרדות מיניות עדיין מתרחשות שם מדי יום.

מכיוון שזה אתר ברשת, יש שמתייחסים אליו כאל אתר הכרויות. בין התלונות האחרות, נשים דיווחו על גברים ששלחו להם הודעות בלתי הולמות והעירו הערות מזויעות על הופעתן על סמך תמונות הפרופיל שלהן.

עוד מכה פוטנציאלית: קורות החיים שלך.

אנשים רבים מעלים את קורות החיים שלהם בלי לשקול זאת כתובת הדוא"ל ומספר הטלפון שלהם מופיעים בכותרת העליונה. אלא אם כן אתה רוצה שלאינטרנט כולו תהיה גישה למידע זה, מחק אותו מהגירסה שאתה מפרסם.

שיחות טלפון לא רצויות שמבקשות לצאת אולי לא נראות כהטרדה מינית עבור חלק מהגברים, אך עבור נשים המקבלות שיחות טלפון מזרים, זה בהחלט יכול להרגיש ככה.

אבל זו הבעיה. מכיוון שרוב ההטרדות אינן כה בוטות, קשה יותר לנשים לאמת ולדווח עליה. אמנם אינך יכול למנוע מחבר'ה מצמררים להעביר לך הודעות ב- LinkedIn, אך יש דרכים להגן על עצמך.

4 דרכים להגן על עצמך בלינקדאין 

1. לפני שאתה מקבל חיבור לינקדאין, בדוק את דרגות ההפרדה. יש לך קשרים משותפים? האם הם עובדים בתעשייה שלך? אם לא, אל תקבל.

2. אם אתה מקבל הודעה לא רצויה, אתה יכול להחליט לחסום אותם. פשוט לחץ על שלוש הנקודות בפינה השמאלית העליונה ואז לחץ על דווח על שיחה זו.

3. אתה יכול גם לחסום אותו אדם מצפייה בפרופיל שלך או ליצור איתך קשר. עבור לפרופיל של האדם ולחץ על עוד>דווח / חסום ופעל לפי ההוראות.

4. אם אתה מעלה את קורות החיים שלך, ודא שמספר הטלפון, כתובת הבית שלך ופרטי קשר אחרים אינם מופיעים ברשימה. אם מישהו רוצה ליצור איתך קשר לצורך עבודתך, הוא יכול לעשות זאת דרך לינקדאין.  

אין אחריות שהצעות אלה יגן עליך ב 100%. עם זאת, הם מספקים לך שליטה רבה יותר ביחס למי שיכול ליצור איתך קשר.

המדריך המעניק את הבטיחות באינטרנט לנשים

הכרויות באינטרנט והטרדות מיניות  

קיילי שוחחה עם מרקו * כחודש לאחר שהתחברה ל- OKCupid, אך הם עדיין לא נפגשו באופן אישי. לילה אחד, אחרי יותר משעה של טקסטים יותר ויותר פלרטטניים, הציע מרקו לעבור לפורום ויזואלי יותר - הוא רצה לסקס סקייפ..

למחרת קיילי נחרדה כשאחת מחברותיה התקשרה לספר לה שהיא קיבלה הקלטה של ​​המפגש. כעבור שעה, קיילי קיבלה הודעה ממרקו: תשלם, אחרת ההקלטה תישלח לעוד אנשים ברשת החברתית שלה.

היכרויות ברשת הן המקום בו הנשים הפגיעות ביותר להטרדות מיניות ברשת.

הסיבה לכך היא שלא כמו רוב הרשתות החברתיות, אתרי היכרויות הם המקום אליו אתה הולך עם המטרה המפורשת של מפגש, ועלול להיות אינטימי עם זרים. בעוד שבאתרים אחרים הגדרות פרטיות קפדניות יכולות לשמש כמגן, באתרי הכרויות אלו טקטיקות לשמירה על בטחון פשוט יביאו למוצאי שבת בודדים נוספים..

אמנם אפליקציות היכרויות אמורות להיות מהנות, אך ידוע שהן גם מובילות לכמה מפגשים לא נעימים.

למשל Esme * פגש את רפאל באפליקציה Happn. לאחר צ'אט באפליקציה, השיחה עברה ל- WhatsApp, אך כאשר Esme בדק את תמונת הפרופיל שלו, היא הבחינה ברפאל נראה שונה והפרופיל שלו לא תאם לזה שנמצא באפליקציית ההיכרויות. היא לא רצתה עימות, היא אמרה לרפאל שיש לה כמה סוגיות אישיות להתמודד לפני שהיא הייתה מוכנה לצאת לדייט. במקום לקבל את ההסבר שלה, הוא החל להפציץ אותה בשאלות אגרסיביות לגבי איפה היא ומי היא הייתה.

לבסוף חסמה אותו אסמה ודיווחה עליו להאפן. בידיעה שיחפש אותה במדיה החברתית היא גם חסמה אותו בפייסבוק, WhatsApp ואינסטגרם. וכשהוא ניסה להתקשר אליה, היא גם חסמה את המספר שלו. בין אם רפאל סוף סוף קיבל את הרמז (לא סביר) או שפשוט התקשה לשמור על קשר, אסמי הצליחה לעצור את ההתעללות - אך לא כל הנשים הן בנות המזל הזה.

מה שקרה לאסמי ידוע בשם catfishing - או כאשר מישהו מייצג את עצמו באופן שגוי ברשת, לעתים קרובות משתמש בתמונות ופרופילים מזויפים. למרות שאסמי הצליחה לראות בבירור שהאדם בפרופיל האפן שונה מהאדם בפרופיל WhatsApp, מרבית הפדגנים הם חכמים מספיק כדי להסתיר טוב יותר את עקבותיהם.

באופן דומה, זה קל למדי בלי להיות מודע להיות שותף של דייג. קח למשל את קורי *. יום אחד היא קיבלה שיחה מחברה תמונת הפרופיל שלה בפייסבוק שימשה בפרופיל ההיכרויות של מישהו אחר. קורי דיווחה על הפרופיל המזויף והוא נמחק, אך מי יודע כמה אנשים ראו את פניה ומידע לפני כן?

למרבה הצער, אין דרך לפגוש אנשים ברשת ולהבטיח שלעולם לא תהיי קורבן. עם זאת, ישנן דרכים להגן על עצמך.

3 דרכים להגן על עצמך באתרי הכרויות

1. בצע בדיקת רקע

כשאתה מתחבר לראשונה למישהו באופן מקוון, חפש אותו בגוגל, בפייסבוק ובאפליקציות היכרויות אחרות אם אתה משתמש בהן. חפש חוסר עקביות בתמונות ובתיאורי הפרופיל שלהם. אם אתה מוצא כזה, דווח על הפרופיל לאפליקציה שלך.

2. הכירו אותם באפליקציה

צ'ט באפליקציה לפני העברת השיחה לפלטפורמה אחרת. זה נותן תחושה של מי שהם לפני שחושפים פרטים נוספים על חייך האישיים. ברגע שאתה מרגיש מספיק נוח להעביר את השיחה לפלטפורמה אחרת, היה מודע למה שהם יכולים לראות שם. לדוגמה, WhatsApp וגם Telegram מאפשרים תמונות פרופיל, WhatsApp מאפשרת עדכוני סטטוס, ו- Telegram מאפשרת לך לכתוב קצת מידע על עצמך. לשני האפליקציות יש גם תכונה של "נראה לאחרונה" שמציגה את אנשי הקשר שלך כשהיית לאחרונה באפליקציה. אם אינך רוצה שמישהו יראה מידע זה, שנה את הגדרות הפרטיות שלך. ואם בכל זאת אתה מסתדר באופן אישי, דאג להיפגש במקום ציבורי, וליידע את חבר איפה אתה תהיה.

3. שמור על חשבונות המדיה החברתית שלך ותמונות פרטיות.

זה ממזער את הסיכוי שמישהו יגנוב את התמונות שלך וישתמש בהן באתרי הכרויות.

Sexting בטוח

מרבית המבוגרים מכירים יחסי מין בטוחים. אבל מה שהם אולי לא הקדישו מחשבה רבה לכך הוא רצף בטוח.

זה חשוב במיוחד, מכיוון ש- sexting נמצא במגמת עלייה. למעשה, על פי מחקר אחד, כמעט מחצית מהמבוגרים שנסקרו אמרו כי הם מסתובבים.

עם זאת, העובדה שהרבה אנשים עושים זאת לא אומרת שזה לא בלי הסיכונים שלה. סיפורים של פורנו נקמה ופריצות שחשפו את התמונות האינטימיות של אנשים הם דבר שבשגרה. ולא קשה לדמיין כיצד העובדה שהעירום שלך נופל לידיים הלא נכונות עלול להרוס את חייך המקצועיים והאישיותיים.

התשובה הקלה תהיה לומר לך להפסיק את הסיקסטינג, אבל אנחנו לא הולכים לעשות את זה. סיקסטינג יכול להיות חלק מהנה ומספק בזוגיות או בחיי ההיכרויות שלכם, ואנחנו לא כאן כדי להתכחש לזמן טוב.

מה שאנחנו הולכים לעשות זה לתת לך כמה טיפים קלים על איך sext בבטחה. חלקם עשויים להיראות כמו השכל הישר, אבל אנו הולכים להיכנס לכמה פריצות היי-טק כדי שתוכלו להירגע בזמן שהסמארטפון שלכם אדי.

7 דרכים להגן על עצמך בזמן הסיבוב 

1. אל תכלול את הפנים שלך או תכונות אחרות שניתן לזהות

קו ההגנה הראשון שלך אם התמונות שלך הופכות לציבוריות ניתן להכחיש. זה אומר לוודא שהתמונות שלך לא כוללות את הפנים שלך, כתמי לידה חריגים או קעקועים.

2. אל תשתה Sext

יתכן שאתה מרגיש פריך אחרי כמה מרגריטות, אבל זה לא אומר שזה הזמן הטוב ביותר לפתוח את החלק העליון ולחץ את המצלמה שלך..

למרבה המזל, קיימות מספר אפליקציות שיכולות למנוע חרטות בבוקר שאחרי. לדוגמה, לוקר שיכור הוא אפליקציה ממש מקיפה שכשאתה יודע שאתה הולך לחגוג. חוץ מזה למצוא לך נהג ייעודי, זה יכול גם חסום אנשי קשר מסוימים כך שלא תוכלו ליצור קשר באמצעות שיחות, טקסטים ומדיה חברתית.

3. הפוך את התמונות שלך להרס עצמי

האפליקציה Disckreet תוכנן במיוחד עבור sexting, ודורש שהשולח והמקלט להזין קוד סיסמא בכדי לראות תמונה שנשלחה. היתרון העיקרי שדיסקריט מציע הוא בכך מאפשר לך למחוק תמונות מהטלפון של האדם שאליו שלחת אותו. עם זאת, אין שום דבר שמונע מהאדם שמקבל את התמונות שלך לצלם צילום מסך ולשמור אותן.

אפליקציה שמקיפה מעט את סוגיית המסך היא הפופולרית SnapChat, אשר מוחק תמונות באופן אוטומטי שניות ספורות לאחר פתיחתן. למרות ש- SnapChat מאפשר צילומי מסך, היא תשלח לך התראה בעת צילום אחת. עם זאת, זה לא פיתרון מושלם, מכיוון שקצת גוגללינג מספקת מספר דרכים לעקוף את ההודעה - כך שעדיין אפשרי למישהו לשמור את התמונה שלך בלי שאתה יודע.

Confide, אפליקציה מוצפנת היטב שמוחקת אוטומטית הודעות ותמונות, אינו מאפשר למקלטים לצלם צילומי מסך. אבל שוב, אם מישהו באמת מחויב להציל את העירומים שלך, הוא ימצא דרך.

4. הגנה באמצעות סיסמה על הטלפונים והתמונות שלך

כדי להבטיח שאף אחד לא יגיע לאכזריות במקרה של גלילה בטלפון של בן / בת זוגך או על שניכם להגן על הטלפונים באמצעות סיסמאות קוד..

אתה יכול גם להוריד אפליקציה שתעשה זאת שמור את התמונות הסקסיות שלך בתיקיה נפרדת ומוגנת באמצעות סיסמה. כמה אפשרויות הן KeepSafe ו- Lock Lock. אחד הדברים המגניבים ב- Lock Lock הוא שאתה יכול לבחור להסתיר את הסמל, כך שאחרים לא יבינו שהוא נמצא בטלפון שלך. בנוסף, אם מישהו ינסה שוב ושוב להיכנס ונכשל, האפליקציה תצלם.

עם זאת, שימו לב לכך לא כל האפליקציות הללו מספקות הצפנה, כלומר אתה יכול להיות בסיכון של פריצת התמונות שלך.

5. שמור את התמונות שלך בצורה מאובטחת

אם במקרה תצלם תמונה שגורמת לישבן שלכם להיראות כמו יצירת אמנות שאתם יודעים שהיא תהיה, אתם עשויים לבחור לשמור אותה ולא לגרום לכם להרס עצמי. במקרה כזה עדיף אחסן אותו בשולחן העבודה, ולא מכשיר נייד, שיש סיכוי גבוה יותר ללכת לאיבוד או לגנוב.

זכור כי גם בשולחן העבודה ניתן לפרוץ. לכן, עליכם שמור את התמונות הרגישות שלך בקובץ מוצפן. VeraCrypt היא תוכנת קוד פתוח בחינם המאפשרת לך להצפין קבצים נפרדים במחשב ה- Mac או במחשב האישי שלך.

זכור כי ברגע שהתמונות שלך נמצאות בתיקיה מוצפנת, אתה עדיין צריך למחוק אותם לצמיתות מהמחשב שלך. זה לא מספיק להכניס אותם לפח ואז להוציא את האשפה.

עד להחלפת נתונים אלה על ידי נתונים חדשים, הם עדיין קיימים וניתן למצוא אותם על ידי האקר יוזם. למרבה המזל, יש תוכנה שם למחיקת קבצים לצמיתות. עבור Windows, אחת האפשרויות החינמיות הפופולריות ביותר היא Eraser, ועבור מקינטוש תוכלו להשתמש במחק קבוע.

6. אל תסנכרן את התמונות שלך

אם יש לך אנדרואיד, סביר להניח שהתמונות שלך נשמרות אוטומטית בתמונות Google, ואם יש לך אייפון, הן נשמרות ב- iCloud.

אתה זוכר את האק-iCloud הידוע לשמצה משנת 2014, בו דלפו תמונות פרטיות של כמה ידוענים (בעיקר נשים), כולל ג'ניפר לורנס וקירסטן דאנסט בעקבות התקפת דיוג. מכיוון שאתה לא רוצה שזה יקרה לך, כדאי לך לעשות זאת הרחק את התמונות הרגישות שלך מהענן.

עם זאת, איננו ממליצים להשבית את הסנכרון האוטומטי, מכיוון שזה יכול להוביל לאובדן המידע שלך במקרה והטלפון שלך ילך לאיבוד או נגנב. במקום זאת, עליך להיכנס ל- Google Photos או ל- iCloud ו- מחק אותם בנפרד. שימו לב, עם זאת אם מופעלת סנכרון אוטומטי, הדבר עלול לגרום לכך שהתמונה תימחק גם מהטלפון בפעם הבאה שהיא תסתנכרן. אז אם ברצונך לשמור את התמונה, גבה אותה במקום אחר - רצוי בתיקיה מוצפנת (ראה למעלה).    

7. אל תשלח תמונות לאנשים שאתה לא סומך עליהם

אנו יודעים, זה נראה ברור מאליו, אבל עם 16% מהאנשים המדווחים כי שלחו סקס לזרים גמורים, כדאי להדגיש.

לא לשלוח תמונות שעלולות להיות מסכן למישהו שאינך בטוח לגביו חשוב במיוחד, מכיוון שכפי שאתה שמת לב מהרשימה הזו, אין קונדום לסביבת משקעים, כך שאין דרך להישאר בטוח לחלוטין. אז קחו את אמצעי הזהירות שתוכלו, ובחרו בתבונה את השותפים הסביבתיים שלכם.

המדריך המעניק את הבטיחות באינטרנט לנשים

התקפות IRL (בחיים האמיתיים) 

ברור שהתקפות על נשים לא מתרחשות רק באינטרנט. לא פעם מתקפות התקפות אל העולם האמיתי, כאשר מבצעי הפעולה משתמשים בטכנולוגיה כדי לסייע להם להתעלל ולהתעלל בקרבנותיהם. למעשה, סקר שערכו ספקי סיוע בקורבן העלה כי 79% עסקו בנפגעים שנבדקו באמצעות מדיה חברתית.

לפעמים מבצעי פעולה הם אנשים שאנחנו מכירים בן זוג שולט. זמנים אחרים, פיגועים הם פשעי הזדמנויות, כמו לגנוב טלפון סלולרי, או לנצל מישהו שפשוט במקום הלא נכון בזמן הלא נכון.

בכל מקרה, החל ממתן לחבר את הראש לאן אתה תהיה, להצפנת הנתונים במכשירים הניידים שלך, לשמירה על סיסמאותיך, יש אמצעי זהירות שאתה יכול לנקוט כדי לשמור על עצמך.

כיצד להשתמש בבטחה באפליקציה לשיתוף רוכבים 

עוד בשנת 2014, אשה בניו דלהי נאנסה על ידי נהג ה- Uber שלה. לאחר שנחשף כי הנהג היה בעל עבר פלילי בן עשור שכלל תקיפה מינית, היו שקראו לאסור את אפליקציית הרוכב באופן מוחלט.

לאחר שלל עיתונות גרועה, ל- Uber יש כעת מנכ"ל חדש במלכותו. ו נראה שהחברה מוכנה סוף סוף להתייחס ברצינות לבטיחות הנוסעים על ידי הפעלת יוזמות חדשות.  

העיקרי שכבר יושם מאפשר לך לשתף את הנסיעה שלך עם עד חמישה אנשי קשר מהימנים. זה אומר החברים שלך יכולים לעקוב אחריך במהלך הטיול ולראות שהגעת ליעד שלך. אם תרצה, תוכל גם להגדיר את תכונת אנשי הקשר המהימנים כך שתופעל רק לטיולי לילה.

אנשי קשר מהימנים דומה לתכונה Send ETA של Lyft, המאפשרת לך לשלוח את המסלול שלך ואת זמן ההגעה המשוער לחבר. עבור Uber וגם Lyft, ההודעות הללו כוללות את המוצר והדגם של המכונית, את מספר לוחית הרישוי ותצלום של הנהג..  

ל- Uber יש גם א תכונה 911 בעבודות שיאפשרו לך להתקשר לשירותי חירום בלחיצת כפתור, ואילו באופן אוטומטי מספק להם את המיקום שלך בזמן אמת. יוזמות נוספות אשר Uber מתכנן כוללות בדיקות ברקע של נהגים וסריקות של DUI ועבירות פליליות שניתן לבדוק מול רשימת הנהגים שלהם..

בינתיים, הנה כמה צעדים שתוכלו לבצע בעצמכם על מנת להישאר בטוחים.

5 דרכים להגן על עצמך תוך שימוש באפליקציה לשיתוף רוכבים 

המדריך המעניק את הבטיחות באינטרנט לנשים

1. וודא שאתה נכנס לרכב הנכון

לפני שאתה פוגע בכביש, בדוק את לוחית הרישוי של הרכב, הדגם והדגם, ואת שם הנהג ותצלום כדי לוודא שהכל תואם.

2. אל תודיע לנהג שלך לדעת אם נקודת האיסוף או היעד שלך הם הבית או מקום העבודה שלך

למען האמת, אם כן, אולי תרצו לשוחח שיחות קטנות כדי שתוכלו להחליק בשקר לבן כדי לגרום לו לחשוב אחרת. לדוגמה, אם הוא שואל מה שלומך, אתה יכול לומר "נהדר, נרגש לצאת לפגוש חברים." אפשרות נוספת היא לתת מיקום סמוך כיעד שלך, במקום הכתובת המדויקת שלך, וללכת על תוספת חסום.

3. בדוק את ביקורות הנהג

תכונה נחמדה אחת של אפליקציות לשיתוף רוכבים היא שהם מאפשרים לרוכבים לדרג את הנהגים שלהם. אם יש לך ביקורות לא טובות, בטל את הנסיעה והתקשר לאחר. כדי למנוע צורך להמתין יותר מדי, התקן כבר כמה אפליקציות בטלפון שלך, כך שתוכל להשתמש ביישום שיהפוך לך במהירות נהג מכובד..

4. עקוב אחר מסלולך

אם אתה מכיר את האזור בו אתה נוסע, תבחין אם הנהג הולך בדרך הלא נכונה. אבל אם לא, פתח את אפליקציית המפה בטלפון שלך ומעקב אחר המסלול שלך כדי לוודא שאתה פונה לכיוון היעד שביקשת. אם המסלול נראה מוזר, דברו.  

5. אם משהו לא מרגיש נכון, צא החוצה

כן, יתכן שתאחר לקבוע את פגישתך ויכול להיות שאתה יוצא בכמה דולרים, אבל אם אתה מרגיש לא בטוח, בקש מהנהג שיחלוף וייצא מהרכב. לעתים קרובות מדי נשים מכניסות את עצמן לסיטואציות לא בטוחות מכיוון שהן חושבות שהעקיבה שלהן תביא לסרבול. לעזאזל עם זה.

מה לעשות אם הטלפון שלך הולך לאיבוד או נגנב 

המדריך המעניק את הבטיחות באינטרנט לנשים

עבור רבים מאיתנו, זה כאילו כל חיינו נמצאים בטלפונים שלנו. הטלפונים שלנו מכילים את אנשי הקשר שלנו, את התמונות שלנו ואת האפליקציות בהן אנו משתמשים כדי לנווט, להתעדכן בחדשות, לארגן את העבודה שלנו ואת לוחות הזמנים האישיים ולהישאר מחוברים עם חברים ובני משפחה; זה הרבה מידע אישי שאנחנו לא רוצים בידי מישהו זר.

למרבה המזל, ישנם כמה צעדים פשוטים שתוכל לנקוט כדי להגן על עצמך אם הטלפון שלך הולך לאיבוד או נגנב.

4 דרכים להגן על תוכן הטלפון שלך 

1. הגן על הטלפון באמצעות סיסמא 

על מנת למנוע ממישהו גישה מיידית לתוכן הטלפון שלך ברגע שהוא ברשותו, עדיף שתקבע כבר סיסמה.

הדרך המדויקת להגדרת סיסמא תשתנה בהתאם למכשיר שלך, אך עבור אנדרואיד, כנראה שתצטרך לעבור להגדרות>אבטחה>סוג נעילת מסך. כאן תוכלו לבחור לבטל את נעילת הטלפון באמצעות תבנית, סיכה או סיסמא.

סיסמא היא האפשרות המאובטחת ביותר, אבל זה גם הכי מעצבן שיש להזין בכל פעם שאתה רוצה להביט בהודעות שלך בפייסבוק. יתכן שיש לך גם אפשרות להגדיר את הטלפון שלך כך שהוא ייפתח רק עם טביעת האצבע שלך.

מאפיין מגניב נוסף הוא המנעול החכם. אם אתה משתמש בזה, פונקציית הנעילה שלך לא תיכנס בזמן שהטלפון שלך נמצא במצבך, אם אתה נמצא במיקומים מסוימים (למשל הבית שלך), או אם אתה נמצא בקרבת מכשירים מהימנים אחרים. חלק מהטלפונים אפילו יעניקו לך אפשרויות זיהוי קולי ופנים.

2. אתר את הטלפון שלך

אחד הדברים הנהדרים שיש GPS במכשיר הטלפון שלך הוא שאם הוא חסר, אתה יכול לעקוב אחר היכן הוא נמצא. למרות זאת, על מנת שתכונה זו תעבוד, עליך להגדיר אותה מראש.

אם יש לך אנדרואיד, עומדות בפניך מספר אפשרויות. בחלק מהמכשירים, כמו סמסונג, יש תכונה זו מובנית - אם כי בכדי לגשת אליה צריך ליצור חשבון סמסונג. על ידי הפעלת התכונה, תוכלו לאתר את הטלפון שלכם על ידי מעבר אל https://findmymobile.samsung.com/ ממכשיר אחר וכניסה. אפשרות נוספת היא להוריד את מצא את אפליקציית המכשיר שלי מחנות Google Play. אפליקציה זו פועלת באותו אופן כמו של סמסונג ומחייבת רק שיש לך חשבון Google. בנוסף, אם פשוט מיקמת את הטלפון אי שם בבית, יש לו את היכולת לגרום לו לצלצל, גם אם הטלפון שלך מוגדר לשתוק. פשוט עבור אל https://myaccount.google.com/intro/find-your-phone, היכנס ותוכל לראות את מיקום הטלפון שלך על גבי מפה. משם תוכל גם לאפס את סיסמת הטלפון שלך.

עם זאת, זכור שאם יש לך אנדרואיד, תוכל לאתר את המכשיר שלך רק אם שירותי המיקום שלך מופעלים ואתה מחובר לאינטרנט. גנב חכם יידע לבטל את הפונקציות הללו כך שלא תוכלו לעקוב אחר היכן הוא - והטלפון שלכם -.

אם יש לך אייפון, יהיה עליך להוריד את האפליקציה Find My iPhone. לאחר התקנתו תוכלו לאתר את המכשיר שלכם על גבי המפה על ידי מעבר אל https://www.icloud.com/#find ולהיכנס ל- iCloud..

שם תוכלו גם להכניס את הטלפון למצב אבוד, שינעל אותו. מודל אבוד מאפשר לך גם להגדיר הודעה למסך הנעול, כך שאם הטלפון שלך פשוט אבוד, אתה יכול לכתוב משהו כמו "טלפון אבוד. אנא התקשר למספר 212-555-1234 כדי לחזור. "או אם אתה יודע שהטלפון שלך נגנב, אתה יכול לכתוב משהו כמו" אתה מוצץ. "    

3. מחק את הנתונים שלך

זו האופציה הגרעינית. אם אתה בטוח שאתה לא מחזיר את הטלפון שלך, אתה יכול השתמש באפליקציות מצא את המכשיר שלי / מצא את האפליקציות שלי לאייפון כדי למחוק מרחוק את כל הנתונים בטלפון שלך, כך שגם אם הגנב יצליח לפרוץ את הגנות הסיסמה שלך, הוא לא יוכל לגשת למידע האישי שלך.

זכור שכאשר אתה עושה זאת, מכיוון שכל החשבונות האישיים שלך יימחקו, אתה מאבד את היכולת לעקוב אחר הטלפון שלך מרחוק.

עם זאת, הטלפון שלך עדיין יכול לקבל שירות מהספק האלחוטי שלך, כלומר מי שיש לו יכול לבצע שיחות מהמספר שלך ולהשתמש בתוכנית הנתונים שלך. לנתק אותם, התקשר לספק השירות שלך והודיע ​​לו שהטלפון שלך נגנב.

הידיעה שאולי תצטרך יום אחד למחוק את נתוני הטלפון שלך היא סיבה מצוינת נוספת לכך גבה את תוכן הטלפון שלך (שאתה באמת צריך לעשות בכל מקרה). אם יש לך אנדרואיד, הדרך הקלה ביותר לגיבוי הנתונים שלך היא להשתמש בענן של גוגל. אם יש לך אייפון, השתמש ב- iCloud.

אבל מה אם לא היה לך חזון מראש להתקין את היישומים מצא את המכשיר שלי / מצא את אפליקציות האייפון שלי, ועכשיו אינך יכול לשנות את הסיסמאות שלך, לנעול את הטלפון שלך או למחוק את הנתונים שלך מרחוק? במקרה כזה אתה צריך ...

4. שנה את הסיסמאות עבור כל האפליקציות שלך

ערכו רשימה של כל האפליקציות שיש לכם בטלפון הדורשות סיסמאות, היכנסו למכשיר אחר והתחילו לשנות את הסיסמאות שלכם. זה ככל הנראה יכלול את הדוא"ל שלך, חשבונות מדיה חברתית, חשבונות בנק וחנויות אפליקציות.

הישאר בטוח באתר Meetup.com 

אחד הדברים המדהימים באינטרנט הוא שזה יכול להפגיש בין זרים מוחלטים שיש להם משהו משותף, אך לעולם לא היו מוצאים זה את זה אחרת.

דרך נהדרת לעשות זאת היא באמצעות אתר Meetup.com המאפשר למשתמשים ליצור ולהצטרף לאירועים ופעילויות על בסיס נושאים שמעניינים אותם. קטגוריות פופולריות למפגשים כוללות סרטים, בריאות ואיכות חיים, להט"ב וחיות מחמד. זו דרך פנטסטית ליצור חברים חדשים ולטפח את תחומי העניין שלך.

אבל האם אמא שלך לא תמיד אמרה לך לא לדבר עם זרים? האם היא באמת על משהו, או סתם להיות פרנואידית?

קצת משניהם. אתה צריך לחלוטין לקבל את עצמך שם בחוץ ולקנח ביס גדול מהחיים ... אבל גם, לנקוט בכמה אמצעי זהירות.

3 דרכים להגן על עצמך באתר Meetup.com 

1. אל תכלול בפרופיל שלך יותר מדי מידע אישי

שים לב שדף הפרופיל שלך נגיש לחלוטין לכל מי שיש לו אינטרנט, לכן כלול רק מידע שנוח לך להיות ציבורי לחלוטין.

אם יש לכם תשוקה לאוכל ואינכם יכולים לחכות למצוא מפגשים קולינריים בעיר שלכם, אזכרו את משאית הטאקו החדשה שאליה אתם אובססיביים לחלוטין. אבל אל תגיד שהוא ממוקם ממש מחוץ לבניין שלך ברחוב הראשי 333, שם אתה גר בדירה 4D - שדרך אגב אין בו בורג.

או אם אתם מחפשים מפגשים משפחתיים, קדימה כתבו שיש לכם ילד בן עשר ושש, אך אל תכללו שהשמות שלהם הם טימי וסו, ושהם הולכים ללינקולן יסודי, מהם הם בדרך כלל הולכים הביתה לבד בשעה 14:30.

2. הכירו אנשים ב- IRL לפני שתתקשרו אחד על אחד 

ל- Meetup מערכת העברת דוא"ל, כך שתוכל לקבל הודעות מחברים שנשלחו לדוא"ל שלך בלי שיש להם את כתובת הדוא"ל שלך בפועל.

עם זאת, אם אתה פשוט לא מעוניין שאנשים יצרו איתך קשר לפני שנפגשו ויפגעו בחיים האמיתיים, אתה יכול לבחור לחסום הודעות ממשתמשים ולקבל הודעות ממארגני האירועים בלבד. פשוט גש לחשבונך ולחץ על הגדרות>פרטיות.  

משם אתה יכול לבחור אם אתה רוצה שהקבוצות או תחומי העניין שלך יהיו רשומים בפרופיל שלך. אתה יכול גם לבחור מי יכול ליצור איתך קשר ב- Meetup - בין אם זה סתם יהיו מארגנים, חברים במפגשים שלך, או מישהו באתר..

3. תן לחבר לדעת לאן אתה הולך 

לכל סיטואציה בה אתה יוצא לפגוש אנשים זרים, כדאי לעשות זאת לחבר לאן אתה הולך ולקבוע זמן להיכנס איתם כדי שיידעו שהיית בטוח בבית. גם, אם המפגש כולל משקאות, אל תשאיר את שלך ללא השגחה.

מניעת אלימות של בן זוג אינטימי 

אלימות שותפת אינטימית (IPV) פוגעת כמעט בשליש מהנשים האמריקאיות. למרות שהטכנולוגיה יכולה לספק כלים לקורבנות (למשל לאיסוף ראיות נגד מתעלל), היא יכולה לצערנו לשמש גם על ידי מבצעי הפעולה. הסיבה לכך היא ששליטה היא מרכיב אינטגרלי ב- IPV ו- שימוש לרעה בטכנולוגיה יכול להעניק למתעללים אמצעים להפעלת שליטה בקורבנותיהם.

על פי מחקר שנערך לאחרונה, בעוד שמבצעים רבים משתמשים בטכנולוגיה המיועדת במיוחד למעקב, הרבה יותר נפוץ להחיות מחדש סוגים אחרים של אפליקציות על מנת להשיג את אותן מטרות. חלק מהמשתמשים כוללים מצא את אפליקציות הטלפון שלי, ואפליקציות למעקב ומשפחות אחר ילדים.

הבעיה היא שדוגלי IPV לא יכולים ללכת אחרי החברות המייצרות אפליקציות אלה, וחנויות אפליקציות לא יכולות לחסום אותן, כמו שרוב הזמן הן משמשות למטרות לגיטימיות לחלוטין.

רבים מהיישומים האלה מאפשרים למתעללים לעשות זאת עקוב אחר מיקום הקורבן, קרא את ההודעות שלהם בכך שהם מועברים למכשיר אחר, ואפילו צפה והקשיב להם מרחוק על ידי הפעלת המצלמה והמיקרופון של הטלפון.

כאמור לעיל, יש גם כאלה אפליקציות המשווקות במפורש למעקב לא-מוסדי. אמנם נדיר למצוא כאלה בחנות אפליקציות לגיטימית, אך ישנם המון שניתן למצוא בפינות אחרות באינטרנט. ואף על פי שרוב הטלפונים מגיעים עם הגדרת ברירת מחדל החוסמת אפליקציות מחוץ לחנות, ניתן למצוא בקלות מקוון מדריכים לעקיפתם.

אחד האלמנטים המצערים ביותר באפליקציות מסוג זה הוא שלרוב ניתן להגדיר אותם כך שסמל האפליקציה מוסתר, ובכך להפוך אותו כמעט בלתי אפשרי לקורבן לגלות זאת בטלפון שלהם.

אתם עשויים לחשוב שהפתרון יהיה אם כן לסרוק את הטלפון אחר תוכנות ריגול, אך למרבה הצער, אפילו כמה מהשמות הגדולים ביותר בענף, כמו סימנטק, קספרסקי ואווסט, הוכחו כיעילים במידה רבה לאיתור האפליקציות הללו..

אז מה אתה יכול לעשות כדי להגן על עצמך?

3 דרכים לשמור על בן זוג מתעלל מלגלות אותך 

1. שמור על הטלפון שלך בכל עת

כמעט כל האפליקציות שנלמדו דורשות מהמתעלל גישה פיזית לטלפון הקורבן לפחות פעם אחת.

2. היזהר בשימוש בכל טלפון שלא השגת לעצמך

מתעללים עם שליטה רבה בקורבנותיהם שולטים לעתים קרובות גם בכספם - וכך בסופו של דבר הם אלה שרכשו את הטלפון שלהם. במקרים אלה לא רק שהם יכולים להתקין מראש אפליקציות לייעוד כפול, אלא עם מעט ידע טכני, הם יכולים אפילו לשרש את המכשיר, ולתת להם את האפשרות להתקין את היישומים המוצלחים ביותר בחנות. יש אפילו חברות שימכרו טלפונים שכבר מושרשים או שיש להם תוכנת מעקב המותקנת מראש.

3. סיסמה הגן על הטלפון שלך ואל תשתף את הסיסמה שלך עם אף אחד

כאמור לעיל, סיסמא לשמירת נעילת הטלפון היא קו ההגנה הראשון בשמירה על תוכנו. אם אתה חושד שבן הזוג שלך ניגש למכשיר שלך, שנה מיד את הסיסמה שלך. הפוך אותו ארוך ומורכב, וודא שלא להשתמש באלמנטים שהם עשויים לנחש, כמו שם הולדתך או שם חיית המחמד שלך.

עם זאת, אנו לא תמימים ואנחנו לא יכולים להתעלם מהמציאות שזו קורבנות רבים של IPV נאלצים לחשוף את הסיסמאות שלהם או "לאפשר" להתקין את היישומים המסוכנים האלה בטלפונים שלהם.  

בין אם אתה בעמדה לשמור על המכשיר שלך או לא, אם אתה הקורבן של IPV, ישנם משאבים שיכולים לעזור לך לצאת. אלה רק כמה מהארגונים שהפכו את העזרה לקורבנות למשימתם:

הרשת הלאומית לסיום אלימות במשפחה: https://nnedv.org/  

המוקד הלאומי לאלימות במשפחה: 1-800-799-7233, http://www.thehotline.org/resources/

לשכת שירותי משפחה ונוער: https://www.acf.hhs.gov/fysb/resource/help-fv 

אפליקציות SOS 

באופן כללי, כדאי לטפל בטלפון שלך אפליקציית חירום, למקרה שתהיה. אלה מאפשרים לך הודע לחברים או למשפחה כשאתה מרגיש לא בטוח, ו / או צור קשר עם שירותי חירום.

סלכל סוגי הטלפונים המובנים תכונות אלה מובנות, אז כדאי לבדוק אם שלך כן. אם לא, בדוק את האפליקציות האלה, שכולן זמינות גם לאנדרואיד וגם ל- iOS. 

1. ICE, העומד ב- במקרה חירום, מאפשר לך לעשות זאת שלח הודעה ואת מיקום ה- GPS שלך לאנשי קשר שנבחרו כשאתה רוצה שהחברים או המשפחה שלך ישמרו על מקום הימצאם. אתה יכול גם להגדיר את ההודעה להתעכב, אז תגידו, אם לא תחזרו מהטיול שלכם עם רדת הלילה, זה הרגע שהם יקבלו את ההודעה. 

2. React Mobile עושה את אותו הדבר כמו ICE, אך יש לו גם כפתור SOS Help Me שמודיע על אנשי הקשר שבחרתם מראש באמצעות דואר אלקטרוני וטקסט, ואם תבחרו, מפרסם הודעה לפייסבוק וטוויטר. במקביל, האפליקציה פונה אוטומטית לשירותי חירום מקומיים.  

1. סירנה GPS לא יצור קשר עם חבריך ובני משפחתך, אך בלחיצת כפתור, יתריע על שירותי החירום ויספק להם את המיקום שלך. אתה יכול גם הגדר פרופיל אישי עם מידע רלוונטי המועבר לאחר מכן לרשויות במקרה חירום. זה יכול לכלול מצבים רפואיים ופרטי קשר בנושא חירום. האפליקציה נותנת לך גם אפשרות להתקשר למכבי האש, לאמבולנס או למשטרה.

אתה יכול גם הצג מידע מסוים על מסך הנעילה שלך לשמש במקרה של מצב בו אינך יכול למסור מידע על עצמך לשירותי חירום. לדוגמה, אתה יכול לכתוב משהו כמו "במקרה חירום, התקשר [שם בן / בת הזוג שלך]" ואז כתוב את מספר הטלפון שלהם. לחלופין, אם יש לך בעיה רפואית ספציפית - כמו אלרגיה קשה או אפילפסיה - אתה יכול לכלול שם מידע רלוונטי.

אופן ההגדרה של הודעת מסך נעילה ישתנה בהתאם לטלפון הדגם שיש לכם.

סיכום

הטכנולוגיה והאינטרנט משחקים חלק גדול בחיינו הן בדרכים טובות והן ברע. כנשים, אנו ממוקדים באופן מקוון מסיבות רבות ושונות, אך אין זה אומר שעלינו להתנתק או להתנתק.

תקוותנו היא שמדריך זה מסמיך אותך להגן ולהגן על עצמך באופן מקוון ובאופן אישי וכי הכלים שאנו מספקים יעזרו לך לעשות זאת.

אם מצאת שמדריך זה מועיל בכל דרך, אנא שתף ​​אותו עם אחרים כדי שיותר נשים יוכלו ללמוד כיצד לשמור על ביטחון, הן באינטרנט ומחוצה לו..

* כמה שמות ופרטים מזהים שונו כדי להגן על פרטיותם של אנשים.

אל תהסס לשתף ולהעתיק פוסט זה או חלקים ממנו לאתר שלך, לבלוג או לרשתות חברתיות. כל מה שאנו מבקשים הוא שתייחס לזה vpnMentor.com.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me