פרטיות די קלה – פרטיות אפקטיבית בדוא”ל שקל לפריסה


ליאון שומאכר, מייסד משותף ומנכ"ל הפרטיות של Easy Easy, ממוקד מאוד במטרה אחת - ורק אחת -. הוא רוצה להפוך את פרטיות הדואר האלקטרוני לפריסה לחברות ואנשים פרטיים. הוא משוכנע כי בכך, האימוץ הנוכחי של קידוד דוא"ל יעלה משמעותית משיעורו הנוכחי ("נמוך עד כדי גיחוך") של 0% -2%.

ליאון משתף גם את האופן בו הוא רואה את ענף האבטחה והפרטיות בדוא"ל מתפתח במהלך השנים הקרובות, כולל כמה מהספקות האישיים שלו. אנו מקבלים הצצה אל מה שתכננה החברה שלו לקראת המהדורה הגדולה הבאה שלה וכיצד זה יעלה משמעותית את הרף לתוכנת הצפנת דוא"ל..

Contents

אנא ספר לי קצת על עצמך ועל הרקע שלך.

אני מהנדס חשמל בהכשרתי וחייתי בכל אירופה ובארה"ב. במקור הייתי בעולם התאגידים, אבל ברגע שגיליתי את הצד היזמי של הענף, יצאתי מעצמי. בהתחלה עשיתי ייעוץ בנושא אבטחה, אבל אז פגשתי את מייסדי המשותף וולקר בירק שהוא הגורו הטכני שעומד מאחורי הפרטיות של Easy Easy (pEp)..

מה הם הדברים המעניינים והמפתיעים ביותר שלמדת בזמן שחיית ועובד במדינות רבות כל כך שונות?

למדתי שיש הרבה דרכים שונות לעשות דברים. במיוחד ראיתי כמה הבדלים מאוד ספציפיים בין עסקים באירופה ובארה"ב.

חברות בארה"ב מכוונות שירות יותר מחברות אירופאיות. באופן כללי, האמריקאים מכוונים יותר למטרה ופשוטים יותר מאירופאים. אירופאים מתמקדים הרבה יותר בבניית קונצנזוס - למרות שיש בהחלט יתרונות לכך, זה בדרך כלל אומר שחברות אירופיות נוטות להתקדם לאט יותר.

כששמעתי לראשונה על החברה שלך, התבלבלתי עם חברה שהכרתי עליה כבר זמן רב - Pretty Good Privacy (PGP). האם אתה קשור לחברה ההיא בכל דרך שהיא??

לא, החברות אינן קשורות, אך הדמיון הוא בעיצוב.

מה שפיל צימרמן ו- PGP ניסו לעשות בשנות התשעים היה להביא הצפנה למייל. למרות שקיימים כיום תקנים קבועים, עדיין אין משיכה אמיתית מבחינת קבלה ושימוש. גם כיום, יותר משלושים שנה לאחר מכן, רק 2% -4% מהחברות משתמשים במייל מוצפן.

זו הסיבה שאנחנו מדגישים יפה קל פרטיות - אנו רוצים לעשות זאת כך שכל אחד יכול להחליט להתקין אותו ולהיות פועל מהר מאוד.

לחברה שלך יש מוצר אחד - הצפנה לדוא"ל. אנא ספר לי על זה.

כן, אנו מתמקדים בדבר אחד בלבד - הצפנת דוא"ל קלה. המטרה שלנו היא להפוך את הדברים מכיוון שהמצב כרגע. אנו רוצים שהמוצר / תוכנה שלנו יעמדו ביעדי העיצוב הבאים:

 1. הצפנה כברירת מחדל - צעדים נוספים הנדרשים לשליחה unדוא"ל מוצפן.
 2. חובה לעבוד על כל הפלטפורמות - לא יכול להכריח משתמשים לפלטפורמה ספציפית.
 3. כל הקוד חייב להיות בקוד פתוח - בליווי סקירת קוד של צד שלישי.

פרטיות פפ

באילו שירותי דוא"ל אתה תומך כרגע? איך היא נפרסת?

התוכנה מיועדת להיות מקצה לקצה ועמית-לעמית, מבלי שתידרש שירות מרכזי כלשהו. יש לנו אפליקציות להורדה לטאבלטים ומכשירים ניידים, ותוסף להורדה לשולחן העבודה / מחשבים ניידים של Outlook.

התוכנה מיועדת גם להיות רב-קריפטו ורב-הובלה, כך שבעתיד נוכל לתמוך בקלות בטכניקות / סטנדרטים נוספים של קריפטולוגיה וכן בשיטות תעבורה נוספות כמו SMS וסוגי העברת הודעות אחרות..

איך אתה מגדיר את שוק היעד שלך?

אנו מחלקים את השוק שלנו לשני מגזרים: B2B (Business to Business) ו- B2C (Business to Consumer)

B2C - אנו משרתים שוק זה עם מספר כלים חינמיים, כגון תוספי דפדפן וקורא Outlook. בעקבות הגרסאות הסלולריות של B2C.

B2B - זהו השוק העיקרי שלנו. חברות היום באו להיות מודעות בבירור ולהבין את הבעיה. עם זאת, כרגע הם מתוסכלים מהעובדה שהם בילו הרבה כסף וזמן, אך אינם מקבלים את היתרונות, מכיוון שעדיין אין מספיק משיכה ואימוץ של קידוד בענף כולו. פרטיות די נוחה מסירה את אותם מכשולים לאימוץ.

אנו מתמקדים כיום בתעשיות שבהן כבר קיים צורך מוכר (או מנדט) בבירור לאבטחת דואר אלקטרוני:

 • שירותים פיננסיים
 • בריאות
 • תרופות
 • ממשלה

איך נראה מודל התמחור שלך?

אנו מציעים מוצרים מסחריים עבור Outlook (שולחן עבודה), iOS ו- Android. אנו מציעים גם רישיונות ארגוניים שנתיים, עם מכשירים ללא הגבלה למשתמש מורשה.

אנו מציעים גם רישוי בחינם המבוסס על GPL v3.0 למשתמשים ולמפתחי תוכנה להטמיע את מנוע ההצפנה שלנו במוצריהם תחת GPL v3.0.

לשלב פפ

כמה לקוחות פעילים יש לך היום?

יש לנו כמה אלפי משתמשים בכ- 20 תוכניות פיילוט שונות בתאגידים גדולים. הם ממוקמים בעיקר במערב אירופה ובארה"ב.

איך היית מתאר את הלקוח הטיפוסי הנוכחי שלך?

הלקוחות הנוכחיים שלנו שונים זה מזה. כדי לתת לך רעיון, הנה כמה מהם:

 • חברות אלקטרוניקה קטנות ובינוניות (~ 1,500 איש)
 • אחת מחברות הרכב הגדולות באירופה
 • אחת מספקיות תוכנת הענן העולמיות הגדולות
 • מספר בנקים בארה"ב ובבריטניה

את מי אתה רואה כמתחרים העיקריים שלך?

יש לנו למעשה מתחרים רבים, כולל כל הפתרונות שמנסים למכור הגנה באמצעות דואר אלקטרוני. זה כולל מוצרי OpenPGP ו- S / MIME רבים. עם זאת, אנו תואמים S / MIME ו- OpenPGP, אפילו עד כדי כך שכל לקוח OpenPGP יכול לפענח הודעות pEp, כלומר אינך זקוק ל- pEp משני הצדדים..

המאפיינים הבאים הם המעניקים לפרטיות די קלה יתרונות רבים על פני מוצרים אחרים:

 • פרטיות כברירת מחדל / אוטומטית
 • מולטי-קריפטו / תמיכה של לקוחות רבים ושונים
 • תוכנת קוד פתוח
 • קל לפריסה ושימוש
 • מחירים נוחים מאוד

איך אתה רואה את שוק תוכנת הפרטיות והביטחון שמתפתח בשנים הקרובות?

אני חושב שהנושא ונושאי אבטחת הדוא"ל והפרטיות הולכים וגדלים וידועים יותר, אך עדיין אנו זקוקים לפתרונות המקלים על אנשים וארגונים לאמץ אותם. עבור תרחישי B2B, הצורך קיים ומובן. בתרחישים של B2C, העניין יגדל, אבל אני עדיין לא בטוח אם / מתי הצרכן הכללי יהיה מוכן לשלם עבור יותר פרטיות.

מהן התוכניות העתידיות שלך לפרטיות די קלה?

אנו עובדים עם ISOC / IETF על הפיכת פרטיות די קלה לתקן האינטרנט החדש לתקשורת מוצפנת. אנו מתכננים להעלות את הרף בצורה משמעותית עם הגרסאות הבאות שלנו, שתצא בשנה הבאה. גרסאות אלה יכללו בסופו של דבר תמיכה ב- SMS והודעות, כמו גם ב- Facebook Messenger ו- WhatsApp. נוסף על כך, נוסיף אנונימיזציה מטא-נתונים להודעות דיגיטליות - בדומה למה TOR עושה בגלישה.

כמה עובדים יש לך היום? היכן הם נמצאים?

יש לנו כיום כ -30 עובדים הממוקמים בשלושת משרדינו - לוקסמבורג, ברצלונה וציריך.

לוקסמבורג בדרך כלל לא נחשבת למוקד טכנולוגיה מרכזי. איך נראית סצנת הטכנולוגיה בלוקסמבורג? איך זה להיות עם מטה שם? האם אתה מרגיש שזה מגביל אותך או את הצמיחה שלך?

לוקסמבורג (כמו שוויץ) היא מדינה ניטרלית ששמה דגש רב על פרטיות. לוקסמבורג מעוניינת מאוד לקדם סטארט-אפים טכנולוגיים וכבר יש שם הרבה פעילויות של Fintech ו- ICT (טכנולוגיית מידע ותקשורת). המדינה מציעה תוכניות מעניינות מאוד לתמיכה בחברות סטארט-אפ מקומיות. אני יכול רק להמליץ ​​לכל היזמים לבדוק את זה לפני שמחליטים על מיקום הסטארט-אפ שלהם.

כמה שעות ביום אתה עובד בדרך כלל? מה אתה אוהב לעשות כשאתה לא עובד?

שעות העבודה ביום ומספר הימים בשבוע העבודה משתנים. כיזם מתחיל, אני לא סופר את השעות, והייתי שמח לבלות הרבה יותר עם הילדים והמשפחה שלי. אני גם נוסע הרבה ועושה כל מה שאני צריך לעשות בכדי להפוך את החברה להצלחה. זה בהחלט לא משרה 9-5. למרבה המזל, העבודה מעוררת מוטיבציה רבה ואנחנו שואפים לעשות שינוי חיובי בעולם הפרטיות.

כשאני לא עובד, אני מתעמל על ידי משחק דלעת. אני גם מאוד מעוניין במירוצי מכוניות ומכוניות בכלל.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me