כיצד לנקות את המחשב בשבע שלבים פשוטים

החלפת חומרה היא התחלה נהדרת - ולמרות שזה לא בראש סדר העדיפויות עבור רבים מאיתנו, שמירה על שולחן העבודה, המחשב הנייד והציוד היקפי שלך תעשה פלאים למהירותך ומהאמינות שלך.

האם ידעת שינואר מנקה את חודש המחשב שלך? אם דחית את זה לזמן מה, עכשיו זה זמן נהדר להפשיל שרוולים ולפטור את המכונה מכל הזבל שלה - מבפנים ומבחוץ.

תוכנית ברורה תקל עליכם - המשיכו לקרוא כדי ללמוד כיצד להחזיר את ה- Mac או המחשב האישי שלכם למצב שיא!

1. גיבוי, גיבוי, גיבוי

הכנה קטנה היא תמיד רעיון טוב לפני כל ניקוי. זה לא שונה עם מחשבים - כך הקפד לגבות את הקבצים שלך לפני שתתחיל למחוק אותם. זה קל מדי להיפטר ממשהו בטעות.

אתה יכול לבצע גיבוי מלא עם תוכנית או להסתפק בקבצים החיוניים. כך או כך, העתקת הדברים שלך לכונן חיצוני מבטיחה שלא תאבד מסמכים חשובים.

2. הפעל תוכנית ניקוי

מדהים כמה מהר המחשב שלך יכול להתקע בקבצים זמניים, בעוגיות ובבלגן חסר תועלת אחר. הסרת הדברים הקטנים והמציקים האלה היא דרך בטוחה לשפר את ביצועי המכונה שלך.

בימינו, כל מחשב מגיע עם כלי לניקוי דיסקים כל כך פשוט תריץ אותו כדי להיפטר מהזבל שלך.

אם אתה מחפש מנקה ברישום, אנו ממליצים להשתמש ב- CCleaner - זה בחינם ועושה עבודה נהדרת. מה שכן, תוכלו לנקות את זה כמעט כל דבר, כולל דפדפנים ואפליקציות המותקנות.

חשוב: אם מעולם לא שמעת על מרשם או שלא ידעת מה זה, עדיף שתשאיר אותו לא נגע. אתה יכול להזיק יותר מתועלת. רג'יניקוי סטריי לעיתים קרובות אינו נחוץ, אך אין מעט מקום לשגיאות ועלול לגרום נזק למחשב שלך.

3. מחק קבצים שאינך צריך

מחשבים בדרך כלל בסופו של דבר כמאגרים עבור המון קבצים ששרדו את השימושיות שלהם - תמונות, מדיה ויישומים שאתה פשוט לא צריך. העומס מאט את הכונן הקשיח ואת הזיכרון, אז פשוט היפטרו ממנו.

עברו על התוכניות המותקנות באמצעות לוח הבקרה ושאלו את עצמכם באילו תוכנות אתם משתמשים באמת. הסר את התקנת השאר. מחק גם קבצי התקנה - רוב הסיכויים שהם מיושנים עד כה.

עבור האחרים, Ctrl + D הוא חבר שלך. רק זכור לרוקן את סל המיחזור לאחר שתסיים!

אנו מבינים שאולי התגבשת לתמונות החתול המצחיקות שלך או שאינך מעוניין לסרוק את אוסף המוסיקה שלך - אם זה המצב, השקיעו בכונן חיצוני והקפידו על משקל קל של המכונה. הדברים האלה יכולים להיערם מהר מאוד!

4. דאג לדפדפניך

כולם משתמשים בדפדפן, אנו בודקים דואר אלקטרוני, מחפשים או עובדים על מסמכים באופן מקוון כל הזמן. הרבה נפיחות מאטיות את הדברים וגורמות לך להיות פחות יעילה

מעט תחזוקת דפדפן תשנה לחלוטין את המחשב שלך. התוצאה תהיה מכל דבר אחר זמני טעינה מהירים יותר לסביבת עבודה וירטואלית נקייה יותר.

התבונן בסימניות שלך - שמור את אלה שאתה משתמש ומחק את השאר. ארגן אותם כך שתהיה לך גישה מהירה כשאתה זקוק לה. לאחר מכן, עבור על הסיסמאות ששמרת.

למרות שאיננו ממליצים לאחסן פרטי חשבון רגישים בדפדפניך, הזמנה קטנה לא תשתבש. השתמש במנהל סיסמאות - במחשבי מפתחות (Mac) ו- Windows Live ID (PC) עולים בראש. אם אתה נמצא ב- Chrome, אל תשכח לנקות את המנעול החכם שלך (הגדרות -> מתקדם -> סיסמאות וטפסים -> נהל סיסמאות).

זה תמיד רעיון נהדר למחוק גם את היסטוריית הדפדפנים. אתה יכול לעשות זאת באופן ידני או להשתמש בתוכנית all-in-one כפי שהזכרנו קודם.

אם אתה רוצה לנסות דפדפן חדש, אלה הדפדפנים הטובים ביותר (והגרועים ביותר) לאבטחה.

4. בדוק אם יש Malwarה

נגיפים מזיקים מכמה סיבות, ועליך לעשות זאת סרוק את המחשב שלך על בסיס קבוע. גם אם ניהלת בדיקת תוכנה זדונית לפני חודש, נצלה את ההזדמנות לעשות זאת שוב.

השתמש בתוכנת האנטי-וירוס שבחרת ובצע סריקה מלאה - אתה יכול לבצע עבודות ניקיון אחרות כמו לארגן את הדפדפן שלך ברקע בזמן שאתה מחכה לתוצאות.

אל תסתמכו על תוכנית אחת בלבד - אנו ממליצים להפעיל את MalwareBytes או Bitdefender לאחר מכן, רק כדי לוודא שהכל בסדר. ולא, מקאפי אינה אפליקציית אבטחה טובה, לא משנה מה אדובי תגיד לכם.

6. לצאת עם האבק

ניקוי פיזי של המכונה שלך חשוב לא פחות מסידור התוכנה. המעריצים שלך לוקחים רק כמה חודשים לתפוס כמות ניכרת של אבק - וכל מחשב שונא אבק.

ניקוי החלק הפנימי של המחשב מונע התחממות יתר, מה שבתורו שומר על החומרה בריאה למשך זמן רב יותר.

בשולחן העבודה, התחל על ידי ניתוק כבל החשמל ופרש את צלע המחשב. לאחר מכן, נקו הכל היטב. אל תשתמש בשואב אבק! מטען סטטי יכול להצטבר על הזרבובית, ואנחנו ממש לא רוצים לשמוע מישהו התחשמל. קבל פחית (או שתיים) של אוויר דחוס, קצת שפשוף אלכוהול, והכול יהיה בסדר!

מחשבים ניידים יכולים להיות קצת יותר מורכבים, ואנחנו לא ממליצים לפתוח אותם אלא אם כן אתה יודע מה אתה עושה. החדשות הטובות הן שכמעט כל הדגמים המודרניים מגיעים עם תוכנית שאיבת אבק - השתמשו במקום זאת. כדי למנוע הצטברות אבק מהירה בעתיד, קבל לעצמך כרית קירור כך שיהיה מאגר בין המחשב הנייד לשולחן העבודה..

7. אל תשכח את ציוד היקפי!

חשוב על ציוד היקפי כאיברים חיצוניים של המחשב שלך - צגים הם עיניים, מקלדות ועכברים הם גפיים, רמקולים הם אוזניים וכו '. כולם זקוקים לטיפול בכדי להישאר נקיים ומבריקים, כמו גם פונקציונליים.

אנו מניחים שאתה מנקה אותם יותר מפעם בשנה. קצת ליטוש הוא אף פעם לא רעיון רע, אפילו אם זה היה רק ​​שבוע מאז הפעם האחרונה.

חשוב: הקפד לכבות את ציוד היקפי שלך ולנתק אותם לפני ניקוי.

התחל מהמסך העליון קודם. אל תשתמש בחומרי ניקוי רב-תכליתיים או בכל דבר שלא נועד למשטחי LCD / LED. מגבונים למסך הם פיתרון טוב (וזול). אם אתה לא אוהב את אלה אתה תמיד יכול קבל ערכת מנקה מסך.

לאחר שתסיים עם המסך שלך, עבר למטה עד שאתה יוצא מדברים לנקות! זכור לנגב היטב אם אתה מתמודד עם משטחים מתכתיים - אינך רוצה כתמים!

שמור על מכונה נקייה ומרושעת

בינואר נחגוג קבצים מאורגנים וסביבה נקייה יותר למחשבים שלנו. בצע את הצעדים הבאים והמערכת שלך תיראה ותרגיש חדשה לגמרי.

כל מה שנדרש זה כמה שעות. מחשב חדש לגמרי, מבפנים ומבחוץ!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me